Как да приготвя оризова каша за мало бебе зада не повръща?

  • 2 840
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 75
Здравейте всички, имам следния проблем: бебчето ми е на 1,5 месеца, храним се с АМ Frizopep защото педиатърката ни каза,че имаме алергия към белтъка на кравето мляко, заради това, че плачи по цял ден дори стигаме до жални писъци Sad, не спи, което не е нормално за толкова малко бебе, присвива крачета, има газове, оригва се звучно и по няколко пъти, в същото време и повръща и то не веднага като се нахрани, а да кажем след час-два след като се е нахранила. В същото време давам и капки против колики. Проблема ни е,че трудно се изхожда и то по 1 път на 24 часа, а от днес вече и повръщаме на фонтан. Педи-то казва,че било нормално вече за възраста ни и ми каза да приготвям преди всяко хранене малко оризова каша с млякото, което храня и след това да давам останалото мляко, което изяжда сега,зада се сгъстява млякото в коремчето и да не повръща. Мисълта ми е как се приготвя,колко гъсто да го направя и как да давам на бебчето? Има ли вероятност да получи запек?
Благодаря предварително на всички. Hug

# 1
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Ако педиатъра ви мисли , че имате алергия към белтъка на кравето мляко, или ГЕР защо не ви насочи към специалист за да ви даде той необходимите съвети !Бебето може да плаче и да присвива крачета и от колики !Моя син беше с ГЕР(повръщаше след всяко хранене ) ,но никой на тази ранна възраст не ми е предлагал да давам по гъсти храни!
За твое лично спокойствие  смятам , че е добре да се консултираш със специалист! Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 2 734
Според мен педиатърът няма как да разбере със сигурност,че има АБКМ само по тези признаци,които описваш.Със същия успех това може да са по-силни колики и рефлукс.За да се установи такава алергия,трябват изследвания.По-добре да не раздава такива диагнози,ами да ви прати при гастроентеоролог и алерголог.А даването на оризова каша на бебе на месец и половина е велика глупост!Още повече,че ти казваш,че имате трудности с акането,а оризът запича.Има специални по-гъсти млека(Фризовом напр.),които се дават в случаи на повръщане!Това педи е нещо smile3537

# 3
  • Мнения: 917
Здравей, според мен също е хубаво да се консултираш със специалист, дори ако имаш възможност и на частно. Моето бебе като беше малко също повръщаше, консултирахме се с гастроентеролог и тя ни предписа специални прахчета против повръщане (правеха ни ги в аптеката) и от тях се повлия много добре. Освен това има и специални много хубави млека против повръщане,но пък не стават за алергични, затова е важно да се установи дали наистина е АБКМ или не. По това, което описваш според мен не е алергия , дано съм права, но все пак не съм лекар. Ако пък не дай си Боже  сте алергични има специални сгъстители за мляко, но не съм сигурна има ли ги в БГ. Успех !
П.С. Може трудното изхождане  да е от капките за колики, те запичат!

Последна редакция: пт, 28 сеп 2007, 22:40 от tiina

# 4
  • Мнения: 2 755
Ориза само би запекъл детето и усилил коликите. Повръщането може да е и от капките за колики или от капките за рахит. Заведи детето си на по-добър специалист. И на такова малко бебе не се дават каши или сокове, или каквото и да е различно от млякото. Веднъж и аз по свет на лекаря дадох млякото с овесена вода, уж за по лесно да се изака. После се бих главата защо съм дала.

# 5
  • Мнения: 206
Заведи детето при детски - гастроентеролог!
Ние също страдахме по същия начин като вас ,а педито разправяше ,че всяко бебче повръща ,че били колики да слагаме топло на коремче и още куп несериозни неща. А с времето нещата се влошаваха все повече и повече, отказваше да суче отказваше и шишето. Накрая след месец ходене  по мъките ни направиха ренген с бариева каша ,който установи ГЕР 2-3 степен т.е. тежък рефлукс в следствие на ,който сме получили възпаление на хранопровода(от постоянното повдигане) и за това бебчо е отказвал да се храни ,а е бил гладен и т. н.
Облекчение получихме от Мотилиум и Зантак това са лекарства за възрастни от които в аптеките приготвят прахчета за бебета ,например при нас от 6 таблетки Мотилиум направиха 50 прахчета ,но количеството зависи от килограмите на бебето (тогава бяхме 7,300 на 6м.).
Дано при вас нещата не се окажат толкова сериозни ,но не губи време (не допускай моята грешка),а заведи при добър специалист гастроентеролог!

# 6
  • София
  • Мнения: 15 215
Не е истина...... ooooh!
Писали са ти вече-обърни се към специалист. Препоръките на педиатъра ви аз не бих ги изпълнила. Каша на 1-месечно бебе.  Shocked

# 7
  • Мнения: 139
Здравей iva_l

Извини ме,че ще те питам по въпрос който може би ти е неприятен но имам проблем с дъщеричката ми!
От 20-я ден повръща след почти всяко хранене и не само.Повръща и 1-2 часа след това.Водихме я при уж специалист който я гледа на ехограф и проследи теглото й като за месец качи 600 грама.Каза че щом качва и видимо е добре значи няма проблем.
Искам да те питам вие добре ли качвате и как повръщаше че се принуди да я водиш на специалист.
Казаха ми също че ако е ГЕР ще се разболява често от връщането на храната и ние не сме боледували сериозно само хрема имаше скоро!

Благодаря ти предварително и ме извини още веднъж,но съм доста притеснена!  :bouq

Пробвах да ти пиша на лични но ти пълна кутията.Ако искаш ми пиши на лични!

# 8
  • Мнения: 206
Здравей, Juzefina!
Преди да ни бъде открит ГЕР-а също ни лекуваха от хрема и зачервено гърло (по късно разбрах ,че те са следствие от ГЕР-а). На нас също ни правиха ехограф ,но той не може да даде точна информация когато сте с празен стомах. Изрязвал 2-3 см. от коремната стена ,това го чух в спора между ренгенолога и педиатъра ,единия казваше ГЕР другия пилорна стеноза и накрая ,за да бъдат напълно сигурни ни направиха изследването с ренген. Двамата с мъжа ми гледахме докато го правеха: на  един екран се вижда как се движи по храносмилателната система бариевата каша . Това доказа ГЕР-а. Все още повръщаме ,но съм доволна ,че се храним ,защото преди отказваше. Ето ти повече информация за ГЕР-аhttp://www.bg-mamma.com/index.php?topic=76874.0%3Cbr%20/%3Ehttp: … w.com/reflux.html   

# 9
  • Мнения: 1 984
Здравейте всички, имам следния проблем: бебчето ми е на 1,5 месеца, храним се с АМ Frizopep защото педиатърката ни каза,че имаме алергия към белтъка на кравето мляко, заради това, че плачи по цял ден дори стигаме до жални писъци Sad, не спи, което не е нормално за толкова малко бебе, присвива крачета, има газове, оригва се звучно и по няколко пъти, в същото време и повръща и то не веднага като се нахрани, а да кажем след час-два след като се е нахранила. В същото време давам и капки против колики. Проблема ни е,че трудно се изхожда и то по 1 път на 24 часа, а от днес вече и повръщаме на фонтан. Педи-то казва,че било нормално вече за възраста ни и ми каза да приготвям преди всяко хранене малко оризова каша с млякото, което храня и след това да давам останалото мляко, което изяжда сега,зада се сгъстява млякото в коремчето и да не повръща. Мисълта ми е как се приготвя,колко гъсто да го направя и как да давам на бебчето? Има ли вероятност да получи запек?
Благодаря предварително на всички. Hug
първо много бебета не спят. моите и двете.  Sick
1 изхождане на 24 часа е много нормално - нямате запек.
принципно можете да слагате от детската каша на милупа или хип по 1 дозираща лъжичка оризово брашно в млякото /аз ползвам тези от млякото/ . не виждам данни за АКБКМ. но това не значи че ги нямате де. нека ви видят за ГЕР. самия факт че няма подобрение от фризопепа говори че нямате АКБКМ.

Общи условия

Активация на акаунт