как да спра дневното кърмене

  • 604
  • 9
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 325
Здравейте момичета,
Отново се допитвам до вас с надеждата и този път да ми помогнете. Моето детенце е на 1 и 5 мес. Кърмим се когато иска, през деня по- рядко ( само като заспива на обяд ) , а вечер и през ноща безброй пъти. От два дена ходи на ясла, но само до обяд, след което си я взимам и я приспивам в къщи. От другата седмица се връщам на работа ( в началото само на половин раб ден ) и търся начин как да я накарам да заспи без цици. Мислих си за варианта през деня да се мажа с горчив лак, но се притеснявам да не се отбие и да не иска въобще да суче. Ще се радвам, ако споделите начин как да постъпя.

# 1
  • Мнения: 1 091
Ние се кърмим то4но като вас, допреди 2 седмици су4еше и денем на поискване. Успях за това време да намаля кърменията на 1-2 дневно за приспиване. Един ден опитвах да я приспя без кърмене, люшках я 40 мин., но накрая заспа, е, и порева де...Може така да опиташ. Аз засега се отказах, но мисля пак да опитвам на ръце с люшкане първона4ално докато свикне, 4е няма сукане за заспиване. По-проблемно ми е нощното кърмене май...

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 23 604
А аз си мисля да не се опитваш да го спираш. Ти като си там все ще иска. Като остане да спи в яслата ще се наложи да се откаже Simple Smile

# 3
  • Мнения: 242
не съм спец, но забелязвам, че от няколко дни и вечери моето момченце заспива само-аз му пея или просто ляга на дивана и гледа телевизия...може би просто му е дошло времето-дано Laughingза отбелязване е, че от известно време му говоря, че вече е голям и няма да бозае повече, защото големите заспиват без цицка, че аз не искам повече да бозае-може и да ме е разбрал, знае ли човек:)

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 325
От понеделник таткото ще я взима от ясла и ще пробва да я преспи, докато ме няма. Надявам се да успее, защото е искам да я отбивам изцяло.

# 5
  • Мнения: 564
Дневното кърмене постепенно, без да се усетя отпадна. Може би помогна факта, че спря да спи преди обед и вече като стане 14 часа е толкова изморена, че както я сложа - така заспива  Mr. Green и хич и не се сеща за цица. От една седмица насам, се о питваме да махнем и вечерното за заспиване. Пак я оставяме до малко по-късно и когато стане време за лягане, аз се изнизвам от стаята и ги оставям с баща си да се гушкат. Определено има ефект  Peace.  Същата работа ако случайно и като се събуди сутрин и се присети - измъквам се и ги оставям двамата - до 5 мин е забравила. Остана ни само среднощното  ooooh! за там вече не виждам как ще стане :о)

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 325
Таткото я взимаше два дена  от яслата и успешно успяваше да я преспи. Проблемът е че спи около 30 мин -1 час   събужда се  и започва да  търси мама и тити те. От другата седмица ще я оставяме да спи в яслата и се надявам да поспива повече.

# 7
  • Мнения: 564
  Стискам ви палци да имате успех!  Hug

# 8
  • Мнения: 791
И аз си мислех по този въпрос - дневното отбиване, тея дни. На нас ни е рано за отбиване, ама като се замисля че и този момент ще дойде  ooooh! и се чудя как да го направя по безболезнено и без стресове.Така че и на мен ще ми е полезно да знам как става на практика.Нека ако има майчета който вече са отбили да споделят как става  и с нощното отбиване!?
Надявам се vania111 да няма нищо против че използвам темата й

# 9
  • Мнения: 498
И аз си мислех за същото  Grinning Реших, че до годинката..сиреч до след 2 месеца ми се иска само сутрин и вечер да се кърмим.

Вчера всичко протече по план-имахме 2 безмлечни и за пръв път в голямо количество хранения  но след плодовете следобед започна да недоволства като нито и се спеше, нито беше гладна, нито друго...искаше си млякото и това е. През нощта ми се стори, че за пръв път спа по=дълго...

но днес - отказа ми всякакво пюре и ядохме 2 пъти каша. Чудя се дали с това пропускане на кърмене не са и опротивели пюретата  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт