Захранване на бебето

  • 1 931
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Здравейте всички!Днес искам да Ви питам кога за първи път дадохте на вашето бебе различна храна от адаптираното мляко.Питам Ви не само за пюрета но и за плодови сокчета newsm78

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 458
Пюре на 6 навършени месеца,а сок още не е пила-яде нарязани на парчета плодове PeaceПие сутрин и вечер АМ!

# 2
  • Мнения: 1 183
Дадох плодово пюре на 4 месеца,а сокове не съм давала  Peace

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Пюре дадох на 4 месеца. Сок на 3 и сжалих безкрайно. Докарах и ужасни колики и естествено веднага го спрях. Пробвах отново на годинка, но вече беше яла пресни плодове и нямаше проблем.

# 4
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Дадох плодово пюре на 4м и няколко дни, а преди около седмица захраних и с каша. Това е ял засега.
Сок от ябълка давах няколко пъти тази седмица, понеже имаше разстройство и правих оризова вода,но не искаше да я пие. Така,че ги смесих. Не съм забелязала да има колики, даже го изпи на един дъх, но той все пак скоро ще навърши половин годинка.
Иначе знам,че соковете не се препоръчват прекалено рано.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 644
Сок на почти 4 месеца/като утихнаха коликите/,след седмица - плодово пюре от ябълка

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Пюре след 5я месец,а сок на 6 месеца и половина.

# 7
  • Мнения: 27 524
Плодово пюре след 3 навършени месеца, поради липса на информация. Отчитам го като грешка. С второто - до 6 месеца само кърма или АМ.
Сокчета дадох след годинката, за тях съм твърда.

# 8
  • Мнения: 1 701
Започнах със зеленчуково пюре на 4 мес. и половина, сок - около 10-ти мес.

# 9
  • Мнения: 139
Дадох на 3 навършени месеца пюре от ябълка.Но ние имаме едно лошо повръщане и няколко педиатри ме посъветваха да захраня и наистина много намаля повръщането.Но ако го нямаше сигурно пак щях да захраня сега.Не съм съгласна с това късно захранване.Защо да лишавам детето от витамините вътре.Колкото и да пишат за АМ че имало всичко.....много да ме извиняват  Crossing Arms  Naughty

# 10
  • Мнения: 186
Аз започнах да давам сокче след първия месец. Третия месец бяхме на плодово пюре. Принципно педито каза да не бързаме, че сега така не се гледали децата. Но голямата си дъщеря така съм гледала и да чукна на дърво проблеми няма. Но тогава всички педиатри препоръчваха този начин на захранване.

# 11
  • Мнения: 4 784
Сок за пръв път дадох, когато беше на 6 месеца и половина, а с каша го захраних като първа храна различна от АМ на 5 навършени месеца.

# 12
  • Мнения: 1 104
На 5 месеца дадох оризова каша, а 2 седмици след това предложих зеленчуково пюре. После плодово пюре. Сок сме опитвали 1-2 пъти и то през 8 месец, но малката просто не го хоресва.

# 13
  • Мнения: 438
Захраних на 5 м и 1 седм. (преди няколко дни) със  зеленчуково пюре,сокове не давам,нямам и намерение.  Peace

# 14
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Захраних на 3 месеца с плодово пюре.
Сокчета съм предлагала,но той не иска.
Пие си само вода.

Общи условия

Активация на акаунт