Втори мисед, а сега какво?

  • 1 645
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 10 825
Здравейте, момичета!
Не съм писала до сега във вашия форум, но доста ви чета.
Имам една успешна и абсолютно безпроблемна бременност и два миседа след това в разстояние на 9 месеца. Първия път прокървих в 9 г.седмица, при постъпването в болницата, при прегледа се установи, че плода е с голяма нухална транслуценция (дано съм го изписала правилно Embarassed) и ден по-късно вече липсваше сърдечна дейност. В момента отново съм бременна - 9 седмица и сутринта бях на преглед, при който отново се установи лиса на сърдечна дейност. Плода отговаря на размерите за 9 г.с. Нямам кървене или други оплаквания. В неделя ще постъпя в болница за абразио. Моят лекар ми каза, че ще трябва да направим генетични изследвания, но бях толкова "смачкана", че нито попитах за подробности, нито нищо.
Моля за вашето мнение какви изследвания ще трябва да се направят (не съм сигурна дали лекарят ми ще направи пълен набор от необходимите) и най-вече къде да ги направя. Благодаря!

# 1
  • Мнения: 7 718
Lady Charm, съжалявам. Sad
Първо изчакай хистологичното изследване. После ще направиш изследванията.

# 2
  • Мнения: 1 950
Съжалявам за това, което се налага да преживееш Sad.
Генетични и имунологични изследвания е хубаво да се направят при повтарящи се спонтанни аборти. Генетичните са в МД. По-горе има закована тема за абортите, прочети я, там можеш да намериш много инфо Peace.
Късмет и много кураж Hug

# 3
  • Мнения: 2 423
Съжалявам мила за това което се налага да преживееш Sad момичетата са те посъветвали правилно Peace
Успех и горе главата Hug

# 4
  • Мнения: 343
Напълно разбирам как се чувстваш  Sad
Момичетата правилно са те посъветвали. Не забравяй да изследваш и щитовидната жлеза.
Горе главата и кураж!

# 5
  • Мнения: 1 335
Мила душицо, така добре те разбирам .... за съжаление .. и аз съм с два поредни миседа. Думи нямам за това, което ти се случва, само тъга и силно те прегръщам. Съжалявам, миличка Hug
Моят лекар също ми каза, че държи да си направя пълни генетични и имунологични изследвания.
От болницата, където ме кюретираха ми предложиха да почна  "... от простите неща" - да разбера дали има наличие на някаква инфекция. Направих (заедно с милото) нова пълна кръвна картина (доста разширена), кръвна груа, резус фактор и нови хламидии. Установи се на този етап, че нямаме никакви инфекции и пр.
Оттук нататък ще правя имунологични изследвания (само за мен) и
генетични изследвания (правят се и на двамата)
После следват хормони ... после не знам
Засега съм се ориентирала към МД и една частна лаборатория в София
Изчетох доста по темата имунология и генетика. Получих и препоръки за др. Тодорова (генетика) в София. В Плевен има много добра лекарка по думите на нейни пациентки - доц. Конова (имунология)
Ако ти е необходима още инфо, пиши на лични или тук
Прегръщам те отново и се моля да си силна   bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 2 658
Много съжалявам. Направи си всички изследвания и пак пиши. Аз бях с много тежка бременност, за щастие завърши с раждането на дъщеря ми и ми правиха много изследвания. Има ли вероятност ти и съпругът ти да сте с различни Rh на кръвната група?

# 7
  • София
  • Мнения: 10 825
Много съжалявам. Направи си всички изследвания и пак пиши. Аз бях с много тежка бременност, за щастие завърши с раждането на дъщеря ми и ми правиха много изследвания. Има ли вероятност ти и съпругът ти да сте с различни Rh на кръвната група?

Казано честно, не знам.
Моят Rh е положителен и при първата бременност казаха, че в такъв случай неговият няма значение Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 223
Моя братовчедка преживя такова нещо.Милата..не се отчайвай!Направи си всички възможни иследвания и горе главата.Сега е най-важно мъжът ти да е до теб и да ти е опора в този труден и тежък момент.Горе главата и успех

# 9
Здравей, мила! И аз съм в твоето положение. Имам син на 5г. да ни е жив и здрав, но от както решихме да имаме второ за последната година и аз имам два миседа по различни причини. Според моята  гинеколожка изследванията трябва да започна да ги правя най-рано след първия нормален цикъл. А в моя случай дори след втория, защото имах моларна бременност и хормоните са с много високи нива още. Стискам ти палци да ти открият причината най-вече и да успеете другия път! Не се отчайвай!!!

# 10
  • Мнения: 1 226
Здравей миличка,
съжалявам за това което ти се е случило.Много е тежко.Още ми е трудно да го преживея, но живота го изисква.Направи си изследванията и горе главата.Дано всичко да е наред.Лично аз, препоръчвам доц. Конова от Плевен за имунологичните, а пък и за генетичните изследвания.Само не се отчайвай.Чудото ще стане. Hug

# 11
 Много съжалявам за това което ти се е случило.Дано следващия път всичко да е ок.Като ти направят нужните изледвания ще се разбере откъде е причината и ще се лекува6 и вярвам, че всичко ще се оправи.Високо вдигната глава и мисли позитивно колкото да те е мъчно сега.Знам,че болката не е лека но стискам палци да се управиш и скоро да се похвалип с хубава новина. Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт