Детска стокова борса "вис виталис" в Пловдив

  • 50 137
  • 85
  •   1
Отговори
  • Мнения: 115
Моля мамите, пазарували там да споделят своите впечатления.

# 1
# 2
  • Мнения: 265
а къде се намира тоя комплекс?аз не мога да намерая космонавт за малкия.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 23 632
Комплекса се пада между Бриколаж и Форд Мото Пфое, отдясно. Не знам как по-добре да го обясня.

# 4
# 5
  • Мнения: 5 592
а къде се намира тоя комплекс?аз не мога да намерая космонавт за малкия.
По бул."6-ти септември" ,ако идваш от центъра след Била,караш по паважа и като минеш вдясно Денди/Барт се оглеждай за Вис Виталис -точно до голямата пътна табела.Там има космонавти и от 2 части също Simple Smile

# 6
  • Мнения: 2 723
Евтинко е, но ние до сега нищо не сме си купували от там освен бельо.
Не ме грабва нищо и обикновено взимам по някое боди за да не сме капо

# 7
  • Мнения: 959
Оттам основно бельо купувам и много рядко нещо на венис ако ми хареса.

# 8
  • Мнения: 2 099
Като се роди малката редовна купувахме от там бодита, ританки и т.п., но сега дрехи не купуваме от там, тъй като си намираме по-интересни. Иначе сме си купували комплекти за легло, шишета, все още купуваме козметиката си от там, занимателни играчки, книжки и обувки. Общо взето съм доволна и обичам да ходя там, тъй като магазина е голям и комбиниран, така че не ми се налага да ходя в различни магазини за храна, памперси и др.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Шишета, биберони, залъгалки и подобни - да. Имат някакави английски бодита - гащиризони - хубави са. Но всичко, което е тяхно производство (дрехи, пеленки) е с много ниско качество.

# 10
  • Мнения: 5 592
Шишета, биберони, залъгалки и подобни - да. Имат някакави английски бодита - гащиризони - хубави са. Но всичко, което е тяхно производство (дрехи, пеленки) е с много ниско качество.
Не съм съгласна,че са с ниско качество,до сега нищо не се е късало от бельото и съм доволна.То и ние бързо ги израстваме,но кройките ми харесват,не като на други фирми-докъто облека бодито и му падат ушите,после едни такива тееесни,пък ръкавите дъъълги,правени за маркучи  newsm53

# 11
  • Мнения: 390
Хубавото е, че е голям магазин и можеш да напазаруваш всичко, без да обикаляш много.
Друг е въпроса, че цените не са от най -ниските. Говоря за млека, каши, памперси и всичко останало, което не е тяхно производство.
Главно купувам бельо, блузки, пижами, чаршафи- според мен са с много добро качество и добра цена.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 706
Аз също купувам, вече повече от година, техни бодита, потничета, панталонки и др. такива на малката. Доволна съм от качеството и от цената. Сега след като откриха и етаж с дрешки и обувки за по-големи дечица спокойно намирам неща, които ми харесват и не са за бебета.  Памперси и млека от там не купувам, защото наистина са по-скъпи от търговиите например, откъдето ги вземам, но козметика и играчки съм купувала и съм също доволна.

# 13
  • Мнения: 4 700
Не съм доволна от обслужването. Колкото и пъти да ги питам неЩо все ми се zъбят. Иначе наитина имат хубава стока и всичко е наедно.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 23 632
Не съм доволна от обслужването. Колкото и пъти да ги питам неЩо все ми се zъбят. Иначе наитина имат хубава стока и всичко е наедно.
О, да, все нямаш кого да попиташ за нищо. Отивам да купуваме столче за хранене, 15-20 минути не мога да намеря кой да питам имат ли други цветове освен изложените и после да ми опаковат едно. Дрехите не ми харесват. Но бельо, пижамки, бодита купувам и съм доволна. Козметика много не ползвам и не купувам. По някоя и друга играчка. Май няма друго, не пазарувам много във ВисВиталис. А винаги когато ходим в Барт, влизаме във Вис Виталис и обратното. Но нещата им не ме грабват. Ниски цени на дрешките, но кройки, модели, материи - отговарят на цената.

# 15
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Ние сме доволни от магазина. Жалко, че нямат и в София такъв. Ходим до там отвреме-навреме специално за дрешки.

# 16
  • Мнения: 171
Аз също купувам, вече повече от година, техни бодита, потничета, панталонки и др. такива на малката. Доволна съм от качеството и от цената. Сега след като откриха и етаж с дрешки и обувки за по-големи дечица спокойно намирам неща, които ми харесват и не са за бебета.  Памперси и млека от там не купувам, защото наистина са по-скъпи от търговиите например, откъдето ги вземам, но козметика и играчки съм купувала и съм също доволна.
Peace

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Не съм доволна от обслужването. Колкото и пъти да ги питам неЩо все ми се zъбят. Иначе наитина имат хубава стока и всичко е наедно.
И аз така. Освен това явно сме каръци, защото не ни е близо и като ходим там все гледам да купя нещо и все нашия номер няма. Ровя като побъркана половин час да намеря от съответната блузка нашия номер и се оказва, че няма. Спирам се на друг модел, от който има, ама точно в тоя цвят и точно нашия размер няма. Накрая взимам долно бельо и си тръгваме.
Последния път (някъде преди месец) видях сладки якенца, не зимни, а за есента, обаче вече си имахме подобно и за какво ми са 2. На пролет няма да й става със сигурност.

# 18
  • Мнения: 295
На нас ни се скъсаха 2-3 копчета тик-так от боди и то преди да сме ги облякли.Но иначе съм доволна-купих си чаршафи,козметика,дрешки,има и дрешки на някаква английска марка.Голямо разнообразие има на олекотени завивки,легла,козметика и шишета.В Търновскиа Хиполенд и изобщо в повечето магазини във Велико Търново дрешките са от Вис Виталис.

# 19
  • Мнения: 2 214
Шишета, биберони, залъгалки и подобни - да. Имат някакави английски бодита - гащиризони - хубави са. Но всичко, което е тяхно производство (дрехи, пеленки) е с много ниско качество.
100% съм съгласна

# 20
  • Мнения: 204
I az sum dovolna ot boditata, hodila sum samo 2 puti poneje ne sum ot plovdiv, no bjaha mnogo mili i ljubezni. preporuchvam vi go.

# 21
  • Мнения: 678
днес ходихме там - разочарована съм .
наистина голям избор на дрешки и какво ли не , но цените са доста по - скъпи от колкото ги купувам в родния си град Shocked
никога по-вече няма да отида там...!

# 22
А да знаете дали във Вис Виталис се продават детските колички Peg Perego?

# 23
  • Мнения: 1 251
А да знаете дали във Вис Виталис се продават детските колички Peg Perego?

Защо направо не отидеш в магазина на вносителя, намира се точно до пешеходния мост, срещу Дома за красота където беше преди.

# 24
  • Мнения: 2 047
  Въобще не им се радвам - заключват 40 мин преди края на обявеното работно време за да се "приготвят" за затваряне.

# 25
А да знаете дали във Вис Виталис се продават детските колички Peg Perego?

Защо направо не отидеш в магазина на вносителя, намира се точно до пешеходния мост, срещу Дома за красота където беше преди.
Ами не съм от Пловдив и не мога да се ориентирам така.Може ли за по-точни координати  bouquet.Ако някой знае и телефон на въпросния магазин ще съм много благодарна  bouquet

# 26
  • Мнения: 5 592

[/quote]
Ами не съм от Пловдив и не мога да се ориентирам така.Може ли за по-точни координати  bouquet.Ако някой знае и телефон на въпросния магазин ще съм много благодарна  bouquet
[/quote]

Регистрирай се и ми пиши на лични,да не занимаваме хората с обяснения Simple Smile

# 27
  • Мнения: 4 428
Не ми харесва този магазин  Naughty
Първото и най-важно нещо е, че цените са по-високи от съвсем отделни магазини от фирмата в София. Според мен във фирмен магазин, цените трябва да са поне, като по другите магазини, а не по-високи.
Второто нещо е намусените продавачки. Особено на касите. А и не мога да разбера как може толкова голям магазин, още да няма възможност за плащане с карта.
Стоките са твърде посредствени за тези цени. Вярно има и хубави неща, но те са откровено скъпи. Не може да слагат цени малко под тези на дрехите на Барби примерно. С малко отгоре ще купя нещо на Бенетон. Особено като има намаления.
Общо взето аз не бих пазарувала от там  Naughty

# 28
  • Мнения: 1 216
Има страхотни чаршафчета!!!! Луда фенка съм на теюзи от трико
Купувала съм боксерки за баткото и бодита за беб
Всички играчки и аксесоари бяха на добра цена.

# 29
  • Мнения: 624
Не съм впечатлена особено от магазина,доста от нещата,които съм търсила са липсвали.

# 30
  • Мнения: 1 014
Проблемът при собственото им производство не е толкова в качеството, колкото в дизайна. Опитват се уж да правят нещо, но не им се получава. А и понякога правят компромис с материите - не знаеш кога ще случиш на такава, която при 2 изпирания става на топченца. От там купувам само бельо, пижамки или някоя непретенциозна дрешка за вкъщи.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 270
az vsi4ko si vzeh ottam.nqmam mnogo tqhni drehi.no bodita,ritanki,gashterizon4eta ,koito imam mal4ko -vsi4ko e ot tam.ot vsi4ki bodita koito sam kupila samo na edno leko do kapsata se beshe poqvila dipka.moga da kajq ,4e beljoto im e dosta ka4estveno i eftino.za 2 god dete kade shte namerite gashti4ki za 1 lv.
skoro vzeh po 1 bodi ot 2 razli4ki bg firmi.ednoto e sas super ka4estvo ,no se spra ,a drugoto stana grubo.a cenite im sa sashtite kato boditata na Vis Vitalis.
 kato tarsih pijamki na mal4o -tip havlienki,no s ritanki ,nikoiq firma ne mi predloji nomer kato za nas 28 ili 30.dokato vav gorespomenatiq magazin ima golqm izbor.
a kolkoto do tova,zashto nqma nomera-tova e stokova borsa,idvat ot cqla balgariq i zarejdat ot tam.3 firmi da minat i da vzemat po edna seria ot daden artikul i te sa svarshili.
 moje oshte mnogo da pisha,no togava shte trqbva da izkam pari za reklama.  Simple Smile)))
   Hug  Hug
p.s. vseki sam si izbira ot kade da pazaruva

# 32
  • Мнения: 67
Знаете ли дали продават на едро за магазин?

# 33
  • Мнения: 101
Да,продават.Попълваш молба и ти издават клиентска карта,с която можеш да пазариш на едро.

# 34
  • Мнения: 332
На дребно цените не са по-различни от другите магазини.

# 35
  • СОФИЯ
  • Мнения: 853
Няма много хубави и качествени неща. Може би само бельо и за най - дребните бодита.

# 36
kraino nelubezni, bix kazala grubi kam klientite si. dva pati sam xodila, otno6enieto im be6e kraino grubo. nama da stapia pove4e tam. visoki ceni i grubi kam klientite !!! ne xodete !!!

# 37
  • София
  • Мнения: 2 845
Шишета, биберони, залъгалки и подобни - да. Имат някакави английски бодита - гащиризони - хубави са. Но всичко, което е тяхно производство (дрехи, пеленки) е с много ниско качество.
Абсолютно съм съгласна.

# 38
а защо нещо няма сайт на"беборани"от известно време.там си избирах от продуктите на "вис виталис",а сега няма как да си поръчам без този сайт. baby_neutral

# 39
  • Мнения: 454
Ние често пазаруваме от Вис Виталис и мога да кажа, че горе долу бива. Основното предимство е, че всичко необходимо за бебето е събрано на едно място и не се налага да обикаляш. Когато бях бременна напазарувах всичко от там, от количката до памперсите и нямам оплаквания. Колкото до обслужването, то наистина е много зле. Имам чувството, че тия нервозни кюфтета с конкурс са ги избирали там.

# 40
  • Мнения: 1 477
Пазарувам често от Вис Виталис.Цените наистина са като в останалите магазини.На мен ми е близо и удобно.Има и храни ,и дрехи, и аксесоари.Взимам всичко необходимо без да се налага да обиколя 5 различни магазина.От обслужването също не мога да се оплача.

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Аз отскоро почнах да пазарувам по-често там и основно защото видях, че мога да си комбинирам 2-3 панталончета с 2-3 блузки и всички да си отиват едно с друго, просто платовете, съответно цветовете са еднакви  Wink Кофти е, когато след седмица реша да купя още една блузка например, оказва се, че са продадени и са пуснали нещо съвсем различно. Освен това често няма и нашия номер в съответния цвят и пада едно ровене и търсене по щандовете...винаги губя поне час като вляза във Вис Виталис.

# 42
  • на село
  • Мнения: 3 897
И на мен ми харесва Вис Виталис.

Бях напазарувала за малката още преди да се роди от там, а магазинът им беше на онова старо място, в пресечката отзад.
Сега е хубав и просторен, от дрехите им нямам никакви оплаквания.

# 43
  • Мнения: 1 230
Аз лично съм изключително доволна от рипс блузките. А цените са супер - никъде другаде не мога да купя 32 номер за под 3 лв. Особено за яслите ми вършат страхотна работа Peace

# 44
Здравейте, преди 2 дена посетих стокова борса "Вис Виталис".Останах очарована от всичко, като се започне от богатото разнообразие на стоки, на цените и обслужването дори. Чудя се някой дали не знае подобни борси и в др. градове, че аз не съм от Пловдив и ще ми е малко трудно да пътувам често до там. newsm78

# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Аз лично съм изключително доволна от рипс блузките. А цените са супер - никъде другаде не мога да купя 32 номер за под 3 лв. Особено за яслите ми вършат страхотна работа Peace
При бельото ли ги купуваш тези блузки, нещо не мога да се сетя за кои става въпрос  newsm78

# 46
  • Мнения: 1 380
И аз харесвам дрехите им.  Peace
Септември месец обаче купих на детето едно камионче и щом го отворих се оказа счупено. ooooh!
Понеже живеем в София, нямаше как да го върна.

# 47
  • Мнения: 11
мога да споделя че тази бебешка борса е отвратителна.отношението на продавачките също е отвратително,даржат се сякаш са една класа над теб,като изkлючим некачествената им стока нямя нищо друго да ме впечатли.

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 319
аз пък съм много доволна - и от материите на дрешките, и от отношението на персонала там. Почти всичко съм си купила от Вис Виталис - легълцето, обиколниците, чаршафки, дрешки, бодита, шешенца, чашки и т.н.....

# 49
  • Мнения: 4 784
Пазарувала съм от там, кошарата на малкия например от там я купихме, купувала съм и доста други неща - вана, столче за хранене, храни..., без дрехи /не ми харесват/, но отдавна го бойкотирах този магазин. Неразбираемо е за мен, как в такъв голям магазин, няма възможност за покупка с дебитни и кредитни карти. Пак казвам, отдавна, поне половин година сме го бойкотирали, та ако вече има такава опция, се извинявам!

# 50
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Повечето пишат, че отношението на продавачките/консултантките е кофти, но аз не мога да се съглася. Когато бях бременна почти всичко от там си напазарувах /изключение е количката и някой по-засукани дрешки за бебока/, по-едно време ми стана лошо и една от консултантките ме видя, веднага ми донесе стол да седна и започна да ми носи нещата от щандовете, а аз имах дълъг списък за пазаруване. Тази жена една кисела физиономия не ми направи, даже напротив носеше ми всичко с усмивка на крака, в различни цветове, марки и т.н.
Консултира ме за много неща и беше доста компетентна.

До 1.5г. на сина ми-бодита, пижами, гащеризончетата за вкъщи, шишетата, бибероните, козметиката, чаршафите за кошарата от там съм купувала и съм доволна  Simple Smile

# 51
  • Мнения: 8 242
Единствено си заслужава донякъде бельото като цена, но наистина много им куца дизайна  Tired
Всичко друго е на прекалено високи цени като за "борса" ..
Обслужването е под всякаква критика.. Това за пазаруването с карти също е супер тъпо.. Майка ми отишла за първи и последен път, напазарувала за 200 лв (щото не знае откъде накуп и там й е най-лесно  Crazy) - и й казали не може с карта.. От тогава вече не й е удобен  Joy
Много рядко ходя там, по-скоро на разходка и да се убедя, че не си заслужава  Mr. Green

# 52
  • Мнения: 1 102
Аз дрехи съм купувала много малко бельо и пижамки, за обслужването не мога да се оплача, отидох да видя количката която съм избрала и ми я показаха с всички подробности.

# 53
  • Мнения: 3 216
Почти всичко сьм купувала от тук. Като се почне от кошарата,шишетата до слипчетата. Ведньж седмично ходим за някое автомобилче или книжка. НО... ходя там само защото ми е много близо. Отношението на продавачките е ужасно. Много често стоките нямат цени,трябва да ходя да ги тьрся ,да питам.Дрешките им са скьпи и не иглеждат много добре. Единствено бельото и едни тьнки блузки с дьльг рькав ми харесват. За бебенца дрешките са добре ,но за по-големи дечица-ми не ми харесват. Crossing Arms

# 54
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
И аз купувам предимно бельо от там, играчки и неща от рода на шишета, купички, лъжички ... имат доста голямо разнообразие. За продавачките нямам мнение, няма да ги взимам вкъщи  Wink. Факт е обаче, че дори и без да ми се усмихват вършат работа. И в склада са ровили и стока съм връщала, и са ме упътвали, и са ми обяснявали понякога. Веднъж сме купували кошара и количка там. Дрехите тяхно производство определено не ми харесва дизайна, материите и те са посредствени, не са от най-лошите, но не са и кой знае колко качествени. Ако трябва да купувам подарък за дете задължително съм там, винаги успявам да комбинирам нещо - играчка + дрешка (от тези, които не са на Вис), играчка + чашка, книжка, мозайка...

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711

Аз лично мога да намеря какво да купя там , но от отношението съм меко казано разочарована .Харесах си една кошарка днес казвам на продавачката , че ще я взема  да я приготвят , а в това време искам да отида до щанда с козметиката,при което тя ми се направо ми се развика че не можело така , имало процедури първо трябвало да платя леглото , да ми го изкарат отзад , да си го прибера и едва тогава да се върна да обиколя ако искам.На всичкото отгоре се оказа , че нямат  друга такава кошара , да съм изчакала да разглобят тази и да си я взема  Shocked ShockedЕ, тръгнах си , в града е пълно с магазини в които с желание и усмивка ще ти вземат парите, ама едва ли ще повторя визитата във Виталис

# 56
  • Мнения: 4 784
Анели, добре си направила, поздравления за което! Сигурна съм, че ще намериш това, което искаш!  Peace

# 57
  • Мнения: 31
На мен ми се струва, че имат най-голямото разнообразие от комплекти бебешко спално бельо и най-доброто съотношение като цени и качество.  В София подобни комплекти са доста по-скъпи. Е, поне така пакетирани материите ми се видяха хубави. Видях,че на сайта на Беборани се продават, но бих искала първо да пипна като тръгна да купувам. Само че вече в края на бременността нямам намерение да рискувам с пътешествия дори и до Пловдив, а не знам къде в София мога да намеря тези чаршафки на Вис Виталис?

# 58
  • Мнения: 267
Бях на оглед преди няколко месеца за бъдещия бебчо и останах доволна ( е верно ,че нищо не си купих  Laughing ),гледахме предимно колички и момичето беше много любезно обясни ми всичко макар че я занимавахме 2 часа,а си личеше че само сме на оглед,няма да купуваме,даже и беше време за обедната почивка,но момичето я отложи,за да ми разяснява разни неща,явно има и добър и лош персонал.Сега пак ще ходя ,но вече на пазар,за първи покупки на бебчо  Heart Eyes

# 59
  • Мнения: 112
Честито на всички,които харесват продуктите на "Вис Виталис" в София.  bouquetВече има магазин и в столицата.Намира се на Симеоновско шосе-точно до хотел Макси-Олимп.Е не е толкова голям като в Пловдив,но на първо разглеждане има всичко необходимо.Ние лично с бебка и малчо вече пазарувахме.Цени-достъпни,качество-добро. Sunglasses

# 60
  • Мнения: 1 380
Честито на всички,които харесват продуктите на "Вис Виталис" в София.  bouquetВече има магазин и в столицата.Намира се на Симеоновско шосе-точно до хотел Макси-Олимп.Е не е толкова голям като в Пловдив,но на първо разглеждане има всичко необходимо.Ние лично с бебка и малчо вече пазарувахме.Цени-достъпни,качество-добро. Sunglasses
Браво за тази информация.

# 61
  • Мнения: 0
Аз и съпругът ми очакваме нашето 1-во дете след около 1 месец, тоест аз съм бременна в 8-ми месец в момента.
На 5 октомври 2009/вчера/ ние пътувахме до град Пловдив по повод  набавяне/ пазаруване/ на бебешки дрешки и аксесоари. Посетихме единствено и само Стокова борса Вис Виталис от която имахме намерение да пазаруваме.Понеже в тази борса може да се пазарува на едро ние попитахме касиерките на касата,/бяха няколко момичета, 4,5 може би/ дали имаме право да пазаруваме на едро на фирмата на наша братовчедка, /тук искам да спестя името на фирмата/ и разбира се след като провериха ,че тази фирма и друг път е пазарувала от тях и я има регистрирана в системата им, ни разрешиха.
Взехме количка и започнахме по списък от няколко страници да набавяме необходимите ни неща, обикаляйки борсата, която е на два етажа и е доста обширна като площ. На няколко пъти ми прилошаваше. Този ден не се чувствах много добре , имах температура и ми се гадеше.
След близо 4 часа бяхме напълнили количката и се отправихме към касата, където ни очакваше лоша изненада. Една от касиерките ни попита как искаме да платим, на едро или на дребно и мъжът ми каза че сме се разбрали да платим на едро.В този момент касиерките започнаха да се държат много неадекватно, извикаха едно момиче от информация, което с най нагъл и безочлив тон ни заяви, че ние не можем да платим на едро защото президента на фирмата......................., трябва лично да им се обади и да заяви, че някой ще пазарува от нейно име.Мъжът ми разбира се веднага се свърза с нея  и тя съответно звънна на управителя на фирма Вис Виталис,  А. Саракова с която проведоха разговор по телефона.Ние чакахме на касата около 10 минути и никои нищо не ни каза.Аз вече почти на предела на силите си, с температура /имах чувството че в този момент ще припадна/ попитах момичета има ли някакъв проблем и защо никой нищо не ни казва,а ние си чакаме. Е отговори ми пак същото момиче от информация, че ни е отказано да пазаруваме на едро. Ситуацията беше доста обтегната и мъжът ми поиска да разговаря с управителя  на Борсата, лицето  А.Саракова. Тя разбира се отказа да го приеме без никаква адекватна причина или извинение. Тогава мъжът ми отиде и влезе в офиса на въпросната госпожа А. Саракова, като остави вратата отворена и аз разбира се чувах всичко. Тя започна да крещи  и да ни обижда че едва ли не сме отишли да крадем и да лъжем. Било очевидно че покупките не са за магазин, а лично за нас. Е имах си аз бременна жена в 8-ми месец, около 87 кг да успее да скрие корема си и да излъже.И съпругът ми започна да и задава въпроси, защо след като попитахме на касата момичетата ни разрешиха да пазаруваме на едро,дори провериха фирмата дали съществува, а след 4 часа някой реши да си промени мнението?Аз от влизането ми в магазина до напускането си бях с корем и това никой не може да го оспори. Не съм се крила, бях с туника с къс ръкав и с огромен корем.
Как те решават на кой и как да продават на едро и на кой на дребно, след като сумата, която ние направихме в магазина е приблизително 1000 лв. Имаше дрешки, като бодита, ританки, гащеризони, които ние закупихме в пликове по 5, 6 броики от един и същи размер без да ги разпечатваме? Според нас в Стоковата борса няма изразени правила, като в един склад на едро, примерно да се пазарува само на серии или за суми от около 2000 лв. Защо във Верига Метро например може да отидем и да пазаруваме на едро като дребни търговци със суми от около 150, 200 лв, а във Вис Виталис  управителката реши, че неможе. Зададохме няколко пъти въпроса как тя определя, коя фирма ще пазарува на едро и коя на дребно, на който не получихме отговор а само подигравателно и снизходително присмиване.
Бяхме много силно обидени и афектирани от държанието  на целия персонал във въпросната борса-магазин.Не знам дали някой може да си представи картинката, бременна жена в 8-ми месец с препълнена количка, минала 200 км,за да отиде и да напазарува покупките за първото й дете и персонала, заедно с Управителката на магазина с отвратителното им поведение.
Ще  напишем жалба до Защита на Потребителите, защото ми писна да си мълча и определени хора да се гаврят и подиграват с други. За мен е ясно , никога повече не бих отишла и 1 стотинка оборот да направя на тази Борса магазин.
Отношението на целия персонал беше много грубо... жените, които редят щандовете, ако ги попиташ нещо се врътват и казват че незнаят или правят отегчителни гримаси и физиономии, сякаш сме им нарушили личното спокойствие....
Е ако не е Вис Виталис за майки с деца, защото те продават само и единствено детска стока, за кой е?
И такова ли трябва да е отношението на търговеца към клиента?

п.с. Коментарите оставям на вас......

# 62
  • Мнения: 5 592
Вярвам,че е била неприятна ситуацията.Никой няма право да се държи така  с клиента.
Едни приятели зареждат магазин,на тях не им издават фактури ( само стокови разписки).
Иначе от дрешките за бебета съм доволна,за по-големи ми се струват скъпи за качеството си .

Декември 2009 пожелавам ти леко раждане на здраво хубаво бебенце  Hug Hug

# 63
  • Мнения: 2 005
december2009 ,представям си,колко нелепо сте се чувствали,но не съм съгласна съвсем с теб.
Вие не сте пазарували на едро.Та вие купувате необходимото за вашето бебче,без значение колко пари оставяте в магазина.Факт е,че пазарувате на дребно.Не мисля,че хората са длъжни да ви продават по-евтино,само защото ще оставите 1000 лв. там.Аз също пазарувах за моето бебе предимно от там,оставих голяма сума,купувах цели пакети с бодита,ританки и т.н.Но това си е пазаруване на дребно,за лично ползване.Така че претенциите ви са неоснователни.
За лошото отношение на персонала съм съгласна с вас,че не е редно.Но нищо повече.

Леко раждане и здраво бебче на финала.

# 64
  • Мнения: 5 592
Според мен е редно да им направят отстъпка-нали вземат цели пакети,а и сумата не е малка.На мен в Съником за 5 бр. гащички ми ги хванаха по цени на едро( едно пакетче).
Ако беше отишла собственичката на фирмата с тях дали щеше да има проблем?

Наглото отношение не е оправдателно в какъвто и да е случай  Peace
Още по-малко ако работиш в услуга на клиента  Peace

# 65
  • Мнения: 2 005
Да уточня,че нямам намерение да се превръщам в защитник на този магазин.Просто изказвам мое мнение.
Могат да им направят отстъпка,но купувачите не са искали това,а цени на едро.И пазаруват чрез чужда фирма,което не приемам за коректно.Собственичката на фирмата си пазарува на едро,няма защо да я намесваме.За нагло отношение - да,не може да се толерира.

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Не ме учудва случилото се Sad.В този магазин няма нито една продавачка да е наясно какво продава, за какво служи и къде е местоположението му в магазина  , а че са винаги начумерени е факт.
 Към авторката съжалявам ,че  е трябвало да пропътуваш толкова км , за да бъдеш разигравана като маймуна.

# 67
  • Мнения: 8 242
Там винаги са били "особено учтиви" с клиентите си ..
А това за правилата за пазаруване на едро - имат такива, каквито те решат  Laughing
На мен ми се случи подобна случка преди 4 години.. така че изобщо не се учудвам, че нищо не се е променило  Crazy
Но много рядко пазарувах от тях по-скоро ходех на разходка из магазина, да си харесам отблизо неща, които после да купя на по-добри цени другаде Mr. Green

# 68
  • Мнения: 6 206
Аз също пазарувам на едро от тези магазини - с разликата, че договорката ми е за определен тип артикули
Ясно е какъв е моят бизнес и какво мога да купя от него от там. Не веднъж съм била питана от познати дали мога да купя количка, кошче и тн т от моята карта. Е, разбира се, че не съм купувала
Самата аз съм бременна сега, ако реша да си купя нещо от там, различно от групата, в която пазарувам, ще мина през офиса и говоря с момичетата.
И понеже отстъпката ми е дадена за бизнес, няма да меся нещата, нито ще очаквам да си купя количката и бодитата по цена на едро. Въпрос на добра воля и добри отношения е да си ползвам отстъпката.
Жената, която ви е пращала, много добре е знаела как стоят нещата там - продавачките не са запознати с фирмите на едро и да, те могат да проверят има ли ги в компютъра, но пазаруването става по друг начин.

А за сумата 1000 лв, какво да кажа последната ми сметка в магазин Джъмбо беше 1900 лв, познайте дали имах отстъпка.
Метро отдавна не се води магазин на едро.

Разбирам разочарованието ви, но не разбирам позицията ви.

# 69
  • София
  • Мнения: 2 845
На пръсти се броят нещата, които съм купувала от този магазин, макар и втория магазин да ми е под носа. Отвратително отношение на персонала, никога нищо не знаят, ами пък да вземат да си ги обучат. Подминавам го като малка гара - магазини бол в Пловдив. Не харесвам дрехите им, нито пък качеството им. На всичкото отгоре не може да се плаща с карта, което за мен лично за размерите на такъв магазин е безумие. Не ми се изреждат и други неща.

По отношение на сумата на покупките - да, за обикновения човек 1000 лв е крупна сума, но големи магазини като този не е. Така че не може да се очаква ползването на някаква отстъпка, тук нещата опират на добра воля, която точно в този магазин явно не може да се очаква.

Само да вметна - статистически е доказано, че ако един клиент е доволен от даден магазин, ще го сподели с пет човека, а ако е недоволен ще го сподели с 11. Сами си сметнете колко човека вече са осведомени да въпросната борса и какво й е реноменото.

# 70
  • Мнения: 6 206
Права си, но съотношението е друго - доволният казва на трима, недоволният на седем

# 71
  • Мнения: 454
Аз пък мисля, че точно защото жената, която ги е пращала е знаела, че имат определени условия за пазаруване на едро, хората са попитали дали ще могат да пазаруват на едро. На мен лично, не би ми дошло на ума, да ида в магазин или склад, където се продава и на едро и на дребно и да питам дали аз мога да пазарувам по определен начин. Примерно, когато ида на търговията в някои от складовете продават на една и съща цена и за клиентите на дребно, и за едровите. В други складове пък си пише цена на бройка и цена за цяла опаковка бройки. Ако искам да си взема шише ракия, плащам 7лв да речем, а ако си взема един кашон ракия, плащам по 6 лв бройката и никой не ме пита ЕТ ли съм, ООД ли съм, магазин ли съм, ресторант ли съм, дали ще я продавам, или ще си я пия сама. Т.е. правилата за търговия са ясни и не ми се налага да ходя да задавам излишни въпроси. И не ми е ясно, след като продавачките не са запознати с фирмите на едро, защо са казали на хората, че могат да пазаруват на едро. Те явно не са запознати и с вътрешните правила, иначе биха насочили клиента към компетентния служител, който ще реши дали в случая могат или не да пазаруват на едро. Както жената е казала, тя не си е оставила корема отвънка, когато е влязла в магазина и в случая е било очевидно за какво става въпрос. Недоразумения естествено се получават, но аз на мястото на управителката бих подходила по съвсем друг начин, бих обяснила на хората каква е политиката на магазина по отношение на покупките на едро и че те не могат да се възползват, щях да се извиня за заблудата в която сме ги въвели и ако наистина не мога да им направя някаква отстъпка, просто ще им предложа да си платят нещата на редовна цена или да се откажат. Много взех да се обяснявам, но е факт, че във Вис Виталис имат доста пренебрежително   отношение към клиентите и това не е само мое мнение. Иначе, самия Вис Виталис е чудесен магазин. Има достатъчно голямо разнообразие от стоки, разположени на достатъчно голяма площ, така че да гледаш и да избираш без да трябва да прескачаш колички, играчки и др.

Последна редакция: ср, 07 окт 2009, 15:23 от Velesa

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350
Писах в другата тема но ще го копирам и тук да се знае #Cussing out
Айде и аз да се включа по темата за ВВ. Отвратително отношение, сърдит персонал, който е готов да ти се скара за това че си отишъл да пазаруваш там Mad. При нас се случи следното, отиваме да търсим сандали на детето  - 2г., минавам аз да разгледам пижамите, при което една ПРОДАВАЧ - КОНСУЛТАТКА застава до мен и се почва  - ейййй глей кво са направили, преди малко ги подреждах, ровят като кокошки и т.н и т.н, направих се че не я чувам, след малко към мен - какво търсите, пижама за момче номер еди кой си, е какво ровите не виждате ли че няма вашия номер Shocked Shocked Shocked. Направо онемях!!!После имахме разправия за това че не можело да се развързват двете сандали, бяха вързани със свински опашки....И накрая, ще плащаме...мъжа ми и подава картата и касиерката му казва - е не може сега, да ми бяхте казали че ще плащате с карта Mad, той и казва че това не е негов проблем, понеже тя трябва да го попита а не да му се кара. ИИИИИИИ тогава вече не издържах и поисках книгата за оплакване, трябва да имат във всеки магазин, а тя най - нагло ми казва, ще извикам управителката, тя да се занимава с вас Shocked. Последваха едни разправии, при което управителката само казваше - да прави сте, извинявам се от името на персонала и др.подобни. Но факт е че останахме много разочаровани и повече няма да отидем там, и както са писали и по нагоре, дано им дойде ума, че в тази криза.....За мен те повече не .съществуват

# 73
  • Мнения: 1 650
А какво ще стане с фирмата предоставила картата
Дали Вис Виталис ще продължат да и правят отстъпки след толкова проблеми ?
Едва ли
Авторката можеше да се замисли и върху този аспект, искали са да и помогнат а сега защотото не е станало нейното за да си върне на ВВ ще прекара и фирмата която е дала картата

Лично мнение - във всеки един магазин с размирте на ВВ, Метро и темподобни, където основата стратегия е броики артикули и/или цена не може да се разчита на грижа за клиента, обяснения познаване на продукти и т.н. Стоките и персонала се сменят прекалено често и са прекалено много някои да може да ги запомни. Добро отношение може да се получи в малките магазини, където работи собственика примерно ... Но там цените са други

Последна редакция: ср, 07 окт 2009, 15:40 от Durango

# 74
  • Мнения: 5 592
Няма карти във Вис Виталис.
Голяма реклама му направихме на този магазин,дано се очовечат малко.
Весела е права-ракията сама ли ще си я пия,гащите само аз ли ще ги нося или половината квартал-моя си работа.
Разфасовки на едро-цени на едро.

 Peace

# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Живея много близо до Вис Виталис, същия в който е пазарувало момичето отворило недоволната тема. Пазарувала съм и пазарувам доста неща от там за двете ми деца по една единствена причина - много ми е близко и наоколо няма друг добре зареден магазин от този тип. Не еднократно съм била свидетел на лошо отношение на продавачките. Като се замисля по-лошо държание на персонал от там, на друго място скоро не съм виждала. Постоянно се случва дя няма човек на касата докато момичетата са събрани наоколо на групи да обсъждат "фирмената политика".На няколко пъти и аз самата съм влизала в спорове с тях основно заради забележки от сорта на "Оставете си чантата отвън", като става въпрос за чантата от количката ми в която държа нещата на бебето. Еми не е приятно това. Имат камери и служители на всеки ъгъл, тръгнала съм с двете си деца, едва ли ще взема да си муша нещо в чантата с памперси и шишета на детето. Друго което адски ме изнервя е практиката им, да ли случайно или нарочно, да не си коригират етикетите по щандовете при увеличение на цените. Случва ми се непрекъснато.
Като цяло мога да обобщя бельото и дрешките собствено производство са малко по евтини, но не особено качествени. Всичко друго е на цени доста по-високи от останалите магазини да не говорим за храните и препаратите, при които надценките им са много по-сериозни от хипермаркитите. Така че както казах и в началото при нацупените каки ходя само в краен случай.
На потърпевшото момиче мога да кажа само подобни търговци не ти заслужават парите, както и времето което би изгубила да се занимаваш с тях.

# 76
  • Мнения: 6 206
Няма карти във Вис Виталис.
Голяма реклама му направихме на този магазин,дано се очовечат малко.
Весела е права-ракията сама ли ще си я пия,гащите само аз ли ще ги нося или половината квартал-моя си работа.
Разфасовки на едро-цени на едро.

 Peace

Не е точно така, но както и да е.

Аз пазарувам на едро от страшно много места, навсякъде където е свързано с деца, днес може да ми трябват неща за 30 лв, утре за 3000 лв, аз съм им партньор и клиент и да, никога не съм имала проблеми с никой. През ум не ми е минавало обаче да пращам братовчедка ми да купува от Вис Виталис от мое име. От там пазаруваме само мъжа ми, аз и управителката ни. Това е.

Когато си партньор с някой и ще пращаш братовчед си, можеш да вдигнеш телефона и да се обадиш и да кажеш  - пращам братовчед ми, стринка ми, леля ми, ще купува и да се обясниш. Това изискват добронамерените отношения.
Въобще в случая за мен е излишно девойката да се прави на обидената клиентка, но както и да.
Клиент може да се обижда когато си плаща и не получава нищо насреща. И дори тогава може да се врътне и да не плати и да си излезе. Аз така имам набор от магазини, от които не пазарувам ако ще и за по 1 ст да ги дават нещата. Не се притеснявам да си търся правата, но когато си плащам.
Да, във Вис Виталис имат много проблеми с обслужването, но не мога да се сетя в кой голям магазин нямат. Такова ни е нивото на обслужването в цялата държава. Един Вис Виталис да е, с мед да го намажеш.
В момента имам обява за работа - на какви чудеса се нагледах, карат ми се по телефона като им се обадя за интервю, по три пъти им казвам добър ден, здравейте белким изкопча нещо по-различно от сумтене и да насреща, но напразно. Откъде да паднат културни и интелигентни хора да ни обслужват, от небето ли?
В крайна сметка всеки си прави бизнеса, както намери за добре.
И в крайна сметка, никой на никого не е опрял нож да ходи натам.

# 77
  • Мнения: 0
Подкрепям изцяло Каспър!
Мисля, че корените на лошото обслужване са много по-дълбоки и наистина всичко тръгва от елементарните обноски /първите 7 години както им казват/. Ако искаме да променим нещата в цялото ни общество, трябва да започнем от нас самите и от нашите деца.
И наистина всеки сам преценя как ще си управлява бизнеса. Лошото обслужване във Вис Виталис не е от вчера и не е рядко случващо се, така че със сигурност е известно и на собствениците им и щом те не предприемат нищо - техен проблем.
В крайна сметка всеки сам решава от къде да пазрува!

# 78
  • Мнения: 454
За мен правилата за търговия на едро във Вис Виталис са странни и това си е. Не че всеки ден пазарувам на едро, но все пак, когато съм посещавала места за търговия на едро не съм се сблъсквала с такива условия. Просто влизам и си купувам каквото ми е необходимо, без да трябва да съм нечия братовчедка.  Вярно е, че собственичката на фирмата е можела да се обади и да попита, но не го е направила. Явно обаче е предупредила братовчедка си, щом тя е попитала. Просто персонала в магазина е подвел хората и за мен това е проблем. Предполагам, че хората са попитали може ли да пазаруваме на едро от името на еди коя си фирма, а не, може ли да проверите дали еди коя си фирма фигурира във вашата база данни. Ми в крайна сметка става въпрос за пари, а за една и съща сума можеш да купиш различно количество стока в зависимост от това по какви цени пазаруваш. Просташкото отношение просто допълва картинката. Дори при този гаф, едно добро отношение можеше да оправи нещата и хората да си платят нещата по цени на дребно, без много шум и негативни емоции.

# 79
  • Мнения: 6 206
Права си абсолютно, че доброто отношение и усмивката оправят нещата в 99% от случаите, но само в 99%
Нито ти, нито аз сме били там и знаем как и какво се е случило;
Представям си да ми дойде някой си и да започне да ми вика и крещи, така че да се чува през 5 врати, как да си движа бизнеса, при положение, че преди 10 минути съм отказала да се срещна с него. Не вярвам някой ден толкова да ми порасне работата, че да отказвам да се срещам с хора, които ми носят парите, но повярвай има хора с отвратително отношение и не се знае как и какво е било.
А пък това - да ги купиш нещата след скандал и цирк, въобще не мога да го проумея, ако ще и в предродилна зала да съм.

Не ги защитавам хората от Вис Виталис, картинката ми е пред очите, знам перфектно какво е станало, но не е луд този който яде баницата, а този който му я дава все пак. Simple Smile

# 80
  • Мнения: 454
Съгласна съм, че зная становището само на едната страна и съдя според това. Според личните ми впечатления от ВВ съм склонна да вярвам, че някоя некомпетентна служителка, се е направила на голяма работа и е взела решение за което не е упълномощена,  чрез което е подвела и клиентите и се е стигнало до неприятната разправия. Иначе, както казах и преди, аз също нямаше да взема стоката след подобен цирк, та ако ще в магазина да родя.

# 81
  • Мнения: 6 206
Така е, Velesa, но когато стоят интелигентни хора един срещу друг нещата се оправят
Мисля, че по снимката, май не се лъжа, зимата цепнахме устничката на твоето дете и цялата уста се поду... Ти и мъжът ти бяхте достатъчно интелигентни хора и реагирахте адекватно, въпреки че съм сигурна не сте подскачали от радост.
Хем къде е детето ти, къде са някакви си дрешки и аксесоари.
И вие можехте да викате и крещите и щяхте да бъдете в правото си...
Никой не е застрахован от грешки, колкото и да се старае и да си прави организацията.
Така че всичко е въпрос на ситуация и реакции от ДВЕТЕ страни.

# 82
Каспър , твойта работа може и да не порасне   LaughingОбаче собственичката на Вис Виталис е способна на подобно отношение и никак, ама никак не ме учудва  вчерашната ситуация.

# 83
  • Мнения: 454
Каспър, не се лъжеш за случката. Ние реагирахме нормално, защото вие подходихте нормално. Не мога да правя скандали на човек, който показва, че е притеснен от случилото се и се опитва да помогне. В случая ти ни донесе вода и салфетка, доколкото помня. За разлика от вас, персонала във ВВ първо е подвел хората, а после се е отметнал от първоначалното си решение и освен това се е държал грубо. Нормално е хората да се афектират и да се стигне до скандал. Виждам, че в другата тема има информация, че се проверява случая, така че ще чакам развитието. Честно казано, не ми се пише повече по въпроса, защото ние тука може да си приказваме, но за съжаление некоректните търговци не се изчерпват само с ВВ и си въртят търговията без изобщо да им дреме, какво си пишем във форума.

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 99
Амбър,във борса Вис Виталис по цени на едро пазаруват търговци,които зареждат детски магазини.Нали се сещаш,че всеки търговец има десетки роднини,приятели,познати и какво излиза,че винаги можем на теория да намерим някой ,който ползва цени на едро там,но  на практика не е така.  Искали сте да минете по -тънко,но за тази цел е трябвало да отидете няколко дни по-рано,когато е пазарувала братовчетка ти , а може би тя не е била там отдавна.Като търговец зареждащ магазина си от ВВ тя би трябвало да е наясно с правилата за пазаруване на едро там.
  Много е лесно да се плюе по форумите,когато разбираме само страната на плюещия.Медала има две страни .
 А колкото до управителката ,тя не може да крещи.Да ви засрами с любезния си тон-да,но да крещи на КЛИЕНТ -никога.
 Лек и спокоен ден на всички!!!
 По-малко нерви и повече добро настроение!!!

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
А колкото до управителката ,тя не може да крещи.Да ви засрами с любезния си тон-да,но да крещи на КЛИЕНТ -никога.

Лично аз съм била свидетел на такова крещене  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт