Моля ви за спешен съвет - пътуване в начална бременност

  • 3 736
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 239
Майчета, бременна съм в 7 г.с..Въпросът ми е безопасно ли е да пътувам с кола, става въпрос за 500 км за един ден, и след един още толкова.Много ми се пътува , а ме е страх Sad
Моля ви, споделете вашия опит!

# 1
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Единствения риск е да родиш някъде другаде а не там където си решила:))))))
Иначе няма проблем. Аз си шофирах и в деня на раждането.

# 2
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ако се чувстваш добре не мисля, че ще е проблем, бебчето е на сигурно в корема.  Simple Smile  Пътувай си спокойно.

# 3
  • Мнения: 2 212
При нормално пътуване, без особени сътресения, в смисъл няма да се кара с прекалено превишена скорост и да се раздрусваш в разни дупки, аз лично не виждам никаква причина за притеснение. А makrust ти е написал за риска да родиш другаде, може би защото не е видяла точно в коя седмица си, при теб определно няма такава опасност. А и още повече, казваш, че ти се пътува, т.е това пътуване ще ти донесе положителни емоции, които пък са си много добре за бебо...Така, че не ми остана друго да кажа, освен леко и приятно пътуване  Grinning

# 4
  • Мнения: 1 250
Ако усетиш стягане на корема, по-добре спри пътуването.

# 5
  • София
  • Мнения: 193
Има някакъв малък риск по принцип в първия триместър на бременността. Възможно е от по-силни вибрации да се отлепи плода, който в началото не е още добре закрепен...

Прецени най-вече какъв е маршрута, който ти предстои. Ако няма дупки и колата с която ще пътуваш не е някоя стара барака която тресе смятам че няма причина да се лишаваш от пътуването.  

Аз и през двете си бременности съм си пътувала няколкократно без проблем.  Wink

# 6
  • Мнения: 239
Благодаря ви много милички!Ще се позамисля още малко...Лошото е че 10 дни имах кафеникаво течение което спря едва вчера, но нямах отлепяне, не можаха да ми кажат от какво е.И сега ме е страх...Мъжът ми ще кара, следователно ще внимава , а маршрутът е Русе-София-Монтана?Има малко дупки по трасето за Монтана, освен да прехвърчаме Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 747
Според мен няма проблем- аз забременях в Португалия, даже още не знаех, че съм бременна, а си изминах 4500км на връщане в продължение на 5дни и то с кемпър- един 20годишен Фиат докато. А до последно си шофирах с големия корем, разстояниет Полвдив- София го нямах за нищо, даже много често и сама пътувах. А като питах съпруга ми дали ще се шашне в деня , когато ще раждам, той отговори: Ден като ден, с тази разлика, че аз ще шофирам Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile
 Така че, ако се чувстваш добре, достави си това удоволствие newsm10

# 8
  • София
  • Мнения: 99
Според мен е излишен риск - смели са мамите дето не са имали проблеми през бременността, но аз след едно пътуване получих отлепване на плацентата и после лежах месец и половина, молейки се всичко да се оправи... Слава богу - размина се, обаче аз си знам какво преживях. Ако можеш да го отложиш - направи го - това е много крехък период и това, че трябва да се пазиш се оказва, че не са празни приказки. Успех:)

# 9
  • София
  • Мнения: 752
И аз не мисля, че има проблем ако се чустваш добре. Аз до преди 2 месеца редовно пътувах до провинцията и спрях защото заваляха големи снегове а не ми се раждаше там...нали имаше блокирани пътища пък и след 7мия месец вероятността да започне раждане е по-голяма. Но ако беше хубаво времето нямаше да се спра...

# 10
  • Мнения: 532
В началото на деветия месец ходих на почивка на майната си.И не само това , ами ме водиха (по скоро аз   car003  ) по пресечена местност по манастири в гори на м...... си.Ама аз карах много лека  preggo  и нищо ми нямаше.Родих си нормално 3 дена преди термина.Всеки за себе си.Зависи как се чувстваш.Ако си добре какъв ти е проблема.

# 11
  • Мнения: 3 550
Не смятам, че ще има някакъв проблем. Ако си с лична кола, ще можете да спирате, когато се умориш. Ако си с влак, пък няма да усещаш друсането. Аз бих пътувала.

# 12
  • Мнения: 236
Niama nikakav problem, cialata mi bremennost mina na pat taka che ne se pritesniavai samo shofiora da kara po bavno i ako sedish otpred ne si slagai kolana zastoto ako nabie riazko spirachki shte te pristegne mnogo v koremnata oblast a tova ne e hubavo.
No ne zabravia che vsichko e strogo individualno taka che ako ne se chuvstvas komfortno po dobro ne patuvai.

# 13
  • Мнения: 2 498
Пишеш, че си имала кафеникаво течение-на твое място въобще нямаше да тръгна да пътувам....по добре да си задържиш бебето, отколкото някаква дълга разходка с колата.....но изборът си е изцяло твой...всеки си носи кръста....

Питаш за съвет и това е мнението ми...

# 14
  • Мнения: 948
Щом си имала кафеникаво течение, по- добре не пътувай. Началната бременност (първи триместър) няма нищо общо с напредналата. Шанса за някоя пакост е доста по-голям.
Аз не бих рискувала, при положение, че съм кървяла до преди 1-2 дена. Почивай си повече. Имаш време за пътувания...изчакай заветната 12гс и после си живей спокойно. Това  е моят съвет.
М/у избора за пътуване и загуба на бебе...или усложнения...как да ти кажа...не бих се колебала.
Каквото и да решиш- лека и успешна бременност ти желая!
 Wink

Общи условия

Активация на акаунт