Рано ли е още за каша?

  • 389
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 283
От този месец бебка има нов педиатър ( на мястото на д-р Антонова от Люлин). Още формирам мнение за него, но ми харесва одобрението му за максимално кърмене и по-късно захранване.

На последната консултация попитах да въвеждам ли каша на следобедното хранене, а той ме посъветва да изчакам поне още 1 месец. Каза, че щом поема кърма, зеленчуково и плодово пюре, това е напълно достатъчно.

Това мнение ми хареса, но бебка от 4 месеца наддава само по 500гр. на месец и сега е 6,650.

Кажете, рано ли е за каша. Не ми се иска да бързам да тъпча бебка, но не е ли ниско теглото като за 6 месеца?

# 1
  • Мнения: 4 358
Аз започнах да давам каша на 6 месеца.
Има хубави безмлечни и безглутенови каши, все ще си намерите нещо по вашия вкус  Grinning

# 2
  • Мнения: 7 106
Моята дъщеря на 6 месеца тежеше точно колкото вас Grinning . Никога не ми е изглеждала слаба и педиатъра ни нигога не се е притеснявал за теглото и. А и 500 гр. на месец никак не са малко! Кашата я въведох на 7 месеца и повярвай ми, никак не и се отрази на наддаването. Аз бих те посъветвала да се довериш на педиатъра ти, радвай се че си попаднала на човек, който не бърза да те накара да земестиш 3 хранения в един месец.

# 3
  • Мнения: 350
Според мен не е рано за каша.
 НО все пак трябва да се погледне цялостно - колко нови храни ще се въвеждат през следващия месец и през колко дни. Според някои трябва минимално през 3 дни, според други - поне 7 дни.
На коя школа ще се довериш - решаваш ти.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 046
И нашето педи каза, че е рано за каша. Е, ние сме по-малки ама каза съшото - щом е на кърма кашата не му трябва. Захраних със зеленчуково пюре, сега започвам месни и после жълтък и това само на обедното хранене. И ако продължава да е на кърма - така ще си се храни още 2-3 месеца. Така каза жената и аз съм щастлива - не правя кисели, каши и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт