Яслата /2/

  • 13 543
  • 318
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 608
Ето я новата тема.
Дано ви харесва заглавието.

Тема 1

# 1
  • Мнения: 7 640
записвам се

# 2
  • Мнения: 645
Ето я новата тема.
Дано ви харесва заглавието.

Тема 1
Харесва ми! Запис. Peace

# 3
  • Мнения: 2 237
 Хайде да се разпиша и аз  Hug
Нали напоследък тия ясли са ми наболял проблем..... Tired
Преди два дни отписах Калина от яслата.След като последния път си я взех с памперс (беше се напикала пет пъти !!!) и ужасно стресирана,си казах че няма да я тормозя повече.Очевидно е че детето ми не се чустваше добре там и много страдаше.Милото,започна да се буди през нощта напикана и да ме моли да не я водя на яслата. Sad Та я отписах,както вече казах.В момента е в провинцията при майка и посещава нейната детска градина.В малка група е (три годишните) и се чуства повече от перфектно.Спря напикаването,сутрин става усмихната за градина а и знае че баба и е там и по всяко време може да дойде да я види.Ще стои там един месец,а после я местя в Студентски град.Дано там всичко потръгне  Praynig
С две думи,мили майчета,ако дечицата ви наистина са стресирани и виждате че не върви,не ги насилвайте (ако имате друга алтернатива де).
Успех и бързо адаптиране на всички мъници !
  bouquet

# 4
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Близначе, силно се надявам, когато я преместиш, нещата да са пак така добре. Но нали отчиташ факта, че детето много бързо ще се светне, че я няма баба...

# 5
  • София
  • Мнения: 325
Запис, че и ние трябва да почваме от другата седмица но от днес е с хрема та май ще поотложим малко  Confused

# 6
  • Мнения: 4 970
Запис и от мен GrinningМерси за темичката  bouquet
Аз днес звънях до нашето ОДЗ да питам  дали и до кога ще ста4куват.Дария трябва да тръгне на ясла от понеделник, но  имахме здравословни проблеми  тия дни, и не успях да направя изследванията.то не 4е и бързах де, с тия ста4ки, най-много да ми "изгорят"( нали имат давност).Та- утре  трябва да се обадя сутринта, за да  намеря хора от персонала, 4е днес слдоеобед разговарях с някакъв чичка от охраната Crazy
Ви къде правихте изследванията и колко  ви струваха?Чувам доста полюсни суми Shocked

# 7
  • София
  • Мнения: 3 787
Ние още си стачкуваме CrazyИ не му се вижда края.Тези 3 дни приемаха деца в яслата,но само в много краен случай/родителите им да нямат никаква друга алтернатива/.От утре са казали,че затварят и яслата и преминават към по-радикални мерки newsm78
Толкова се надявах утре да мога да го пусна отново,а то какво взе,че стана Crossing ArmsДано поне другата седмица да отворят,че са казали,че няма изгледи и тогава да се работи Confused

Велмар,нашата докторка е в Студентска поликлиника.Тя ни даде направления само за скоч лепенката и за едното ако.За другите-2-ро ако,кръв и урина и Васерман,си платих като поп в Цибалаб.Общо 50 лв Tired
Старшата сестра в яслата ми каза,че касата поемала тези изследвания и докторката е нямала право да ми отказва направления.Но това е друга тема Confused

# 8
  • София
  • Мнения: 2 356
Нашата ясла не стачкува. Казаха ми, че са към Министерство на здравеопазването, а не към Просветата и нямат общо със стачката. Учудват ме яслите дето стачкуват, защото са медицински лица, и вероятно е от съпричастност, а не от надежда за заплати.
От изследванията аз май само Васерман си платих. Другото е с направления.

# 9
# 10
  • Мнения: 2 885
Мило blizna4e, много тъжно ми стана, когато прочетох какво си написала.
Има ли вариант таткото да води Калина на ясла близо до неговата работа?
Аз съм супер доволна от нашата ясла и има защо.

# 11
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Аз в деня на началото на стачката не заведох детето и се обадих да се информирам стачкуват или не, а директорката с много важен тон ми каза - "Ние, госпожо, сме здравно заведение, за каква стачка говорите!" Моята логика беше друга, но при това положение ще е страшно, като почнат да стачкуват здравните работници Wink

# 12
  • Мнения: 7 640
Нашата ясла не стачкува. Казаха ми, че са към Министерство на здравеопазването, а не към Просветата и нямат общо със стачката. Учудват ме яслите дето стачкуват, защото са медицински лица, и вероятно е от съпричастност, а не от надежда за заплати.
От изследванията аз май само Васерман си платих. Другото е с направления.

стачкуват само яслените групи в някои ОДЗ-та, мисля.
Ако (като) увеличат заплатите на учителките, нали се сещат, че и те ще обявят стачка.
Отделно, че сестрите много повече се стараят и децата са по-добре гледани в яслите, отколкото в градините Confused

# 13
  • Мнения: 132
И аз се записвам да следя. Peace

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Лично проверявах в ЗК какви направления за изследвания за яслите ни се полагат- ако правиш за пръв път такива изследвания, касата поема всичко без Васермана. В нашия случай никакви направления не ни дадоха, защото веднъж вече сме си ползвали правото  Tired Всичко на мен ми струваше около 22 лв, като Васермана е най- скъп- 8.70.

Общи условия

Активация на акаунт