Идея за заливка за тиквички?

  • 1 941
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 044
Имам тиквички в къщи, готови, панирани. Само идея за сос ми трябва или някаква заливка... Само кисело мляко да не е, че вече ни писна. Имам кутия сирене рикота, дали да не експериментирам с него...
Моля, споделете рецепти.

Последна редакция: ср, 26 сеп 2007, 18:19 от L е о

# 1
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Аз правя универсален сос от кис. мляко, сметана (готварска), майонеза, чесън, копър, сол, смлени ленено семе и сусам. Може да добавиш и сиренето, това рикота не го знам, но става сос от сирене Дунавия с малко пр. мляко или вода на котлона + подправки.

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Много са готини с оцет, олио или зехтин, чесън имного, ама много копър. Е, не е готвено, но пък е страхотно!

# 3
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
С доматен сос, а може и с рикотата и други сирена (поне едното да е синьо) да спретнеш сос 4ри сирена, мисля че ще подхожда на тиквичките Thinking

# 4
  • под тепетата
  • Мнения: 9 260
Правя сос бешамел и разтапям в него половин саламче( или няколко триъгълничета) топено сирене.

# 5
# 6
  • Мнения: 5 228
Доматен сос - запържваш лук и чесън, слагаш доматите, докато се сгъсти соса и изври водата, сол, магданоз.

# 7
  • Мнения: 1 427
Доматен сос - запържваш лук и чесън, слагаш доматите, докато се сгъсти соса и изври водата, сол, магданоз.
И аз съм за доматен сос-като за патладжани. Peace

# 8
  • Мнения: 6 001
Много са готини с оцет, олио или зехтин, чесън имного, ама много копър. Е, не е готвено, но пък е страхотно!
Аз добавям и кисело мляко, пробвай. Няма да съжаляваш.

# 9
  • Мнения: 533
Равни количества кис. мляко и майонеза , счукани орехи и чесън.

Общи условия

Активация на акаунт