естествено раждане за и против

  • 18 165
  • 370
  •   1
Отговори

Анкета

kakvo mislite za estestvenoto rajdane

Опции:

* Гласуването приключено: сб, 06 окт 2007, 15:16

  • Мнения: 44
imam jelanie da rodia moeto bebche estestveno , no chuvam protivorechivi mnenia po vaprosa.Kakav savet shte mi dadete newsm12 newsm12

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Щом имаш желание за нормално раждане и ако,нямаш мед.показания за секцио не виждам къде е проблема newsm78

# 2
  • Мнения: 1 896
Моят съвет е ако нямаш медицински показания за секцио да родиш нормално.

# 3
  • Мнения: 3 360
Щом имаш желание за нормално раждане и ако,нямаш мед.показания за секцио не виждам къде е проблема newsm78

Подкрепям!

# 4
  • Мнения: 1 183
 Надушвам,че ще се превърне в спор темата,но аз съм ЗА вагиналното раждане,ако разбира се няма спешна причина за секцио,и втория път живот и здраве пак така ще родя  Peace

# 5
  • Мнения: 5 362
Гласувах "за" Peace
Ако,поради някакви причини ти се налага секцио-тогава съм съгласна.Но иначе предпочитам естественото раждане.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 123
противоречиви мнения има и за двата типа раждане,така че давай смело каквото си решила.
 В повечето страни тези неща ги решават лекарите,а не като тук битпазар.

# 7
  • Мнения: 98
Според мен няма нищо по-хубаво от това да родиш по естествен път!!! HugМоже би мисля така,защото аз лично имах прекрасно и много леко раждане,но така или иначе бях решила,4е искам да УСЕТЯ как давам нов живот.....Все пак решението си е твое,консултирай се и с лекаря си и ако няма някакви пречки по този въпрос роди си бебчето по естествен начин.Разбира се ако си сигурна,че го искаш!УСПЕХ!!! Grinning

# 8
  • Мнения: 44
mi napalno sam sigorna che iskam da rodia estestveno no manichko me e strah.

# 9
  • София
  • Мнения: 17 591
Не бих родила вагинално, ако имам какъвто и да било избор. Не виждам защо трябва да причинявам подобно нещо на себе си или на детето си. Хората в миналото са вадели зъби без упойка, рязали са крайници под действие на алкохол само и за дезинфекция са използвали нажежено желязо. Аз обаче и това не бих пробвала. Няма да ти дадат медал за храброст задето си рискувала своето и това на детето си здраве.

# 10
  • Мнения: 14 133
Надушвам,че ще се превърне в спор темата,но аз съм ЗА вагиналното раждане,ако разбира се няма спешна причина за секцио,и втория път живот и здраве пак така ще родя  Peace
Твърде вероятно е да се получи. Раждай, както ти си решиш. Аз родих нормално, не е страшно.

# 11
  • Мнения: 1 896
mi napalno sam sigorna che iskam da rodia estestveno no manichko me e strah.

Нормално и човешко е да се страхуваш.
Мисли само за това как ще гушнеш бебето като се роди и всичко ще е наред.
Леко раждане ти желая!   bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 3 123
Катя,въпроса не е в медалите за храброст.А това,че при секцио не се рискува са пълни глупости.Защо според теб в чужбина не правят секцио по желание-може би са диваци и живеят векове назад ли.Просто в БГ секциото стана модерно,особено след като лекарите решиха,че от това се изкарват добри пари.
 Имам 2 познати с огромни усложнения след секцио,едната загуби и бебето.Нещата не са чак толкова прости и при двата вида раждане има големи рискове.

# 13
  • София
  • Мнения: 7 174
Чак пък анкета "за и против естествно раждане"  newsm78
Толкова много е писано в този форум по темата, че надали ще чуем нещо ново.
Ако мога да резюмирам:
1. Има два лагера: за естествено раждане и за секцио
2. Няма нищо по-хубаво от това една жена да роди естествено, без усложнения.
3. Има случаи, в които се стига до секцио по медицински причини.
4. Има жени, които изпитват панически страх от естествено раждане и раждат секцио. Това в крайна сметка е напълно оправдано.
Изводи:
Всичко е строго индивидуално.
Всеки има право на избор.
Дайте да не се хващаме пак за гушите заради така поставената тема  Mr. Green

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
За,освен ако няма медицински показания за операция.

Общи условия

Активация на акаунт