помогнете със съвет - депресия по време на бременност

  • 2 620
  • 22
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
На някой случвало ли му се е да изпадне в депресия по време на бременноста? Налегна ме паника, чак получих нервен припадък. Не мога да спя нощем и определено си губя акъла  Tired

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Виж на търсачката за следродилна дпресия,има мнооого теми.
В един момент минава.Случва се да споходи почти всеки!

# 2
  • Мнения: 2 433
Цитат на: biliana333
Виж на търсачката за следродилна дпресия,има мнооого теми.
В един момент минава.Случва се да споходи почти всеки!


Извинявам се че постинга ми не  е по въпроса , но имаме ли търсачка във форума?????Винаги съм си мислела че това е добра идея и не е логично да няма но не я отких?! Confused

# 3
  • Мнения: 3 116
Ами да, особено в началото. В такива дивни сълзи изпадах че можех да се удавя в тях  Laughing  Laughing  Laughing Съпруга милият се чудеше какво да прави и само ме гушкаше и траеше  Laughing Да не говорим за честата смяна на настроенията.

Сега в 6 месец, като че ли емоциите ги овладях но пък така съм оглупяла  Laughing Проверявам нещата по 10 пъти, не помня, разсеяна съм. Надявам се обаче че другите мами са прави и че като родя, ще ви възстановя загубения интелект и разсъдък Grinning

Споко, нормално е и леко бременеене  Laughing

# 4
  • Мнения: 3 562
Говори с лекаря си и може би повече разходки  Laughing
Аз имах подобни периоди като бременна, но до нервни кризи не съм стигала. Успех Laughing

# 5
  • Мнения: 3 116
Цитат на: JuliS
Цитат на: biliana333
Виж на търсачката за следродилна дпресия,има мнооого теми.
В един момент минава.Случва се да споходи почти всеки!


Извинявам се че постинга ми не  е по въпроса , но имаме ли търсачка във форума?????Винаги съм си мислела че това е добра идея и не е логично да няма но не я отких?! Confused


Има "Търсене" горе в менютата. Това е търсачката  Grinning

# 6
  • Мнения: 2 258
Цитат на: taigi-waigi
На някой случвало ли му се е да изпадне в депресия по време на бременноста? Налегна ме паника, чак получих нервен припадък. Не мога да спя нощем и определено си губя акъла  Tired



Спокойно:)Това е от хормоните-докато се наместят...После като родиш ще трябва пак да се върнат в старото си положение и отново ще има такива моменти....Повтаряй си,че ти е весело и си мисли само хубави неща за бебчо:)Бързо ще мине:)

# 7
  • Мнения: 3 562
Цитат на: JuliS
...
Извинявам се че постинга ми не  е по въпроса , но имаме ли търсачка във форума?????Винаги съм си мислела че това е добра идея и не е логично да няма но не я отких?! Confused

Горе където пише ВХОД - на горния ред има ТЪРСЕНЕ

Ох, и аз го обясних ... дано да си ме разбрала  Laughing

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Цитат на: JuliS
Цитат на: biliana333
Виж на търсачката за следродилна дпресия,има мнооого теми.
В един момент минава.Случва се да споходи почти всеки!


Извинявам се че постинга ми не  е по въпроса , но имаме ли търсачка във форума?????Винаги съм си мислела че това е добра идея и не е логично да няма но не я отких?! Confused

Има за темите от форума.Най-горе на страницата,след въпроси и отговори,има опция за търсене!

# 9
  • София
  • Мнения: 2 217
Не се притеснявай, аз съм в същото положение. Припадъци не съм имала до сега, но мога да те уверя, че нито спя, нито мога спокойно да се храня, нито май може вече някой да ме понася. Освен, че съм станала зла и напрегната, постоянно съм с пристъпи на паника, сърцебиене, прескачане на сърцето, едва дишам и изобщо рева от страх, от радост, от тъга /неизвестно защо/, а това ми е второ дете и съм в 25 седмица - не би трябвало да ми тежи всичко така!
Тъй че - не си сама! Това трябва да го преодолеем. Знам какво ти е - всеки казва, че е временно, а на теб ти се струва , че кошмарът ще си е така все занапред.
Как са ти отношенията с партньора - разбирате ли се? Да нямаш някакви притеснения?

# 10
  • София
  • Мнения: 2 217
Да допълня, че пия и успокоителни - позволени, на билкова основа и предписани от лекар!

# 11
  • Мнения: 317
ще мине, не се притеснявай
и аз имах такъв период.
мъж ми готви и сервира и аз му се карам що ми дал таз лъжица, не знаел ли, че не ми харесва, да ми донесе веднага друга Embarassed
на улицата, хем виждам че идва автобус, хем му се карам, че сме можели да пресечем, а не да го чакаме да мине Embarassed
той се обади за час при лекаря и понеже на мен не ми хареса, удрях стената с ръка Embarassed
туй нещо за пердето ни в кухнята нещеше да се залепи, леле като го хвърлих, чак в коридора се търкули Embarassed
мъж ми направил спагети както винаги, а аз му се нахвърлих, че много мазни ми били, не знаел ли, че на мен така не ми харесва Embarassed
или ревях всеки ден и му пълнех ушите с глупости от рода на не ми се живее Tired искам утре да си ходя в България...............
но мина
горе главата Stuck Out Tongue с теб сме

# 12
  • Мнения: 128
i az biah taka tova e normalno, misli pozitivno. vsi4ko 6te e nared.

# 13
  • Мнения: 304
Споко, мила,

Аз много се бях подтиснала от зимата и студа, от горе на всичко и проблеми с бременността имах, секса ми забраниха, да ставам ми забраниха... Sad , с две думи като инвалид се чувствах. Но всичко си отминава, слънчицето пекна, време е за разходки. Излизай често, ако е хубаво времето през уикенда отидете със семейството на пикник, купи си нова дрешка. Аз започнах да обикалям и бебешките магазини, действа ми много положително.
Само положителни емоции ти пожелавам Grinning

# 14
  • Мнения: 355
И аз бях така, само в началото обаче. Мислех, че е от постоянното повръщане, но и хормоните са имали нещо общо Simple Smile
Мисли позитивно, разхождай се по-често, купи си сладки дрехи за бременни и пръсни малко пари за фризьор.
Банално, но при мен това помогна.
После, до края на бременността бях в прекрасно настроение, особено като разбрах, че са две!!!

Общи условия

Активация на акаунт