ЕНТЕРОЛ и бременност?

  • 12 403
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 302
Бременна съм в 11 г.с. От близо седмица имам ужасно разстройство, вследствие на някакъв вирус. Имах назначен антибиотик Зинат, който по препоръка на лекаря спрях след седмия ден пиене. За диарията джи пи то ми изписа Ентерол, консултирах се и с гинеколога. Той нищо не каза по повод ентерола.
Притеснява ме, че в листовката на ентерола пише, че няма данни за въздействие върху бременни жени и в тази връзка не се препоръчва.
Досега пробвах всички бабини методи: шипка, солети, сухари, сирене, много вода. Но резултатът е за кратко.
Има ли някое момиче, което е пило ентерол по време на бременността?

# 1
  • Мнения: 27 524
Не съм пила, но знам, че ентеролът е от живи дрожди на маята, която не е вредна. Според мен може да пиеш, още повече, че и гинекологът ти не се е възпротивил. Освен това става и за съвсем малки бебета, значи не е вреден  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 1 247
Аз не съм пила,но сега бебето ми имаше разстройство и докторката даде ентерол.Едва ли е вредно.Другото за което се сещам е активен въглен. Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 7 183
Аз съм пила Ентерол -  бях бременна в осми месец.
Няма проблем, изобщо не се притеснявай.
Освен това дъщеря ми имаше  проблеми като съвсем малко бебе (на 1 месец), и също и изписаха Ентерол. Консултирах се с трима педиатри, и всички единодушно казаха, че може.
Явно това е от "добрите" лекарства.
Дано по-скоро се оправиш   bouquet

# 4
  • Мнения: 5 362
Можеш да пиеш Peace
(на всички лекарства пише,че не са подходящи за бременни Wink)

# 5
  • Мнения: X
Аз пих Смекта, някъде 9-та седмица.

# 6
  • Мнения: 4 302
Благодаря ви момичета!
Нямах много възможност за чудене  Rolling Eyes, положението стана старшно. Сега редувам ентерол със прахчета смекта. До три ентерола на ден и до две смекти. Дори печената ябълка и варените моркови ми действат разхлабващо. За сега съм на солети Blush
Вчера пуснах посявка за чревна флора и дано там не изникне нищо обезпокоително.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 588
Аз  мился, че съм го пила съвсем  в начална бременност, още преди да разбера.
Проблеми нямаше.  Peace

# 8
  • Мнения: 338
Наложи ми се да го пия мисля в седми или осми месец-нямах проблем Laughing

Общи условия

Активация на акаунт