Мляко за кремче???

  • 640
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 318
Може ли да се използва Фризо 3 като мляко за кремче, вместо да слагам краве прясно мляко, да го направя с Фризо 3? И изобщо как приготвяте кремчета на вашите сладури?Аз досега правех само кисели, но днес съм намислила да забъркам едно кремче с нишесте,та се зачудих дали мога да ползвам Фризо-то

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 891
Можеш,аз съм приготвяла с АМ кремчета,но сега вече и правя с прясно мляко.

# 2
  • София
  • Мнения: 15 215
По принцип, след 1г. може вече да даваш и прясно мляко.
Иначе, ако си решила да правиш кремчето с Фризо, не бива да вариш млякото. Свари нишестето и след като малко се охлади, добави АМ.

# 3
  • Мнения: 753
да аз точно така съм правила с Аптамил, когато е на диета, например, а и прясно мляко взех да давам след 12 месец на детето

кремчета правя както е по упътването - 800 мл мляко/вода с лъжица захар завират, в 200 мл мляко/вода в студено състояние се разтваря нишестето/кисела. Смесват се на котлона с заврялите 800 мл и воала - кремче - успех Hug

# 4
  • Мнения: 4 621
Можеш  Peace
Аз съм правила кремчета с АМ /Аптрамил/ Peace

# 5
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Дори и сега като нямам прясно мляко под ръка ги правя с АМ!Кремчето го правя само с вода и по гъсто и като се поохлади го разреждам с АМ мляко разтворено в малко вода!

# 6
  • Мнения: 27 524
По принцип, след 1г. може вече да даваш и прясно мляко.
Иначе, ако си решила да правиш кремчето с Фризо, не бива да вариш млякото. Свари нишестето и след като малко се охлади, добави АМ.

 Peace

АМ и сухото мляко по принцип никога не се варят.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Може разбира се,но както са уточнили мамите го добавяш след като кречето/ с вода/ се поохлади.

# 8
  • Мнения: 2 908
Да-аз така правя грис например-сварявам грис с вода,махам от котлона и тогава добавям АМ.

# 9
  • Мнения: 238
Добавям АМ след сваляне от котлона и леко охлаждане.

# 10
  • Мнения: 318
Добре, тогава възниква в мен въпроса, колко АМ в колко вода при добавяне към вече готовия крем с вода? Уф много се обърках. ooooh!Нали ако правим нишестето с вода и без плодово пренце например пак е кисел?И след като се добави разтвореното АМ към готовата смес от вода и нишесте не става ли твърде рядко? ooooh!

# 11
  • Мнения: 238
Аз не разтварям АМ с вода, а добавям директно 2 мерителни лъжички АМ към готовото, сварено и все още топло нишесте от около 180-200 грама. Разбърквам много добре и оставям да изстине. Ако обаче съм правила грис и е станал по-гъст, разтварям предварително 2-те лъжички в малко топла вода и тогава добавям разтвореното вече АМ.

# 12
  • Мнения: 2 908
Аз не разтварям АМ с вода, а добавям директно 2 мерителни лъжички АМ към готовото, сварено и все още топло нишесте от около 180-200 грама. Разбърквам много добре и оставям да изстине. Ако обаче съм правила грис и е станал по-гъст, разтварям предварително 2-те лъжички в малко топла вода и тогава добавям разтвореното вече АМ.
Peace

# 13
  • Мнения: 27 524
Добре, тогава възниква в мен въпроса, колко АМ в колко вода при добавяне към вече готовия крем с вода?
Нали ако правим нишестето с вода и без плодово пренце например пак е кисел?
И след като се добави разтвореното АМ към готовата смес от вода и нишесте не става ли твърде рядко? ooooh!

Добавянето на АМ винаги е на око. Да не става прекалено гъсто, но и все пак да добавиш около 2 м.л.
Киселът е напълно ненужен в детското меню.
АМ се добавя сухо, не разтворено.

# 14
  • Мнения: X
По принцип, след 1г. може вече да даваш и прясно мляко.
Иначе, ако си решила да правиш кремчето с Фризо, не бива да вариш млякото. Свари нишестето и след като малко се охлади, добави АМ.

Много точно казано.

Общи условия

Активация на акаунт