как отказахте едното нощно хранене

  • 4 211
  • 102
  •   1
Отговори
  • Мнения: 108
Бебето както се вижда е на 40 дена вече, до сега беше на 8 хранения през 3 часа по 110 мл АМ. За първия месец наддаде с 1450 грама и 6 см. Педиатърката каза че е наложително да се премахне едното нощно хранене. Реших да махна това в 3. Приятели ме посъветваха да намалявам постепенно количеството давано мляко като го замествам с чай. За да не давам две шишета, едно с вода едно с мляко просто разреждам от няколко дена млякото, вече е на 1 лъжичка мляко на 100 мл вода. Ефекта за сега е че си се буди в 3, изпива всичко и хленца до 4, и след това се буди в 5 вместо в 6,  поне следващото ядене е в 9. Освен всичко останало и аз ставам едно недоспало зомби, защото в 6 като се събуди и няма заспиване и много се изкушавам да го нахраня хубаво в 3 та да има мир до 6 поне. Утре вечер ще му дам само чай и ще видим какво ще стане не знам ако не заспи да го търпя да реве до 6 ли и да го наливам с чай. Споделете моля ако вие сте махали нощното хранене на бебето, а не го е премахнало то само как сте успяли?

# 1
  • Мнения: 354
Ние премахнахме нощното хранене горе долу по това време, вместо мляко му давах чай на хип против колики много го обича и изпиваше по 100мл. след което мрънкаше ама иначе не става така да не те плаша ама около седмица и забравя за храненето.

# 2
  • Мнения: 985
бебето само ще спре да се буди през нощта,като е гладно давай.Нашата лекарка ми каза,че до към 3тия месец бебетата сами оправят режима си Peace.И мойта ядеше през нощта.Не се притеснявай и давай смело,но не оставяй бебчо гладно. Naughty

# 3
  • Мнения: 741
Той спря да се буди самичък към средата на втория месец.Ако случайно се събуди му давам водичка

# 4
  • Мнения: 515
Големият ми син го отказах до 40-тия ден. Давах вода , когато се будеше нощем!
Сега малкият( на 5 месеца) не съм се и опитвала.Даже понякога яде по 2 пъти. Проблема със зомбирането го реших, като се научих да кърмя легнала. Вземам го при нас в леглото и си поспивам докато той яде  Grinning

# 5
  • Мнения: 3 069
Недей да му махаш храненето.
И ние наддавахме по множко и педиатърката ме посъветва да правя млякото по рядко.
Ако се кърмите, просто изчакай бебо сам да спре.

# 6
  • Мнения: 476
Моят син отказа нощните хранения, когато стана на около 2.5 - 3 месеца. Като навърши шест пак ги започна и така карахме до около годинка, след което пак си се събуждаше 2-3 пъти на нощ, но не ядеше. Иначе и аз опитвах разни методи да го накарам да спре да се събужда, но безуспешно. Желая ти успех.

# 7
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Моята дъщеря е на 9 месеца и все още се буди нощем за ядене.

# 8
  • Мнения: 2 908
На около 2 месеца сама спря да се събужда в 00ч да яде и спа от 22.30 до към 2.30-3ч през нощта,и тогава ядеше,после чак към 6ч.След това мръдна часа на 4ч някъде чак и към 3-тия месец спря да се буди за ядене-само за бибата.Сама нищо не съм и спирала-наддаде за 1-вия месец точно 1.500кг,7см и докторката нищо не ми е казвала.Само ми увеличи Вигантола Mr. Green

# 9
  • Мнения: 676
Много им е лесно да кажат да се махне нощното хранене, а като детето си е ящно какво да направиш.И ние имахме същия проблем и моят съвет е въобще да не пробваш, когато детето е готово само ще се откаже.Аз така по разни съвети се опитвах месец и половина да му давам вода, чай през нощта та да не яде - резултата беше, че детето не спеше по цяла нощ и аз също и накрая се отказах, а пък той самия към три месеца и половина сам си се отказа от нощното хранене.Децата са различни не може всички да са под един знаменател.

# 10
  • Мнения: 4 111
Не съм го отказвала, като се събуди - храня. Сам спря да се буди нощем.

# 11
  • Мнения: 753
преди навършването на 3-ия месец, замествах с чай на хип и  постепенно детето свикна

# 12
  • Мнения: 306
Аз давах водичка. Като разбра, че няма да получи ядене нощно време и спря да се буди.

# 13
  • Мнения: 1 934
Давах в началото разредено мляко и така малко по малко отвикна да се буди!

# 14
  • Мнения: 645
Той сам се отказа когато беше на два месеца. Просто престана да се буди. Последното хранене беше в 22 ч., а първото за следващия ден около 6 ч. Не знам, аз си мисля, че нещата трябва да стават постепенно.

Общи условия

Активация на акаунт