Може ли да мажа с Контратубекс дете на 1г.?

  • 3 392
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 164
Има белег на главата от лепене (сцепи си я преди месец и малко) и не знам дали някога ще му поникне коса там, не искам да му остава така. Confused Някои казват, че щом е толкова малък, няма да личи като порасне, ще има коса, други да го мажа с Контратубекс, ама не знам за такова малко дете може ли. На 1 година и 5 мес. е..?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 951
Попитай личната лекарка.По принцип не би трябвало да има белег.

# 2
  • Мнения: 1 353
Моята дъщеря падна и си цепна главата на 1г.Лепиха я .Имаше голям белег.Педито каза ,че трябва да минат 3-4 месеца преди да започна да мажа с контратубекс.На 1г. и 4м.започнах по нейна препоръка.Не мисля че има проблем.Все пак се консултирай с лекар.

# 3
  • Мнения: 6 164
Моята дъщеря падна и си цепна главата на 1г.Лепиха я .Имаше голям белег.Педито каза ,че трябва да минат 3-4 месеца преди да започна да мажа с контратубекс.На 1г. и 4м.започнах по нейна препоръка.Не мисля че има проблем.Все пак се консултирай с лекар.

Помогна ли за заличаването на белега?

# 4
  • Мнения: 640
ще следя темата,щот и Иван има белег на веждата

# 5
  • Мнения: 330
Записвам се и аз да следя. Малката се удари и има белег на слепоочието.

# 6
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Контрактубекс-а може да започне да се ползва около 20-тина дни след падането на коричката. За да има ефект обаче, мазането трябва да е продължително.
Но на главата, за съжаление, има голяма вероятност белегът да не се заличи, т.е. върху него да не порасне косичка. Дъщеря ми е с подобен белег /доста голям/ след операция. Въпреки упоритото мазане, на мястото на разреза няма коса вече втора година.

# 7
  • Oslo
  • Мнения: 659
Големият ми син има 3 белега на окосмената част на главата от 4-5 годишна възраст. Сега е на 10 и половина и там коса не расте, няма и да порасне. Като е подстриган късо се виждат, но не мисля, че е кой знае какъв проблем.

Общи условия

Активация на акаунт