Ясла/градина/училище - по-близо до дома или до работата?

  • 1 977
  • 49
  •   1
Отговори

Анкета

Ясла/градина/училище - по близо до дома или до работата?

Опции:

  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Напоследък се замислих къде е по-удобно за родителите да пускат децата си на ясла, градина или училище. Дали мястото да е по-близо до дома, или да е до работата.
Споделете вашия опит или предпочитания!

# 1
  • Мнения: 1 896
Индивидуално е. Зависи от много неща.
Аз лично предпочитам по-близо до дома.

# 2
  • Мнения: 46 434
До работата исках, по-удобно щеше да ми е, но не намерих подходяща и я записах до нас  Tired

# 3
  • Мнения: 14 133
Индивидуално е. Зависи от много неща.
Аз лично предпочитам по-близо до дома.
Така е - зависи от много неща. За мен е по-удобно градината  да е по-близо до дома. Същото важи и за училището в началния курс.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 901
зависи от работното време на градината и родителя
- ако родителят работи до 6-6:30 ще му е по-удобно да взема детето от близката до офиса му градина, та дори да го заведе до работата си за още половин час и после да се прибират
- ако пък родителят има на кого да разчита за вземнето на детето, или не работи, или работи близо до вкъщи, тогава е добре градината да е до вкъщи

# 5
  • Мнения: 391
Нашата ясла и градина е точно до блока, предпочитам този вариант, защото когато ни се налага да закъснеем, винаги мога да помоля някой да я вземе и да я заведе у нас. За щастие и работата ми е на близо Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 9 395
До дома, разбира се! Wink

Работата, офиса и пр. са променливо понятие, докато дома- си е дом.
От опита на майка на 2 деца го заявявам.
Така, дори и да се обадят, не дай си боже!! Praynig, че детето нещо не е добре и някой трябва да го прибере, мога да пратя и баба му да го вземе и бързо прибере  у дома и да чакат докато си дойда. Wink

Иначе, какво-ето сега нас ще ни местят офиса я началото на годината. Simple Smile
И защо трябва с моето преместване, аз да причинявам стрес на детето..
Какво и него ли ще го местя тогава, ако работата ми е била решаваща за избирането на детската му градина? Thinking Naughty

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Записахме я до работата,въпреки че има и точно до блока където живеем.Работим до 18 часа и ми се стори по-удачен този вариант.

# 8
  • Мнения: 3 116
зависи от работното време на градината и родителя
- ако родителят работи до 6-6:30 ще му е по-удобно да взема детето от близката до офиса му градина, та дори да го заведе до работата си за още половин час и после да се прибират
- ако пък родителят има на кого да разчита за вземнето на детето, или не работи, или работи близо до вкъщи, тогава е добре градината да е до вкъщи

Това са и мойте разсъждения и понеже работното ни време е поне до 18.00 и баби нямаме наблизо, гласувах за "До работата".

# 9
  • Мнения: 272
Записахме я до работата,въпреки че има и точно до блока където живеем.Работим до 18 часа и ми се стори по-удачен този вариант.
Това важи и за нас Peace

# 10
  • Мнения: 7 201
До дома, разбира се! Wink
И аз така предпочитам.

# 11
  • Мнения: 4 965
Казали са го вече, но наистина зависи от обстоятелствата - работно време, помощници, др.
Лично на мен ми е по-добре "до дома", защото сутрин успяваме да ги заведем преди работа /от 8:30 сме - оставяме ги в 8:00 и с колата стигаме навреме/. За вземането - дори и да беше до работата - нямаше как да ги вземаме и пак да се връщаме на работа. Уговорили сме се с баща ми и с баба ми - татко понякога приключва към 16:30 ч. и успява до 17:00 да ги вземе; ако той не може, ходи баба ми, но пък на нея й е трудно да се справя вече и с двете и добре, че градината е близо, та направо ги води у нас и ни изчаква да се приберем /ние се прибираме между 18 и 19 ч./.
Ако ме извикат спешно, така или иначе няма да заведа децата в работата ми, нито да ги влача по трамваи и рейсове. Случвало се е, взех такси до градината и ги прибрах вкъщи. Дори и да не успея в подобен случай, мога да помоля баба ми, мъжът ми да излезе от работа, да се обадя на някоя приятелка и т.н.
Пък и децата ми ще са в тази градина още 3 г. /досега са били 2 г./. Работата ми не е константна величина - сменяла съм офиса, както и самата работа - т.е. ако сменя работата, това не се отразява в търсене на нова градина и в местене на децата.

При избора на училище - критерият ми няма да е свързан с местоположение, а с качество и ниво на получаваните знания.

# 12
  • Мнения: 3 880
Ако обстоятелствата го позволявата бих предпочела градината до дома, така поне на детето ще спестя ежедневно пътуване сутрин и вечер, евентуално блъскане из градски транспорт или висене с колата по задръствания....

# 13
  • Мнения: 6 164
До дома, защото детето ще пътува по-малко. Обаче ако пък така ще го взимат по-късно и ще си седи само в яслата/градината по-добре да е до работата.
Училището до вкъщи (началното) за да си отива и прибира самичко детето без да ползва ГТ.

# 14
  • Мнения: X
Градината ни е до дома, поради вече споменатите причини. Абсолютно съм против влаченето на детето по градския транспорт сутрин, а и действително, ако се наложи да я взема по-рано, ще я водя вкъщи. Но това зависи от навиците на всяко едно семейство и възможностите за водене и прибиране на децата от градината.

Общи условия

Активация на акаунт