Психология...къде да уча?

  • 17 554
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 568
Нямам идея за тук ли ми е въпросът,но ме вълнува и искам който е учил,знае или чувал да ми драсне два реда!

Искам да уча задочно психология-къде,как и по-какъв ред мога да сбъдна мечтата си?

Последна редакция: вт, 25 сеп 2007, 16:20 от Маргало

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
същата е и моята мечта.
(само да не ме чуе 1/2рата)

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 1 198
Психология има в Търново,Пловдив,Шумен,София.Явявате се на кандидатстудентски изпити и пишете,че първото ви желание е психология /то си  ма и таблица дали редовно или задочно/ и след това изброявате вички останали желания.В сайтовете на тези университети би трябвало да има подробна информация по този въпрос.
Аз завърших Психологя задочно тази година в Шумен.
Ако имате други въпроси,питайте.

# 3
  • Мнения: 1 568
Имам благодаря ти!  bouquet

Да знаеш случайно дали в Русе има?

Другите въпроси ще ти ги задам на лични!

# 4
  • Мнения: 1 568
Извинявам се,а линкове бихте ли ми пуснали тук? 
На университети   bouquet

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 1 256
В свободния университет във Варна също има психология- и бакалавър и магистър. Търси през гугъла сайта .

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 506
Ето ти сайта на Великотърновския университет. http://www.uni-vt.bg/1/?p=zinfo&cat=spec&pzid=1&zid= … lid=1&catid=0
 Но за тази година вече си закъсняла  Laughing

# 7
  • Мнения: 1 568
  bouquet

Да за тази година съм закъсняла,аз май по-принцип съм закъсняла,но.... bowuu

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 506
  bouquet

Да за тази година съм закъсняла,аз май по-принцип съм закъсняла,но.... bowuu


Ааа, няма такова нещо. Никога не е късно.  Laughing И моя мъж на дърти години се хвана да учи, ама ей го - почти изкара.  Heart Eyes (а има и колега, който е 48 набор)

# 9
  • Мнения: 1 568
Много се радвам на такива хора,дето не си оставят магарето в калта,искам и аз  Peace

# 10
  • Мнения: 6 991
СУ. По принцип много неща са в бакиите тук, но за психологията не съм чула лоши отзиви.
www.uni-sofia.bg
http://forum.uni-sofia.bg

# 11
  • Русе
  • Мнения: 2 354
В Русе има само магистратура психология

# 12
  • Мнения: 1 568
В Русе има само магистратура психология


Какво ще рече това?Извинявам се,но съм боса newsm78

# 13
  • Мнения: 6 991
Първо учиш 4 години бакалавър обща психология, после можеш да специализираш магистър по психология в дадена област за година и половина - две, зависи.

# 14
  • Мнения: 1 942
В Русе има само магистратура психология

Къде това?

# 15
  • Мнения: 1 568
Аха разбирам..

# 16
  • Мнения: 1 475
аз също исках да уча психология и  май месец тази година проверявах в СУ- аз обаче питах за магистратура или някаква специализация, защото за бакалавар си е стандартната процедура, кандидатстуденстки изпити и чакаш класиране-за магистратурата обаче аз няма как да запиша психология, при положение, че съм завършила икономика, за магистратура психология- могат да кандидатстват само такива, които са завършили хуманитарните специалности и то пак се държи изпит!

# 17
  • Мнения: 9 063
За Психология и аз ти препоръчвам СУ.
Погледни и в Нов Български.

# 18
  • Мнения: 6 991
Мдааа, има изпити при нас и за магистратура, и за бакалавър. Ако те интересува СУ - можеш да питаш за всичко във форума, който ти дадох, в раздел Студенти най-добре. В СУ психология се кандидаства с изпит по език или литература.

# 19
  • Мнения: 5 228
В СУ и НБУ. Аз съм завършила в СУ, по мое време обаче нямаше задочна форма, мисля, че и сега е така. В НБУ е много добра програмата също. В City University има интересна програма по Приложна психология, но е на английски език.
http://www.cityu.bg/Bachelor.aspx

# 20
  • Русе
  • Мнения: 2 354
В Русе има само магистратура психология

Къде това?

В РУ, миналата год. поне имаше. Аз като оглеждах са специалности (магистр.). Не че съм си взела дипломата за бакалавър, де  Rolling Eyes

# 21
  • София
  • Мнения: 62 595
НБУ. Но ще се скъсаш от учене на математика и статистика. Но си заслужава.

# 22
  • Мнения: 498
Ще използвам темата, за да питам и аз нещо  Embarassed
Tрудова и организационна психология равно ли е на Управление на човешки ресурси (HR)? Или поне има ли нещо общо?  newsm78

# 23
  • Мнения: 6 991
Не знам дали е съвсем равно, но има много общо, да. Братовчедката на мъжа ми иска да запише тази магистратура и тя каза, че се занимават обстойно с това. Една от рикрутърките в предишната ми работа я беше завършила. Освен това, когато аз бях на изпит по педагогическа психология при преподавател на магистратурите, имаше един момък от тая магистратура, който нещо не си беше научил и професорът му каза " Вие излизате мениджъри в Управлението на човешки ресурси, а не можете да научите ****** (нещо си), не мога да ви пусна, колега". Та явно има общо Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 62 595
Трудова и организационна психология не означава съвсем HR, защото психологията е само част от HR. Не зная психолозите да учат икономически дисциплини в тази специалност.
И има мноооого голяма разлика между първото менджмънта. Може да има мениджър HR, но едва ли това му е единствената специалност.

# 25
  • Мнения: 952
В Русе има само магистратура психология

Къде това?

в Русе има филиал на ВеликоТърновския университет и там има магистратура психология

# 26
  • София
  • Мнения: 62 595
Леле мале, и там ли имат филиал?
Вече ще броя градовете и селата, където нямат.

# 27
  • Мнения: 2 697
Трудова и организационна психология не означава съвсем HR, защото психологията е само част от HR. Не зная психолозите да учат икономически дисциплини в тази специалност.
И има мноооого голяма разлика между първото менджмънта. Може да има мениджър HR, но едва ли това му е единствената специалност.

Хайде и аз да се намеся като завършваща точно тази магистратура в СУ съвсем скоро Wink

По принцип трудовата и организационната психология е насочена към психологическите аспекти на HR мениджмънта на всичките му етапи - подбор на персонал, въвеждане, мотивиране, освобождаване и пр, това съвсем обобщено и накратко. Да, икономиката също е важна, за да се управлява човешкия капитал ефективно, затова и програми като нашата в СУ включват базови икономически курсове - Икономика на труда, Социално-икономически аспекти на заетостта и безработицата, и др. Те дават обща икономическа култура, разбира се, а не заместват икономическите познания. Както казах обаче, акцентът е върху психологията (което е разбираемо). Ще добавя, че нашата програма в СУ е много широка - освен базови курсове по HR, трудова психология, организационна диагностика и консултиране, се включват и общи курсове от областта на стратегическия мениджмънт, PR и рекламата. Де факто, в този си вид, програмата подготвя по-скоро специалисти за стратегическо управление на човешките ресурси, а не за оперативните нива.
Не искам да давам съвети, но както субективното ми мнение, така и обективните наблюдения са, че СУ и НБУ (особено магистърските програми на НБУ) са университетите в БГ, където реално се учи сериозно психология. Не визирам колеги-изключения от другите ВУЗ-ове, говоря за качеството на преподаване, изискванията, т.е. това, което се нарича образователно ниво. Надявам се постът ми да е от помощ Wink

# 28
  • София
  • Мнения: 62 595
Шехина,
много мерси за информацията. Това е нещо ново за мен. Може би съм много повлияна и от икономическото си образование. Все пак, там сме се занимавали 50% с пари и 50% с хората.
За НБУ зная, че има такава специализация след трети курс.

# 29
  • Мнения: 498
Шехина, искам да те попитам, тази магистратура в СУ само редовно обучение ли е? Кога са сроковете за записване за тази година, или вече минаха?

# 30
  • Мнения: 862
Аз завърших психология задочно във ВТУ.
Дипломирах се 2001 година. Ние учихме 9 семестъра.
Преподавателите са основно хоноровани от СУ.
Лично аз кандидатствах с история, защото в средното училище бях паралелка история и английски. Мечтата ми беше да уча психология, но за съжаление и до днес не мога да намеря добре платена работа в тази област. Била съм в неправителствени организации, в домове за сираци и подобни. До преди 2 години бях убедена, че ще запиша магистратура психология,но с течение на времето се отказах. Сега съм се насочила към маркетинга и рекламата.
Въпреки всичко психологията е невероятна наука, така те грабва и е толкова интересна, че в никакъв случай няма да съжаляваш, дори и да не ти стане професия.

# 31
  • Мнения: 2 697
Шехина, искам да те попитам, тази магистратура в СУ само редовно обучение ли е? Кога са сроковете за записване за тази година, или вече минаха?

Пухи, да, само редовно е и срокът за подаване на документите е до днес - 28.09, до края на работния ден Peace Повече за програмата виж тук Hug

# 32
  • Мнения: 1 800
Сестра ми завърши бакалавър психология в Великотърновския(99г), и задочно магистър( преди няколко години) в СУ. До днешна дата не е работела по специалността си( поради липса на работни места).

Общи условия

Активация на акаунт