Може ли да се съхрани лактацията!?

  • 560
  • 5
  •   1
Отговори
Здравейте,мами,
Реших да пиша като гост,защото знам,че може да си навлека негодуванието на много от вас!
Имам питане относно съхраняването на лактацията за по-дълъг период!Предлагат ми невероятен шанс за работа в чужбина за около месец и половина.Много искам да приема,а имам бебе на 7 месеца,което още кърмя сутрин и вечер,а през деня се изцеждам,за да добавям мляко към кашите и пюретата.
Имам много добра помпа,с която вече 2-3 месеца поддържам лактацията си в по-голямо количество.Но ако детето не суче месец и половина,а аз само се изцеждам,ще мога ли да запазя лактацията!?А и бебчо след това дали ще поиска отново да суче,и ще приеме ли изобщо кърмата отново,след като толкова дълъг период е бил хранен с АМ!
Ще съм ви безкрайно благодарна за съвети!

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Относно основните ти въпроси - дали е възможно да съхраниш кърмата месец и половина само с изцеждане и дали ще има проблем за бебето, ако след период на хранене с АМ премине отново на кърма:
Да, кърма може да се поддържа със стриктно постоянно цедене през 2-3 часа даже повече от месец и нещо - въпросът е дали новата ти работа ще го позволява. Ако мислиш да цедиш примерно само сутрин и вечер и когато имаш време, шансовете да запазиш адекватно количество мляко са малки.
За бебето няма да е никакъв проблем това, че след като е яло известно време АМ, отново ще мине на кърма. Може да има проблем само от гледна точка на вкуса - но това е чисто хипотетично, повечето бебета не отказват вкуса на кърмата.
Дали бебето ще се отбие за такъв период от време никой не може да ти каже - по-вероятно е обаче да се отбие наистина от гърдата, защото е във възраст, в която има много нови неща, усвоява нови умения, продължително време няма да си при него и ще употребява шише вместо гърдата. Шансът да не пожелае да се върне към сученето е голям.
Само ти можеш да прецениш какво е положението и какви рискове си склонна да поемеш Grinning

# 2
  • Мнения: 967
Мисля, че няма еднозначен отговор на въпроса. Има жени, при които дори и малък брой кърмения (цедене) в денонощието запазват лактацията за дълго, докато при други млякото бързо намалява. Същото е и с бебето - може и да засуче отновно, но си мисля, че е по-вероятно да не иска да суче от гърда след толкова дълга пауза. За да си сигурна в успешния резултат настина ще трябва да цедиш през 3ч., но ти прецени ще ти позволява ли работата на всеки три часа да тичаш да цедиш, а и бъди подготвена след завръщането ти бебето да не иска вече гърдата, а да трябва да продължиш с цеденето и даването на кърма от шише.

# 3
Мами,благодаря ви за отговорите!
 И аз мисля,че ако се цедя по-начесто ще успея!Макар че изобщо не искам да оставям детенцето си тук,дори и за толкова кратко!Ще го мисля пак! Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 966
Докато кърмех ми се наложи да влезна в болница и там цедих 13 дни през 3-4 часа,както и последно цедене в 0ч. и първо в 6.00ч. Така успях да си запазя кърмата и като се върнах тя засука отново  Grinning .Докато ме нямаше баща и я хранеше с АМ,но с лъжичка.Никакви биберони Naughty Така шанса да засуче пак е голям.
Успех ти желая Peace

# 5
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Пожелавам ти успех и много упоритост и търпение, ако решиш да запазваш лактацията. С желание, ще успееш да го направиш. За бебчо, незнам, сигурно и той незнае сега  Laughing, ще разбереш след месец и половина, дано да няма проблеми и да се върне към гърдата успешно. Според мен е достатъчно голям, за да оценява кърменето и да не се даде лесно на шишето  Laughing

Успех!

Общи условия

Активация на акаунт