Кърмачки, внимавайте с този чай!

  • 3 301
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 155
Здравейте,
Може да е вярно, а може и да е само съвпадение, но искам да ви споделя, че тия дни като се разболях пих един чай - казва се "при грип и простуда" + ехинацея. Червена опаковка на Биопрограма. . Принципно много го харесвам, но като го пих кърмата ми намаля много драстично ( тя и без това е малко). Чудех се какво ли става, пих какви ли не неща, които стимулират кърмата - нищо. След като го спрях чая сега се нормализира кърмата.
Може някоя от билките вътре да е причината.
Така, че - пазете се и не рискувайте с него Simple Smile
Дано не ви се наложи Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 5 183
Ехинацеята е ЗАБРАНЕНА за кърмачки. Така пише на опаковката с чист извлек от ехинацея.
А и билки и билкови смеси принципно е опасно да се приемат...до изясняване на противното.

# 2
  • Благоевград
  • Мнения: 84
10x.Аз по принцип не смея да пия никакви чайчета, освен лактагонния естествено. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 33
здравейте, искам да ви попитам нещо. мога ли докато кърмя да пия кафе? сега докато сам бременна пия по едно кафе на ден по препоръка на доктора защото ми е доста ниско кръвното. но съм чувала, че когато кърмиш каквото ядеш или пиеш минава в кармата.  не знам дали бебка ще обича кафе. Grinning. аз всъщност много се надявам да имам карма и да мога да я карма.

# 4
  • Мнения: 155
Аз СПЕЦИАЛНО питах в аптеката дали става за кърмачки!
Не знаех за ехинацеята, благодаря!
Иначе относно въпроса за ниското кръвно и кафето - аз цял живот съм била с ниско кръвно, нои цял живот не съм пила вода. През деня не пиех вода, само сок а това беше рядко. Кафето не вдига кръвното - само за половин час ти приближава границите- мен само ми омотваше главата. Като бременна продължих да не пия и по тази причина направих възпаление на пикочните пътища - тъй като не мога да изхвърлям достатъчно от отпадъците на бебето. Оттам няколко месеца бях на антибиотици. Оттогава пия по 2-3 литра на ден (свикнах и сега даже я търся). Нямам проблеми с ниското кръвно вече.
Относно кафето знам че може, но аз не го пия щото мога и без него, иначе без шоколад н е мога и понякога ям. Но кафе ме е страх щщото моя и без тва не спи добре

# 5
  • Варна
  • Мнения: 932
По принцип трябва да се внимава с всякакви билки при кърмене , защото както има такива , които засилват кърмата , има и такива , които я намаляват . Бях много изненадана , когато прочетох , че магданозът намалява кърмата и съответно се използва при отбиване . Така че всеки чай - с преглед на всяка една билка дали става за кърмачки . За кафето - ми да , то повишава кръвното , но за кратко , не го слушай този доктор , дето ти препоръчва бременна да пиеш кафе .

Общи условия

Активация на акаунт