Самнение за стафилококи в нослето, случвало ли се е на някой?

  • 1 192
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 84
Здравейте! Аз съм майка на почти двумесечно бебе и имам следното притеснение: чувал ли е някой и  имал ли е подобен проблем с бебето си като стафилококи или както там се произнася с точност в нослето. Става въпрос за множество корички и секрет, който върви м/у нослето и гърлото и бебето не може да се оттърве от него. Утре ще му вземат секрет за изследване за да са сигурни дали е точно това! И пак....с връзки защото на края на месеца нямало направления!  #2gunfire

# 1
  • Мнения: 389
 и ние сме на два месеца. По случайност една приятелка ми каза за БМК / да стана донор на кърма/ та те вземат изследвания на мен и бебето.
 Оказа се че Мартин има стафилококи аурел/ златист стафилокок/трябва да го мажа с Бактробан 2 пъти на ден в продължение на 5-7 дни и после пак изследвания, а аз нямам слава богу защото се кърмим и не ми се мисли  ако и аз го имах трябваше да спрем да се кърмим.
  Ядосах се на педиатърката защото преди месец и казах да му вземем секрет т.к. имаше пъпчици по лицето като "маска" и трябваше да изключим стафилококите а тя, не та не прегрят бил. А ссега имаме запушен нос и не може да яде нормално и да спи също,само мънка Дано да се утървем от тази гад която най вероятно сме си я домъкнали от родилния дом -Шейново
 Знаех за Шейново ,но мислех ,че вече няма проблеми но уви

# 2
  • Мнения: 84
Да! И аз така чувах за Окръжна болница и родих там, но уви! Rolling Eyes  А за тези пъпчици, които на него му минаха от самосебе си, казаха че било нормално и му се чистела кожата, защото имал по-високо съдржание на белтък в кръвта! newsm78

# 3
  • Мнения: 389
  и на мен така ми каза педиатърката, но  изглежда не е запозната с най -първите симптоми. И нашите минаха от само себе си , ако бяхме ги открили тогава щяха да са малко, а сега стафилококите са значителни/ днес взех изследванията от хеи/Ще видим другата седмица дали сме се излекували

# 4
  • Мнения: 68
аз родих във 2 градска и 1 седмица след като ни изписаха на бебето му се появиха сополи.нощем едва дишаше.отидохме пак там на преглед взеха му секрет-стафилококи.посъветваха ме да си иследвам кърмата.на малката изписаха ОЧНИ капки за носа.аз обаче я заведох при доц.тодоров-унг от исул,за 2 мнение.той каза че при повечето бебета,нещо там в носа било по тясно и с израстването се нормализирало.затова бил секрета.а стафилококите съжителстват с човешкия организъм.през 40 годишната си практика бил виждал само 2 случая на инфекция,причина за която бил стафилокока и то с много висока темпераура.добави ,че за съжеление в BG на децата в носа слагат какво ли не.посъветва ме в нослето да слагам само морска вода и след това с помпичка да духам в ноздрите,за да може детето или да преглъща секрета ,или да го повърне.сега детенце е вече на 10м.когато е имала сополки само съм промивала.никакви капки въпреки изписаните от педито.

# 5
  • Мнения: 51
Момичета това е болничен стафилокок и почти всяко бебе го има ,аз преди 8години лекувах дъщеря си от стафилокок с Бактробан и капки за нос Бивацин

# 6
  • Мнения: 84
Днес излязоха резултатите на бебето ми и разбира се стафилококите лъснаха. Носил си ги е от болницата и му предписаха Бактробан в нослето сутрин и вечер. Пълен е с корички, които неискат да излезнат и тва е, дано това да му помогне! Благодаря на всички включили се в темата! Wink

# 7
  • Мнения: 108
Моето момченце, което сега е на 4 години и половина, имаше стафилококи, когато беше на 5 месеца лекувахме дълго и упорито с бактробан и куп капки за очи. Сега, след като са миналид 4 години, за нищо на света не бих го мазала с подобна химия. Ходим на хомеопатка, която засега успешно бори алергията му. Наскоро имаше стрептококи в носа но с правилините хомеопатични ги премахнахме доста по-лесно.

# 8
  • Мнения: 42
Здравейте момичета и на моето дете днес излязоха изследванията и имаме стафилококи в нослето.Преди нямахме проблеми с суполи и сега нямаме много суполи но от време на време има някакви гъсти и затова реших да му направя това изследване.Възможно ли е да се заразил от яслата и ако е така ако го излекувам а там има вирусо носители пак да се зарази?

# 9
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 334
Общо взето всеки човек има стафилококи. Зависи от вида им дали трябва лечение. Не знам дали има родилно, от което със сигурност няма да "си вземете" от тези гадини.

# 10
  • София
  • Мнения: 7 097
На Калина носът й също е упорито запушен вече 3 седмици. Вярно, че изкара два вируса, откакто тръгна на градина, но вече оздравя от последния, а нослето не се отпушва. Мисля си след почивните дни, ако продължава така, да я заведа за изследване. Но се питам - възможно ли е да са стафилококи, при положение, че сополките й са безцветни, а съм чела, че при стафилококовата инфекция са жълто-зелени  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт