Кажете си честно, използвате ли домашните си спортни уреди?

  • 2 501
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 798
Питам, защото от известно време обмислям идеята да си купя кростернажор. Но, както винаги има едно НО. Първо качествен такъв уред е от 500 лв нагоре, т.е.  един съществен разход за семейния ни бюджет. Второ - отнема доста място и трето  / и най-важно според мен/ - уреда трябва да се използва , а не да събира прах и един хубав ден да го пратиш на тавана. Естествено има си и плюсове. За мен като работеща майка, съпруга и домакиня  ми е доста трудно да намеря време след работа, да отида на фитнес или на някакъв спорт. И всъшност голямата ми чуденка е , като ми е в къщи уреда дали ще го използвам. Хайде кажете ми честно, използвате ли домашните си спортни уреди  или просто събират прах в някой ъгъл у вас, след утихването на първоначалния ентусиазъм?  bouquet

# 1
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Сигурно съм единствената, която ще отговори положително.  Laughing
Тайната? Моята стиснатост.  Joy Joy Joy Как така да хвърля толкова пара на вятъра?  Crossing Arms Вадя им душата на уредите.  bowuu

# 2
  • Мнения: 4 678
 Моите уреди събират прах.Така че  си помисли Жени преди да си купиш.Но моето мнение не е миродавно понеже спя във фитнеса Laughing

# 3
  • Мнения: 1 279
Срам не срам, ама моето вело доста прах събира!
Само го тътрузя от стая в стая и го ползвам като закачалка!!!
 Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

# 4
  • Мнения: 498
Аз моя степер си го ползвам редовно,че до фитнеса няма кога да стигна.

# 5
  • Мнения: 88
Аз не ги използвам..... за съжаление.

# 6
  • Мнения: 68
Ооо аз мойте си ги ползвам. Имах степер от тия малките ма го счупих от каране Simple Smile После го оправих и пак успях да го счупя  Stuck Out Tongue Сега си имам велоаргометър и когато не ходя на фитнес или на стадиона си го карам доста усиленоо Wink))

# 7
  • Варна
  • Мнения: 911
Чудесна тема!  Hug
У дома вече имам степер, изи шепърд (или както му е там името, даже не сме се запознали още  Embarassed ), instant abs, въже, обръч, гири  newsm78 май това е. И всичко само тъне в прах-иначе не съм ги забравила уредите, всеки ден си казвам от утре започвам. Сега си мисля, че ако имах вело или крос нещата щяха да са различни (силно ме съмнява, но много искам да опитам). Затова,ако има някоя от вас от Вн, която иска временно да се отърве от този си уред - т.е. да ми го отдаде под наем на разумна цена, много ще се радвам  Hug Скоро ще се местим от огромната квартира в супермалко жилище, затова нямам възможност за повече покупки, дори мисля да си дам срок, до който, ако нещо не съм го пипнала да го продам.

# 8
  • Мнения: 7 263
Имам велоаргометър и зимата му взимам здравето, сега докато е топло повече тичам навън. Лежанката я ползвам. Гиричките и ластиците също поне два три пъти в седмицата. Въпрос е на нагласа явно  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 2 149
Купих си степ тренирах всеки ден,после забременях и спрях и сега започвам отново Flutter
Не виждам защо да го оставям да тъне в прах(поне за сега) Hug

# 10
  • Мнения: 861
Имам велоергометър от 3 години и половина. Първата събираше прах, после почнах да го използвам редовно. Но и сега се случва определени периоди да стои неизползваем. Преди няколко месеца реших, че нямам време за фитнес и ще си тренирам в къщи. Накупих си още гири (имах едни, но ми бяха леки), въженце и лежанка и си ги използвам. Когато нямам настроение и ме мързи да тренирам, започва едно гризене на съвестта  ooooh!...но се случва, последният ми застой в тренирането беше за 10 дни. Понякога съжалявам, че съм си ги купила. То е като антицелулитните кремове-купувам, купувам, за да може после като ме домързи да се клепам, да има още едно нещо, за което да ме гризе съвестта  Tired. Но...мисля, че си струва да си купиш уред, защото след тренировката се чувстваш чудесно  Peace

# 11
  • Мнения: 596
Сега съм в период на използване на велото.  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 1 432
При мен зависи ,дали детето ще ме остави да въртя педалите или вся4ески ще ми пре4и  Twisted Evil

# 13
  • Мнения: 2 492
Но, както винаги има едно НО. Първо качествен такъв уред е от 500 лв нагоре, т.е.  един съществен разход за семейния ни бюджет. Второ - отнема доста място и трето  / и най-важно според мен/ - уреда трябва да се използва , а не да събира прах и един хубав ден да го пратиш на тавана.  bouquet

Всички тези неща зависят само от теб ... защо искаш да се сравняваш с останалите .
Ако пуснеш тема има много хора , които не си махат космите на краката , други пък не им се занимава да се гримират и така ...
Когато аз си купувах уредите ( аз си имам мини фитнес в нас Crazy ) си мислех за мен си и ползата от това вложение .
До 50 % намаляване на риска от инфаркт , инсулт и още един милион болести и това само с 20 мин отделени на ден .
Ето повод да накараш и половинката да се поизпоти - за здраве .
Даже може да се обзаложите кой ще е по постоянен .

Плюсовете освен за здравето , който за мен е достатъчен са :
Не ми се налага да пътувам 30 - 40 мин до фитнеса , да стягам багажи за там , да се къпя с непознати , да се потя с още 20 човека в прашна зала .
Избора на музика си е лично мой , а не на някакъв откачен тинейджър в залата ...
Мога спокойно да си изгледам поредната серия на д-р Хаус и да си тичам ли тичам .


Е и при мен има периоди когато последното нещо , което ми се прави е да тренирам .
Но винаги пред очите са ми уредите и в един прекрасен ден музата идва отново .
А ако си седя в нас и ги нямаше тези уреди , вероятността  да отида на фитнес е 0 .

А и да ти кажа ли нещо стимулиращо .
Миналата година , когато бях отслабнала доста и бях много упорита с колелото ( все още имах само него ) първия ден на плажа се счупиха да ми правят комплименти за краката .
И това , ако не е награда .  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 2 147
 Embarassed не ползвам нищо, имам велоергометър и мини фитнес за сина ми, който си тренира с приятели, а аз съм калпазанка, все си казвам, че нямам време и не намирам Hug
Ходя на Пилатес 2 пъти седмично Hug

Общи условия

Активация на акаунт