Проходилка

  • 2 635
  • 55
  •   1
Отговори
Здравейте мамчета!Дъщеря ми е на 7 месеца и скоро започнах да я слагам в паяк,но не и харесва!плаши се и имам чувството ,че не и е удобно!Не стъпва на крачета а ги вдига и стои.Споделете за вашите слънца как беше! Grinning

# 1
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Не съм я слагала, но моят съвет е -щом се плаши , да не настояваш Wink

# 2
  • Мнения: 219
мойта Буба я сложих чак на 10,5 месеца и мноого се кефеше - така че не бързай

# 3
  • Мнения: 2 258
Щом не и харесва-не я слагай.И с проходилка ,и без проходилка ще си проходи детето.И без това напоследък ги отричат като средство за прохождане.При нас нямаше проблеми,но аз я слагам много рядко за кратко време.Предпочитам да я пускам да лази и да си се изправя сама(започна да се изправя на вашите месеци).Имаш умно бебе-знае кое е най-доброто за него;)Успех:)Ако държиш все пак да сложиш принцесата отново,изчакай известно време и пак опитай...

# 4
  • Мнения: 2 534
И аз не съм слагала Поли в проходилка , така ме посъветва един от ортопедите . Много се радвам , че го послушах . Така сладко си пада на дупето и не се наранява

# 5
  • Мнения: 2 006
Ами като не и харесва не я слагай-я по-добре я пусни на пода да полази,на 7 месеца и е още рано за прохождане Sign Exclamation

# 6
  • Мнения: 1 512
Щом не й харесва- отложете проходилката. Повечето ортопеди днес са на мнение, че проходилката може да повлияе негативно на развитието на двигателната система на детето- напр. неправилна стойка, изкривени стъпала, стъпване на пръсти.
Има и още нещо- ако е оставено само в паяка, без наблюдение, детето може да достигне някои опасни места и предмети.
Според мен проходилката е по- скоро улеснение за мама Wink
Моята шушонка никога не е слагана в проходилка, сама започна да е изправя и стъпва, ходи, хваната за ръка. Самостоятелното прохождане е въпрос на време.
Най- важния принцип, който спазвам, е детето да се развива напълно естествено, без да го пришпорвам за каквото и да е.

# 7
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
една от любимите ми......"дискусии" #Silly

# 8
  • Мнения: 1 512
Цитат на: Liorena
една от любимите ми......"дискусии" #Silly



Ооооо, Лио, тъкмо се чудех, дали няма да се включиш  Wink  Laughing  Laughing  Laughing

# 9
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: ale_x_andra
Цитат на: Liorena
една от любимите ми......"дискусии" #Silly



Ооооо, Лио, тъкмо се чудех, дали няма да се включиш  Wink  Laughing  Laughing  Laughing


ама моля те си, съмняваш ли се Mr. Green

# 10
  • Мнения: 532
И на мен докторите ми казаха да я слагам в проходилка , ама аз май - искам да пропусна.Само дето голям натиск ми удрят всички.Първо защо не искам , после - на ся и докторите казаха ти пак тойта си знаеш.Да се надяваме , че ще удържа напъна. Grinning  Grinning  Grinning

# 11
Аз слагах Дидко малко време в проходилка,защото той не я използваше попредназначение.Много му беше приятно вместо да се опитва да ходи с нея,да подскача.В резултат на което я чупи два пъти и аз реших,че е по-безопасно за него да не я използваме.Инче съм съгласна,че е удобна най-вече за родителите.

# 12
  • Мнения: 3 932
Малечко го сложихме от средата на 5-тия месец, но той адски много се забавляваше и се справяше неочаквано добре.

Но все пак всяко дете е една индивидуалност и в никакъв случай не трябва да се насилва да прави нещо, за което не е готово. Така че, не бързай, дори и да не използвате проходилка, това не е задължителен етап от развитието на детенце.
Не насилвай нещата, оставяй ги да следват естествения си ход и всичко ще е ок.

# 13
  • Мнения: 3 926
Ами вземи бънджи гащи и първо се научете да подскачате. Simple Smile С и без проходилка бебка пак ще проходи Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 032
Цитат на: Assinka
Ами вземи бънджи гащи и първо се научете да подскачате. Simple Smile С и без проходилка бебка пак ще проходи Simple Smile

А пък мойта беба заради това бънджи не може да крачи, а само  #Milti . И като я сложа в проходилката се предвижва като се оттласква с подскоци.
Е, то може и да не е заради бънджито, но аз него обвинявам. Wink
А иначе синът ми без проходилка си проходи на 9 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт