има ли мами завършили геология

  • 5 684
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 593
Дали има някой завършил специалност геология в СУ? Интересуваме ,дали са се реализирали след това и къде:в тук или в чужбина?Особенно ако е жена, може ли да намери работа като геолог?

# 1
  • Мнения: 2 700
АЗ не съм завършила геология, но мога да ти дам информация от извора.
Има попаднали в БАН. Други се борят с аспирантури отново в СУ.
Като цяло работа по специалността не се намира.
Знам за няколко жени, работещи в чужбина, но научна, а не приложна работа.

# 2
  • София
  • Мнения: 175
Съпругът ми е завършил геология в СУ и има няколко колежки, които работят по специалността си в чужбина, отделно че самият той е там. Дори наскоро чух, че в техния офис търсят младши геолози, не е споменвал от какъв пол.

# 3
  • Мнения: 1 267
аз съм завършила география. но разбрах, че мой колега, който завърши катедра геоморфология е намерил реализация в геоложкия институт в Лисабон.

# 4
  • Мнения: 389
Във фирмата, в която работя, геолозите дами са дори повече  от мъжете! Друг е въпросът, че (поне според мен) не са много добре платени, но така като ги гледам, много си харесват работата и явно ги устройва. Прави ми впечатление, че точно при тях не се наблюдава текучество!

Последна редакция: ср, 26 сеп 2007, 09:01 от bay-bay

# 5
  • Мнения: 1 427
Съпругът ми е завършил геология, не работи по специалността си. Но има колеги, които преподават в СУ, има и в чужбина, но само един от тях ако не греша се занимава с геология.

# 6
  • Мнения: 5 593
Значи и да завърши успешно геология,едва ли ще си намери работа.Между другото тя се чудеше дали да се прехвърли в туризъм,но тогава ,когото можеше(във втори курс) я разобедиха.А има отличен успех.Благодаря на всички ,които се включиха!

# 7
  • Мнения: 3 521
Имам двама познати безработни геолози в Германия(тук са завършили). От познатите ми завършили в БГ, само една мацка работи във ВИАС като преподавател и един неин състудент е в лабораторията по изпитване на материали. Тя е дъщеря на професор от Геодезическият факултет, т.че мястото и беше, хм, подсигурено Grinning. Момъкът е без връзки.

# 8
  • София
  • Мнения: 62 595
Малее, това ми звучи много сложно. Всичките тези камъни... Как се научавате да ги разпознавате?

# 9
  • Мнения: 5 593
Че е сложно ,сложно е и трудно!И накрая като завършиш, да попълниш редиците на безработните никак не е благоприятна переспектива.Дано имат късмет всички геолози,макар ,че са твърде малко успелите в тази професия,както се разбра!

# 10
  • София
  • Мнения: 62 595
А какви са ви вариантите за леко видоизмяна на квалификацията, напр. към някакъв вид архитектура? Изобщо не съм в час, но ме заинтригувахте с професията си.

# 11
  • Мнения: 1 427
А какви са ви вариантите за леко видоизмяна на квалификацията, напр. към някакъв вид архитектура?
То това не е лека видоизмяна, ами направо пълна промяна! Sunglasses

# 12
  • София
  • Мнения: 62 595
Извинете, невежа съм. Затова питам. Embarassed
А кое е най-близкото? Палеонтология? Поне там със сигурност има какво да се изкопае.

# 13
  • Мнения: 3 521

Медицина!

# 14
  • Мнения: 2 700
Извинете, невежа съм. Затова питам. Embarassed
А кое е най-близкото? Палеонтология? Поне там със сигурност има какво да се изкопае.

Палеонтологията е раздел от геологията. Вярно, че търсят бабалюги, но те са вкаменени.

Не може да се каже кое е близко и кое не. В рамките на самата геология има към стотина поддисциплини. Гемологията, може да е близка до бижутерията. Седиментологията - до добива на петрол.
Като базови науки се основава на химия, физика, математика, география, а като спорт на алпинизъм или маратон.

Общи условия

Активация на акаунт