Рисково ли е трето секцио?

  • 2 484
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 258
Момичета , тъй като съм ентусиаст и искам да родя още едно трето дете съм седнала и се чудя кога най-рано мога да го направя при положение,че и двете ми предишни раждания са със секцио.Чувала съм , че всяка следваща операция е по-неприятна от предишната....Вярно ли е това?

# 1
  • Мнения: 4 111
Трябва да изчакаш три години, лекарят ти ще те прегледа и той ще ти каже дали си готова. Не мисля, че ще има проблем. Поздравявам те за ентусиазма!

# 2
  • Мнения: 8 999
Е, ти като имаш вече две секцио зад гърба си, не можеш ли да прецениш сама дали второто е било по-тежко от първото.
За мен определено втория път беше по-леко от първия /най-малкото, защото имах опит и знаех какво и колко мога да правя/, а и не ме беше толкова страх.
По-добре се консултирай със специалист - гинеколог, още повече нещата не при всеки организъм протичат еднакво.

# 3
  • Мнения: 753
Момичета , тъй като съм ентусиаст и искам да родя още едно трето дете съм седнала и се чудя кога най-рано мога да го направя при положение,че и двете ми предишни раждания са със секцио.Чувала съм , че всяка следваща операция е по-неприятна от предишната....Вярно ли е това?
браво мама Цветенце за желанието ти, радвам се страшно много на такива майки като теб, и аз мисля че трябва да поизчакаш няколко години...имам 2 тежки операции без секциото, което не броя за операция даже, но все пак...хубаво е организма да се стабилизира..успех Hug

# 4
  • Мнения: 2 258
Е, ти като имаш вече две секцио зад гърба си, не можеш ли да прецениш сама дали второто е било по-тежко от първото.
За мен определено втория път беше по-леко от първия /най-малкото, защото имах опит и знаех какво и колко мога да правя/, а и не ме беше толкова страх.
По-добре се консултирай със специалист - гинеколог, още повече нещата не при всеки организъм протичат еднакво.

При мен второто беше по-тежко и точно затова питам.Искам да разбера дали има някаква такава последователност в сложността на всяка следваща операция.Ето,че при теб е било обратното-значи все пак може пък третото да ми е най-леко Grinning

# 5
  • София
  • Мнения: 12 554
Личен опит нямам. Но когато раждах Калоян - и аз със секцио - в съседната стая имаше майка с трето секцио. Ами едвам я вдигнаха на крака, честно казано ми беше много жал за женицата. С две големи момчета беше и роди момиченце. Но започна да ходи по коридора едва на четвъртия ден. После моята лекарка - която е завеждаща на отделението каза, че е имала много сраствания. Но то е логично - колкото повече оперативни намеси имаш, толкова повече сраствания. Следователно е логично всяко следващо секцио да е по-тежко.
Така че си прецени и успех! Аз лично дори второ няма да родя, а ти трето - явно си куражлийка.

# 6
  • Мнения: 1 877
Имаме тука мама с три секциа - красим.Питай нея за повече инфо.Но аз съм с две и честно казано след второто имах повече болки,които не се влияеха и от аулин дори. Въпреки това се постарах да се изправя възможно най-бързо и не спирах да се движа... И аз имам мераци за трето,ама ще видим - още ми е рано.А на теб ти желая успех!

# 7
  • Мнения: 135
При мен второто секцио беше по-леко от първото - по-малко ме боля и по- бързо се възстанових. А след няколко месеца ми предстои трето  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 4 451
И мен живо ме интересува въпроса, който си поставила. И аз родих 2 деца със секцио, но имам огромно желание за трето. Твърдо съм решила, разбира се ще изчакам колкото време е необходимо.
Дано красим се включи с инфо. Praynig

# 9
  • Мнения: 120
Здравей, мило ентусиазирано Цветенце. Поздравявам те за решението да имаш трето детенце. Това решение само по себе си е героично, а когато става въпрос за трето секцио-тогава още повече.
Ще ти разкажа моята история. Преживях тежка коремна операция 95 г. През 2000 г. родих сина си със секцио, а през 2003 г. се роди дъщеря ми , пак секцио. При мен определено няма възходяща градация на болката. Дори мога да ти кажа, че след третата операция се възстанових най-бързо ( а вече бях на 33 години ). Може би, защото бях най-мотивирана - в къщи ме чакаха съпруга и по-голямото ми дете. Нямах време да се "лежа" в болницата. На вторият ден, когато сестрата дойде да ми помогне да стана, аз вече бях направила няколко"тигела" из стаята. До края на деня вече ходих до края на коридора на отделението. Колкото повече се движиш, толково по-бързо ще преодолееш болката. Изписаха ни още на 6 -тия ден.
 Сега вече мечтая за трето дете. Поредната операция е последното нещо, което ще ме спре. По принцип трябва да има поне три години между операциите, но историята познава и други случаи.

# 10
  • Мнения: 4 496

Цветенце,при всеки е различно!Възстановяването след второто секцио ми беше по-неприятно и трудно,отколкото след третото.Ти вече си го минала този път,така че знаеш.Най-важното е колкото може по-рано да станеш да се раздвижиш!
С какво може да е по-неприятна третата операция? newsm78Малко по-рискова-да,вероятно.Лекарят,който ме оперира,беше мааалко притеснен,но не защото беше трето секцио,а по други причини.
А за разликата между второ и трето секцио-моята е:
между първо и второ-5 години
Между второ и трето-2 години,което означава,че съм забременяла 1година и 3 месеца след второто.Но пак повтарям-при всеки е индивидуално.
Ако не ми бяха казали,че не е желателно да забременявам пак-щях да родя и четвърто! Hug
Ако имаш други въпроси-може и на ЛС    bouquet

# 11
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
И аз имам същата мечта да родя 3 деца! Сега съм едва на първото, но това е и най-голямата ми мотивация за 3 дечица! Аз родих със секцио на 3 май тази година! Смятам да забременея пак януари или февруари 2008! Искам малка разлика между децата! Лекарката ми каза, че след 6-7 месеца мога пак да забременея, тъй като ще е пак секцио, а ако искам нормално 2 раждане трябва да чакам 2 години! Но аз не искам да опитвам и двата начина, така че ще бъда пак със секцио!
ЦвЕТенЦе® надявам се да споделиш, емоцията и вълненията от 3 бременност!
Успех на всички ентусиазирани жени за 2 или 3 дете!!!   bouquet

# 12
  • Мнения: 5 183
Имам приятелка с три де4ица, родени със секцио. Първите две са с много малка разлика - 1 година и 3 месеца. А третото се роди 3 години след второто. Казва, 4е след третото по-трудно се е възстановила само затова, защото е имала две други малки деца за които да се грижи + бебето, и никаква помощ от никъде - живее много дале4 от родината, а съпругът й много работи.

# 13
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Имам приятелка с три де4ица, родени със секцио. Първите две са с много малка разлика - 1 година и 3 месеца. А третото се роди 3 години след второто. Казва, 4е след третото по-трудно се е възстановила само затова, защото е имала две други малки деца за които да се грижи + бебето, и никаква помощ от никъде - живее много дале4 от родината, а съпругът й много работи.
Благодаря ти за тези думи! Знаех си, че е възможно, но не бах 100% сигурна!   bouquet  bouquet  bouquet

# 14
  • out of space
  • Мнения: 8 573
И при мен второто секцио беше в пъти по-леко от първото!

Общи условия

Активация на акаунт