Колко кърма е необходима на новородено?

  • 18 390
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 69
Здравейте кърмещи майчета!
Не съм сигурна дали правилно озаглавих темата... но надявам се да ми помогнете.
Бебето ми е на 10 дни. Още от началото нямам достатъчно кърма и се дохранваме. Днес реших да видя всъщност колко кърма долу- горе изсуква. Изцедих се с помпата и след 20мин цедене в шишето имаше 50мл. кърма Sad.
Знае ли някой колко средно е необходимо да изяжда на ядене бебчето? И с това количество- колко още АМ трябва да давам за дохранване.
Благодаря ви предварително!

# 1
# 2
# 3
  • Мнения: 630
Около 70мл. на десетдневна възраст, след това между 10 и 20 дни 80-90мл. и в края на първия месец -100мл. плюс минус 10мл.

# 4
  • Мнения: 69
Около 70мл. на десетдневна възраст, след това между 10 и 20 дни 80-90мл. и в края на първия месец -100мл. плюс минус 10мл.

Благодаря за конкретния отговор! От това имах нужда!

# 5
  • София
  • Мнения: 1 244
Само да допълня, че цеденето не е мерило  Wink Аз успявам да изцедя с помпа по 50-60 мл от пълни гърди, а бебето - два пъти повече и се наяжда.  Grinning
Ако държиш да видиш колко изяжда, потърси кантар или направи пробно кърмене при педиатър. Но и това не е задължително мерило (напр ако трябва да яде по 100 мл може на едно хранене да изяжда 80, а на следващото 120). Ако не е нервно бебето, пишка и ака, всичко е ок.
Виж в библиотеката статиите за увеличаване на кърмата.

# 6
  • Мнения: 773
Само да допълня, че цеденето не е мерило  Wink Аз успявам да изцедя с помпа по 50-60 мл от пълни гърди, а бебето - два пъти повече и се наяжда.  Grinning
Ако държиш да видиш колко изяжда, потърси кантар или направи пробно кърмене при педиатър. Но и това не е задължително мерило (напр ако трябва да яде по 100 мл може на едно хранене да изяжда 80, а на следващото 120). Ако не е нервно бебето, пишка и ака, всичко е ок.
Виж в библиотеката статиите за увеличаване на кърмата.

Точно така. Не можеш да мериш, колко е яло бебето по това колко си изцедила.

# 7
  • Мнения: 30
Нека се включа и аз с малко информация от педиатрите.
 До 8 ден новороденото увеличава дажбата си с по 10мл на хранене, след това на седмица с по 10мл т.е първия месец яде около 110мл. По принцип има правило взимаш месеца слагаш една единица отпред и една нула отзад и се получава количеството кърма което трябва да изяжда (пример: 6 месец- 160мл +/-20мл).
Подкрепям мнението, че с изцеждане не можеш да получиш 100% количеството, което изяжда детето, но педиатрите го използват за ориентир. Имай предвид също, че детето не яде еднакво количество кърма на всяко ядене. Може сутрин да яде повече,а следобед по-малко.

Общи условия

Активация на акаунт