За разликата между лекарското отношение в Ямбол и Сливен

  • 2 969
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Здавейте. Аз съм от Ямбол и дано не ми се налага, но никога повече не бих се оставила в ръцете на ямболските лекари. Ще ви изредя няколко причини:
1.През 2002 година баща ми имаше проблеми с простата и си направи изследвания, които показаха, че е болен от рак. Оказа се лекарска грешка, баща ми още си е жив и здрав (желая му още дълги години живот и здраве), но предполагате какъв кошмар изживяхме.
2.През 2004 година отидох на гинеколог при д-р Димитрина Стойчева в ДКЦ1 – Ямбол. Тя ме прати на изследвания за хламидии ( имаше нямакви съмнения).Взеха ми кръв от вената ( понеже д-р Стойчева ги назначи) и след 2 дни ми казаха, че имам хламидии.Тази лекарка така ме наплаши..изписа ми лекарства за около 50 лв. Аз обаче веднага отидох в сливенската ДКЦ1 и там ми казаха,че за изследванията за хламидии се взима сух секрет от влагалището, а не кръв. В крайна сметка – нямах хламидии.
3.През 2005 детето ми се заля с гореща вода и трябваше спешно да постъпи в болницата. Ако знаете с какво равнодушие се сблъсках в хирургучно отделение на ямболската болница. 12 часа нито един лекар не дойде да ми обясни за състоянието на сина ми, аз ходех при сестрите да се моля за дефламол, а те ме отпратиха с думите – Тук не е спешно отделение, ще чакате! А детето го болеше ръчичката, понеже в спешното не бяха пропуснали да му я намажат (не ги обвинявам, те гледаха да намажат местата с по-тежките изгаряния). И така...изкарах една ужасна нощ. Гледах отношението на сестрите към възрастните хора в стаята...нямам думи да ви опиша какво безсърдечие. Реших,че няма да мога да издържа там и поисках да ни преместят в отделна стая. Преместиха ни във ВИП стая, платих 150 лв (по 15лв за всеки ден)...и отношението естествено се промени. А трябва ли да си платим за да се отнасят с нас като с хора?
4.В карая на август тази година детето ми получи болки в стомаха и започна да повръща. Закарахме го в спешното. Прегледа го една лекарка (не разбрах как се казва) и ни постави диагноза – диария и веднага да влизаме в инфекциозно отделение в болницата. Аз и казах :   Как така диария? Той няма разстройство. А и изследвания няма ли да му направите? Отговорът беше : До сутринта ще видите ,че ще има диария...(Щеше има разбира се, всеки ще има ако го вкарат в  инфекциозно).Отказах. Поисках да му влеят една банка глюкоза и си тръгнахме. До сутринта детето се успокои. Явно беше от гадните летни вируси. Ами ако бях се доверила на лекарката и се бях съгласила да го вкарам в болницата??? 
5. Не свършвам до тук...Наложи се да заведа детето на ортодонт – обратна захапка. Препоръчаха ми д-р Цветкова, уж специалист с дългогодишен опит. Да , ама не. Тя жената каквото чела и учила преди години – това си знае. Не е наясно с модерните лечения. Още като ми каза, че трябва да ушия някакво примитивно нещо ( т. нар. подбрадник), с което детето да спи и да му опъва челюстта назад , аз се отказах. Без рентгенови снимки, без никакви обстойни прегледи. Заведох го на специалист в Сливен, веднага му направиха рентгенови снимки, потърсиха причината за това забавено развитие на горната челюст....
Миналата седмица на моя син му извадиха трета сливица (заради обратната захапка) в МНОГОПРОФИЛНА БОЛНИЦА ЗА АКТИВНО ЛЕЧЕНИЕ Д-Р ИВАН СЕЛИМИНСКИ в Сливен . Разбира се, това е съвсем безобидна операция, но все пак ни се наложи 3 дни да общуваме с лекари и сестри. Очарована съм от отношението и вниманието, което получихме от целия персонал – от санитарки до лекари. Специални благодарности на д-р Котов и екипа.
Разстоянието от Ямбол до Сливен е само 30 км. Но разликата в отношението , което съм получавала е като разликата между Земята и Слънцето.
И да не се чудят ямболските лекари защо всички родилки ходят да раждат в Сливен и се водят сливенски граждани. Разбирам,че няма пари, но на пациетна и неговите притеснени близки им трябва само една добра дума.

# 1
  • Мнения: 124
Миличка аз съм от Сливен и не знам какво чак толкова си ми го захвалила тоя болничен персонал от Сливен. Пък и болницата. През лятото ни се наложи да заведем сина ми на профилактичен педиатричен преглед, избрахме докторка, която е в родилното отделение просто, защото ми я похвалиха. Та, в болницата има рампа за колички отвън, но после следват стълби. В асансьора не можах да кача количката, защото нямах карта ?!?!. Питах и настоявах за отговор и ми казаха, че щяло да има човек, който да качва хората с асансьора, този човек щял да има карта...това без коментар!!! Цялата болница смърди на манджа, а на болните им носят храна от вкъщи...И още и още...
А за педиатрите / които все са общопрактикуващи/ не ми се пише. Съвети за захранване на 40-ти ден, ваксини в гръбчето и ръцете, дърпане на пишки и още и още....

# 2
  • Мнения: 21
iv-pif, аз намерих разлика между лекарското отношение в двата града. Не че нямаше хлебарки в отделението където бяхме. Мизерията е навсякъде във всички държавни болници в страната. Но ние лично получихме едно по - различно ЧОВЕШКО отношение...или просто сме имали късмет.

# 3
  • Мнения: 703
Еми да, то си е важно най-вече отношението в такива моменти. Иначе си е мизерия, верно е.
Д-р Котов е супер готин, ходили сме при него веднъж на преглед  Grinning

# 4
  • Мнения: 3 537
Раждах в Ямболската болница през 2004 и съм доволна.Нямам оплаквания.

# 5
  • Мнения: 1 802
Раждах във АГО-Ямбол април 2004 г. Напълно съм отчаяна от отделението, а да не говорим за ''лекарите''  (тези кавички не случайно са поставени на думата). Не съм доволна. Няма да изпадам във подробности защо ... Исках да се преместя във Сливен, там да родя, ямболските ''лекари'' не ме пуснаха от отделението, единствения вариант беше да избягам, но за мен и детето беше твърде рисковано ...
Понеже не познавах нито един лекар във Ямбол, помолих от родилното да ми препоръчат педиатър при когото да запиша детето си, препоръчаха ми най-калпавата педиатърка от Ямбол.
Лежахме във детското отделение във Ямбол. Там е същата мизерия и отделението и отношението на лекарите - към майките, НО и към децата... Както и на сестрите и санитарките ... За компетентността им няма да говоря, защото като отидохме на преглед във София, със епикризата, докторите там направо се смяха със глас на тези едновремешни лечения ...
Били сме и във спешното във Ямбол. 3 часа аз и дъщеря бяхме затворени във една стая и чакахме доктор да дойде да прегледа детето ми ...
За съжаление нямам наблюдения и контакт със сливенските доктори и не мога да обсъждам, но много хора са доволни от тяхното обслужване.

# 6
  • Мнения: 526
В Сливен бях но в Частната болница до гарата на др Новаков и съм много доволна, аз съм от Н.Загора и да видите каква разлика има от обслужването огромна. Днес можеше и да не съм между живите ако не ми бяха абърнали внимани в тази клиника и чаках както ми казаха новозагорските лекари.

Общи условия

Активация на акаунт