пубертет на 11г

  • 13 289
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 349
Здравейте Дъщеря ми е на 11 г и през последните няколко месеца е много променена Почти съм сигурна , че е влязла в пубертета , но ми се струва , че е рано.Кога влязоха децата ви?

# 1
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Мен ме измъчват същите съмнения за тази пубертета  #Silly  Синът ми е също на 11 г. и напоследък  промените започват да си личат доста
Питам се какво ли ни чака обаче?  Thinking

# 2
  • Мнения: X
Ми...на мен на 11 ми дойде....що да не е пубертет  33uu

# 3
  • Мнения: 349
Като се предполага , че момичетата се развиват по-бърза , значи е нормално мойта щерка да е наджапало здраво . Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 285
Здравейте мили мами, моята дъщеря е вече на 12 и определено си е в пуберитета. Първата менструация и дойде още на 9, беше кошмар, искаше да играе, да скача, да лудува, а цикълът и беше всеки месец твърде обилен. Изживях доста големи страхове, в крайна сметка се оказа от медицинска гледна точка, че е нормално - екселерация.
Промените в поведението са най-ясния индикатор за пубера. Често си сменя настроенията, понякога лесно се разплаква, друг път се "хили" без причинна Simple Smile
Аз лично си имам изпитани тактики с нея Simple Smile В такива променливи моменти на настроението и, сменям темата, намирам и някаква занимавка, гледам да не задълбавам с нея, че става страшно:) Старая се да я разбирам доколкото ми е възможно, но и внимавам да не премина границата. А най-доброто лекарство често за нея е мъника, като и го връча да го гледа и се успокоява Simple Smile Няма никаква шега в последното...
Понякога се чудя дали да не взема и аз да изкарам един втори пуберитет?! Wink то друго май не им остава Simple Smile с такава голяма разлика във възрастта на слънцата ми Simple Smile

# 5
  • Мнения: 2 433
Цитат на: Ина
Аз лично си имам изпитани тактики с нея Simple Smile ... старая се да я разбирам доколкото ми е възможно, но и внимавам да не премина границата. А най-доброто лекарство често за нея е мъника, като и го връча да го гледа и се успокоява Simple Smile Няма никаква шега в последното...
Понякога се чудя дали да не взема и аз да изкарам един втори пуберитет?! Wink то друго май не им остава Simple Smile с такава голяма разлика във възрастта на слънцата ми Simple Smile


Ох като чета този постер и ми се струва някак доста лесно. Но защо ли при мен не се получава така??? Може би защото моята майка например, поради притеснение или поради незнание как не е разговаряла свободно с мен на тази тема. Аз обаче повтарям нейната грешка а определено не искам това. Не намирам думи с които да разговарям с дъщеря си - тя е на 10 но е по едричка и със сигурност влизаме в пуберитета.

# 6
  • Мнения: 303
като се замисля аз влязох в него на 12..това беше преди 15год Simple Smile..а сега децата се развиват много по-рано..спокойно...по-добре рано да влезе в пубертета, отколкото късно

# 7
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Моята дъщеря е на 13г,дойде и на 11г!С нея отдавна си говорим за" женските" проблеми.Сега в тоя пубертет е много ранима и чуствителна.Предразположила съм я да споделя проблемите си в учелище с "гадните" момчета,завистливите"приятелки",давам и примери с моето детство и как бих постъпила или какво бих  казала аз в дадена ситуация!Не налагам мнение, а давам насока,приятелски!Говорим си за опипването от момчетата и как да реагира,за сутиените-дали и кога да се носят,за разголените пъпчета и кръстчета посред зима и последствията от това,за ходенето на среща...Трябва да се говори за всичко с децата,защото много рано и много бързо се развиват,и много обичат да подражават на някого-а то едни идоли са се пръкнали сега af

# 8
  • Варна
  • Мнения: 956
Ох, и моята дъщеря е на 12 и вече е в пубертета  #Crazy
Опитвам се да разговарям спокойно с нея, но не винаги успявам Sad
Доста е инатлива и самоуверена, не приема лесно моите съвети, а за приятелките си всичко дава.
Дано, като е започнал рано този пубертет - и да свърши по-рано Praynig

# 9
  • София
  • Мнения: 4 423
Мойта дъщеря е на 14год. и влезе в пубертета на 12г.,не се притеснявай,нормално е!Трябват много разговори и разбиране от наша страна. Wink

# 10
  • София
  • Мнения: 4 423
Цитат на: Дидка
Моята дъщеря е на 13г,дойде и на 11г!С нея отдавна си говорим за" женските" проблеми.Сега в тоя пубертет е много ранима и чуствителна.Предразположила съм я да споделя проблемите си в учелище с "гадните" момчета,завистливите"приятелки",давам и примери с моето детство и как бих постъпила или какво бих  казала аз в дадена ситуация!Не налагам мнение, а давам насока,приятелски!Говорим си за опипването от момчетата и как да реагира,за сутиените-дали и кога да се носят,за разголените пъпчета и кръстчета посред зима и последствията от това,за ходенето на среща...Трябва да се говори за всичко с децата,защото много рано и много бързо се развиват,и много обичат да подражават на някого-а то едни идоли са се пръкнали сега af
Напълно съм съгласна с теб! newsm10

# 11
  • София
  • Мнения: 1 095
Цитат на: Amar
Ох, и моята дъщеря е на 12 и вече е в пубертета  #Crazy
Опитвам се да разговарям спокойно с нея, но не винаги успявам Sad
Доста е инатлива и самоуверена, не приема лесно моите съвети, а за приятелките си всичко дава.
Дано, като е започнал рано този пубертет - и да свърши по-рано Praynig


Абе и аз се надявам на това. Дано се длучи.

Моят син е на 10 и половина. Второто полугодие ще навърши 11 и е вътре отвсякъде. Хем е момче. В рамките на 1 минута може да крещи от яд и величие и да реве като бебе. На всичкото отгоре ни се появиха и косми.

 Rolling Eyes Гледам всичко да обръщам на естествено и нормално. Да не се чувствува различен и особен. Ама дали ще успея да се задържа на висота - нямам представа.

 Heart Eyes Може да ми се смеете, но вземам мерки за моето спокойствие - пия разни неща, мажа се с хормонален крем (наближавам втория пуберитет) и т.н. Целта е да не реагирам като "неандерталка" (по думите на сина ми за майки на негови приятели).

ОФфффф, дано нещата минават по-бързо, че следващия идва и той. Като ще се съберем трима "Пубери" - да видим кой кого?

# 12
  • Мнения: 1 437
Дъщерята е на 12 и яко я тресе пубертета.Непрекъснато си сменя настроенията- ту е весела ,ту гневна.За облеклото ми омръзна да се караме-аз говоря,говаря ама никой не чува.Ходи си както си реши , а за мене само ядовете.
И аз се моля по-бързо да ни мине  Praynig  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт