отново за мазните коси...

  • 1 191
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Сигурно има много такива теми,но знам ли някоя  мама може да е намерила ново решение на проблема с мазната коса...Мия я три пъти седмично т.е през два дни.Искам да я мия два пъти седмично...Препоръчайте ми нещо...независимо какво...шампоан,маска...някакво друго средство....много ще съм благодарна  bouquet

# 1
  • Мнения: 182
Много ще се радвам, ако някоя мама ни даде решение на този проблем. Аз моята коса я мия през ден, защото много бързо се омазнява. Фризьорката ми ме посъветва да използвам шампоани за честа употреба.

# 2
  • Мнения: 4 999
При моята фризьорка има разни професионални шампоани на Вела, малко са скъпички, но тя много ги хвали. Аз не ползвам такива, по нейна преценка, та едва ли са прехвалени  Peace

# 3
  • Мнения: 312
Аз пък четох веднъж един известен коафьор беше казал,че косата е като останалата част от тялото- има нужда да се мие всеки ден. Скалпа се измърсява така както се измърсява и тялото,така,че аз реших да го послушам и си мия косата толкова често колкото имам нужда. Понякога всеки ден ,понякога през ден както дойде.  Peace

# 4
  • Мнения: 4 496
Косата ми беше мазна,когато си хапвах повече пържени и мазни храни.
Мия я всеки ден.Не я оставям да омазнее. Wink

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 225
Винаги съм имала мазна коса ,тънка и без обем!Не вяряах,че някога ще се отърва от този проблем! С шампоани  и балсами не постигнах нищо!Колкото по-често я миех -толкова по-бързо се омазняваше!Вече няколко години съм  с руси кичури и съм много доволна- наистина боядисването  изсушава косъма и придава обем.За мен това е единственото решение, защото променя структурата на косъма!Успех!

# 6
  • DE
  • Мнения: 967
На мен пък един фризьор ми каза, че колкото повече се мие косата, толкова по-често тя се омазнява.
Защото кожата произвежда собствени омазнители, за да предпази косата.
И като ги отмиваме, се произвеждат повече и повече.
Аз мия моята 1 път в седмицата и не ми се замазнява изобщо!

# 7
  • Мнения: 12 623
Пробвала съм да я държа по-дълго време неизмита, но не смятам, че това е решение - поне при мен няма никакъв ефект. Шампоаните за мазна коса пък са твърде агресивни, особено за такива като мен, които са и тънка и не особено гъста коса. Използвам шампоани за нормална коса, за обем или за честа употреба, каот задължително слагам балсам след тях - обикновеноси вземам някакъв за обем или за мазна коса. Противно на това, което някои си мислят, балсамът не прави косата ми по-мазна, с уговорката, че не го слагам в корените, естествено. Напоследък съм доволна от една много евтина маска за коса, коят използвам вместо балсам почти при всако миене на косата (мия я през ден) - Мил Мил със зелената капачка. Мисля, че се води точно за тънки коси. Слагам я по дължината на косата и в краищата и не я държа много време - откъм обем много си харесвам косата след нея. Когато не използвам тази маска, използвам балсама на Елсев за обем.
Естествено, няма универсални рецепти - споделям моя личен опит. Преди време бях пробвала да си правя маски на косата с хума и имам някакъв спомен, че издържаше един ден повече, но понеже не ми се занимава, не съм го правила скоро. Май има и шампоани с хума, но не съм търсила специално.
Ами това е моят опит, надявам се че е бил от полза

# 8
  • София
  • Мнения: 3 109
Моята коса също е мазна. През два дена се налага да я мия. Понякога издържам и до три, но усещането не е приятно. Проблемът временно се беше разрешил, когато приемах противозачатъчни- покрай другото, регулират омазняването, но разбира се, това е само страничен ефект и не става като трайно решение. Действаше ми много добре шампоанът на Ейвън за мазна коса с женшен и портокал, но за съжаление, нещо му промениха формулата, или пък косата ми свикна и от един момент нататък вече нямаше същото действие.

Ако косата ми не беше толкова дълга, просто щях да я мия всеки ден с чиста вода, а с шампоан-два пъти в седмицата. Всеки тип коса си иска своето. Сухите коси пък имат други проблеми, така че....

# 9
  • Мнения: 32
Въщност косата ми не е тънка...мда имам малко по тънък косъм,но имам огромно количество коса...но всеки път след измиване я изправям с преса...и ми се иска да намаля това изправяне на два пъти седмично вместо три...а косата ми след два дена започва малко по малко да се омазнява и направо не я трая...

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 610
имах същия проблем, не че сега не ми е мазна, но някак си не ми прави впечатление, просто го приех, или може би не се омазнява чак толкова... не мога да преценя
бях чела някъде, че единственото спасение за мазна коса са противозачатъчните и наистина докато приемах нямах проблеми с омазняването!
единственото като препоръка обаче, което мога да дам е, да не се ползват шампоани за мазна коса! много са агресивни и не помагат, само влошават оше повече!
сега се сетих защо е малко по-добре положението с косата ми - изрусявам я! вярно, че от как я изрусявам, не се омазнява чак толкова!

# 11
  • Мнения: 1 270
1. изрусявам я на кичури
2. редувам измиванията със сух шампоан. откакто го открих се родих  Peace

# 12
  • Варна
  • Мнения: 246
След като много години опитвах какво ли не за моята мазна косица, най накрая си реших проблема с новия Пантен Фул Спектрум Шайн. Незнам защо ама много ми пасна.

# 13
  • Мнения: 32
Не искам да и променям цвета по никакъв начина на тоя етап.Единственото ми  желание е да я мия два пъти в седмицата...някъде прочетох следното нещо:
''Необходими са ви половин чаена лъжичка гел от алое-вера ( можете да го намерите в аптеките) и супена лъжица лимонов сок. Смесете съставките с шампоана за коса, който използвате по принцип.''

Чудя се дали да не пробвам...но ме спира цената на алоето...знам че е досто скъпо...незнам в малки количества на каква цена е...някои може ли да помогне?

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 193
Моята коса също е мазна Sad
По скоро бързо се омазнява скалпа, а в краищата е суха.Направих я руса, но пак същата работа Tired
Миех през ден, а понякога и всеки ден!
Моят съвет е, ако имаш финансова възможност да ходиш два пъти в седмицата на сешоар. Взимат от 12 до 15лв (измиване+сешоар).
Аз започнах да ходя от месец два пъти седмично и като през останалото време не си мия косата и най-накрая се родих Hug
На всичкото отгоре косата ти е винаги във форма и дори и да се омазни в скалпа поне не залепва като каска Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт