Оградни блокчета - приложение?

  • 4 676
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 494
Някой има ли представа оградните блокчета могат ли да се използват за стена на навес?
Мислим в единия край на двора да направим навес с покрив отгоре. Не мога да намеря инфо дали са достатъчно здрави, да носят тежестта на покрива.

# 1
  • Мнения: 1 896
За какви оградни блокчета става въпрос? За първи път чувам за такива.Да не би да е за Итонг?Но щом са оградни не би трябвало да имат носеща функция.
Чрез интернет е трудно да се даде отговор на подобен въпрос-зависи колко голям ще е навеса,какъв ще покрива-резмери в план и височина,наклон на скатовете, стрехи ще има ли ,едноскатен или двускатен, от какъв материал ще е покритието-керемиди, ондулин, плоскости някакви...
Всъщност,ако ще правите носещи стени на навеса най-подходящи са плътните единични тухли, само дето си мисля,че вече не се произвеждат.
Иначе товара от покрива обикновенно се предава от покривните греди/столиците/ на колони/стоманобетонни,може и дървени за навес/, а тези блокчета може да ги използвате за външните стени на навеса само като оградни, без да имат носеща функция.

Последна редакция: нд, 23 сеп 2007, 22:56 от Ulia

# 2
  • Мнения: 1 494
Не съм много сигурна дали са от материала на итонг,но тези вътре са кухи т. е. не са плътни, а са само стените на блокчето- не знам обясних ли го добре. newsm78
Ясно е, че щом са оградни, са за огради, но четох че могат да се използват и за стопански постройки. Покрива мислим да е с керемиди, едноскатен и ще е тежък според мен.Наклона не сме го уточнили. Квадратурата на постройката ще е около 25 кв.м. Стените ще са две- и то май се явяват външни. Отпред ще има дървени колони, а от четвъртата страна покривът ще легне на гараж.
Мислехме с итонг, но се поразрових и видях, че поема влага и е препоръчителен само за вътрешни стени. Затова се насочихме или към обикновените тухли или към тези оградни блокчета. За тях пък четох, че просто може в някои от тях да се пусне арматура, да се напълнят с бетон и се превръщат в колони. Но аз съм абсолютно начинаеща в тази област, затова търся съвет от хора с опит. Все пак опита е решаващ.

Последна редакция: пн, 24 сеп 2007, 09:24 от abigale

# 3
  • Мнения: 2 865
Със сигурност може да използваш тухли единички щом ще са носещи стените. Четворки и итонг - не.
Имаш ли линк да видим какво представляват тези оградни блокчета и дали евентуално стават за това което питаш?

# 4
  • Мнения: 218
Цитат
За какви оградни блокчета става въпрос? За първи път чувам за такива.Да не би да е за Итонг?Но щом са оградни не би трябвало да имат носеща функция.
Чрез интернет е трудно да се даде отговор на подобен въпрос-зависи колко голям ще е навеса,какъв ще покрива-резмери в план и височина,наклон на скатовете, стрехи ще има ли ,едноскатен или двускатен, от какъв материал ще е покритието-керемиди, ондулин, плоскости някакви...
Всъщност,ако ще правите носещи стени на навеса най-подходящи са плътните единични тухли, само дето си мисля,че вече не се произвеждат.
Иначе товара от покрива обикновенно се предава от покривните греди/столиците/ на колони/стоманобетонни,може и дървени за навес/, а тези блокчета може да ги използвате за външните стени на навеса само като оградни, без да имат носеща функция.

бля, бля, бля.....

що говориш глупости и даваш акъл, като не знаеш за какво става дума...

ей, ама е много весело да четеш мнения на жени тук за строителство, коли и техника...

та по темата... тези блокчета са от бетон, като са правени са използвани вибриращи плочи... стават идеално за целта / за навеса /.... има едни детайли - малко са по- широки и квадратни - слагат се в краищата и може да ги запълниш с арматура / една колона с бигли / и бетон  - така играят ролята на стоманобетонни колони и става здраво и завършено. тези блокчета може да се зидат и с хоросан с цимент и с лепило за итонг...

правилно си чула, че не е добре да се използват за жилищни нужди, но това е поради факта, че бетона за разлика от тухлите не е добър изолатор - все едно да избираш между тухлен апартамент и панелка / макар панелката да е технология "сандвич" - бетон-стириопор-бетон /

п.п. плътни еденични тухли се произвеждат...

# 5
  • Мнения: 1 494
http://rikoshet-bg.com/bloks.html

Ето това са, но има много фирми. Е, то за навес, не ми е важна топлоизолацията, а здравината и качеството. Хм, благодаря за отговорите, сериозно се раздвоявам. Остава да проверя кое ще е по-евтино... Laughing

# 6
  • Мнения: 1 896
Цитат
За какви оградни блокчета става въпрос? За първи път чувам за такива.Да не би да е за Итонг?Но щом са оградни не би трябвало да имат носеща функция.
Чрез интернет е трудно да се даде отговор на подобен въпрос-зависи колко голям ще е навеса,какъв ще покрива-резмери в план и височина,наклон на скатовете, стрехи ще има ли ,едноскатен или двускатен, от какъв материал ще е покритието-керемиди, ондулин, плоскости някакви...
Всъщност,ако ще правите носещи стени на навеса най-подходящи са плътните единични тухли, само дето си мисля,че вече не се произвеждат.
Иначе товара от покрива обикновенно се предава от покривните греди/столиците/ на колони/стоманобетонни,може и дървени за навес/, а тези блокчета може да ги използвате за външните стени на навеса само като оградни, без да имат носеща функция.

бля, бля, бля.....

що говориш глупости и даваш акъл, като не знаеш за какво става дума...

ей, ама е много весело да четеш мнения на жени тук за строителство, коли и техника...



Тъкмо защото незнам за какво става дума попитах авторката какви точно са тези блокчета.Защото не смятам за уместно да се дават съвети на сляпо, без да си сигурен за какво точно става въпрос.Незнам дали са глупости, но аз заставам зад всяка дума от циитираното от теб мое мнемие.
Не смятам да влизам в лични спорове,да оспамвам теми , още по-малко да правя сеири.Форума е за да си помагаме,а не да се обиждаме.Така,че моля те не ми отговаряй.Оставям те да се вихриш на воля в тази тема.

П.П. Строителен инженер съм.

# 7
  • Мнения: 2 865
Трябва да погледнете в спецификацията на конкретното изделие дали става за носещи стени, има блокчета за носещи и за неносещи, трябва да направите хоризонтален пояс отгоре на стената с армировка и бетониран, както и вертикали бетонирани колонки през определено разстояние (не отделни а се запълва самата вътрешност на блокчето). Мисля обаче че не се запълва с бетон а с цименто-пясъчен разтвор.
Наскоро ни се наложи да зидаме с единични тухли и качеството беше ужасно, не са като едновремешните, така че ако го направите с тези бетоновите може би ще е по-добре.

Последна редакция: пн, 24 сеп 2007, 11:12 от Arizona

# 8
блокчетата стават и за навеси и за кьщи  за здравина се слагат колонки в които може да се сложи арматура и бетон сьс тях става най бьрзо и евтено

# 9
  • Мнения: 455
блокчетата стават и за навеси и за кьщи  за здравина се слагат колонки в които може да се сложи арматура и бетон сьс тях става най бьрзо и евтено
Peace

Общи условия

Активация на акаунт