Отговори
  • Мнения: 1 470
     Здравейте!!!Аз за мой късмет,съм попаднала на половинка в живота...Но в нашият квартал има една многодетна мама като мен,която търпи физически тормоз от мъжът си от дълго време...Онзи ден влязох в магазина в който продава,и тясе разплака,беше отново с много грим,но се оказа че е естествен както тя го нарича,добре че дъщеря и има талант с гримирането...Казва че вече не издържа,че става все по лошо,и се притеснява и за децата си,които вече също отнасят шамари,според който му попадне насреща...Но те живеят на квартира,тя е от някакво затънтено село,няма родители,и просто се чуди къде ще отиде ако го зареже...Заплатата и е 200лв,които са крайно недостатъчни да изхрани цялото си семейство...Мъжът и за момвента поне плаща наема,а другото го изпивал,но поне не са на улицата...
     Не казва че някой е длъжен да и помогне!Но аз се надявам че има наистина действащи неправителственни организации,които биха и помогнали да си стъпи на краката...Момичетата вече са и големи,и след някоя и друга година ще могат да работят и да помагат,но до тогава?!Пък тя не е жена която може да се моли,и май повечето и познати дори си нямат представа какво става всъщност...Ми ако някой вече има опит в тези неща,нека сподели...Ако иска и на лични...Тя не може да си позволи компютър,камо ли пък нет...Затова аз пи обещах да проверя,какви шансове има?!Това е!!!Разчитам на вас!!!

# 1
  • Мнения: 714
Асоциация "Анимус"
Фондация "Български Джендър Изследвания".

Не искам да разказвам за н-ти път моята история, има я в темата за домашното насилие, за да кажа как, кога, и по какъв повод съм контактувала с тях, защото до ден днешен аз си го нося в себе си.
Само искам да ти кажа, че съм жива, здрава и разведена благодарение на тях. Това мисля, че говори достатъчно доколко са сериозни и доколко действат.
Телефоните и адресите ще ги намериш лесно.

# 2
  • Мнения: 1 470
   Много ти благодаря!!!Може би току що спаси четири човешки живота!!!Поздрави!!!

# 3
  • Мнения: 2 655
Има асоциациа за борба с дом насилие. Осигуряват всичко, но трябва да се обърнете към Закрила на детето, те ще дадът повече инфо, а аз ако срешна адвокатката им ще питам за координати.

# 4
  • Мнения: 515
Агенция за жени пострадали при домашно насилие"надя",много точни хора,работят заедн с полицията и са много оправни жени.
(взела си ми картинката) hahaha

# 5
  • Мнения: 1 470
    Благодаря ви!!!И....Про77 не съм ти взела картинката?!Ти си взела моята Laughing Laughing Laughing
     Момичета,като чета тук при вас,и страшно много ви се възхищавам,на смелоста...Как сте успяли само сами...?!Просто не знам какво да кажа  bouquet  bouquet  bouquet!!!

Общи условия

Активация на акаунт