ЗА ОТСЛАБВАЩИ И ОТСЛАБНАЛИ 8

  • 15 773
  • 484
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 453
ЗА ОТСЛАБВАЩИ И ОТСЛАБНАЛИ 8[/b]

ТОВА Е ТЕМАТА ЗА ВСИЧКИ КОИТО ИСКАТ ДА ОТСЛАБНАТ ИЛИ ВЕЧЕ СА ГО ПОСТИГНАЛИ Peace ТУК Е МЯСТОТО КЪДЕТО МОЖЕМ ДА СПОДЕЛЯМЕ ДИЕТИТЕ КОИТО СПАЗВАМЕ И РЕЗУЛТАТИТЕ ОТ ТЯХ ИЛИ СОБСТВЕНИТЕ СИ РЕЖИМИ, КОИТО ДАВАТ НЕ ПО-МАЛКО ДОБРИ РЕЗУЛТАТИ ВЪРХУ САМОЧУВСТВИЕТО И КРАСОТАТА НИ!




НЕКА СЕ ХРАНИМ ЗДРАВОСЛОВНО, ЗА ДА СВАЛИМ КГ-ТЕ БЕЗ ЙО-ЙО ЕФЕКТ



Изчислете сами нужния Ви прием от калории за деня
Жени

Стъпка 1
РП = 655 + (9.6 X кг) + (1.8 X височина в см) - (4.7 X години).

Пример
Ако сте на 32 г
Имате ръст 162.5 cm
Тежите 84 kг
Вашият РП е 655 + (806) + (293) - (150) = 1604 ккал

Стъпка 2
Ето как да определите целият си разход за деня:
Умножете РП по коефициента, отговарящ на вашата физическа активност:

   1. Заседнал начин на живот с малко движение = РП X 1.2
   2. Лека физическа активност (леки упражнения или спорт 1-3 дни в седмицата)= РП X1.375
   3. Ако се движите със средна натовареност (не много тежка физическа дейност/спорт 3-5 дни е седмицата)= РП X 1.55
   4. Тежка физическа дейност (усилени тренировки/физическа работа 6-7 дни в седмицата) = РП X 1.725
   5. Ако сте изключително активни (много тежки физически упражнения, спорт и физическа работа, 2-разови тренировки и т.н.)= РП X 1.9

Пример
Ако жената,в горният пример има заседнал начин на живот то нейният общ разход ще бъде РП (1604) по 1.2 = 1925
1925 ккал са енергията необходима, за да се поддържа сегашното й тегло.

Мъже

Стъпка 1
РП = 66 + (13.7 X кг) + (5 X височина в см) - (6.8 X години).

Пример
Ако сте на 25 г
Имате ръст 190 cm
Тежите 90 кг
Вашият РП е 66 + (1233) + (950) - (170) = 2079 ккал

Стъпка 2
Ето как да определите целият си разход за деня:
Умножете РП по коефициента, отговарящ на вашата физическа активност:

   1. Заседнал начин на живот с малко движение = РП X 1.2
   2. Лека физическа активност (леки упражнения или спорт 1-3 дни в седмицата) = РП X 1.375
   3. Ако се движите със средна натовареност (не много тежка физическа дейност/спорт 3-5 дни е седмицата)= РП X 1.55
   4. Тежка физическа дейност (усилени тренировки/физическа работа 6-7 дни в седмицата) = РП X 1.725
   5. Изключително активни мъже (много тежки физически упражнения, спорт и физическа работа, 2-разови тренировки и т.н.)= РП X 1.9

Пример
Ако мъжът в горния пример има заседнал начин на живот, то неговият общ разход ще бъде РП (2079) по 1.2 = 2495
2495 ккал е енергията, необходима за да се поддържа сегашното му тегло.
Защо всички тези формули?

Те ще ни помогнат да определим калорийният си разход и съответно да си поставим цели за загуба или покачване на тегло. Невъзможно е да обърнем законите на термодинамиката и разхода на енергия, за това е необходимо да ги манипулираме. Всеки килограм от мастните ни запаси се равнява на около 7000 ккал, това означава, че трябва да изразходим тези 7000 ккал от масните ни запаси. За това има няколко начина: а) диета в) физическа активност с) диета+физическа активност.
 
НЕКА НЕ ГЛАДУВАМЕ И СЕ ХРАНИМ ЗДРАВОСЛОВНО ЕТО С ТОВА:

 
   

ЗА ДА ИЗГЛЕЖДАМЕ ЕТО ТАКА:



ЕТО И НАШАТА ПРЕКРАСНА ТАБЛИЧКА ОТ МИМИ:




Пожелавам много минуси на всички и много щастливи емоции!!!

Последна редакция: нд, 23 сеп 2007, 19:56 от Kpuccu

# 1
  • Мнения: 3 453
Аз пък тук ще честитя Laughing

Алекс, миличка бъди винаги така прекрасна и лъчезарна.Желая ти щастието и здравето винаги да те съпътстват и да постигнеш мечтите си!


# 2
  • Мнения: 2 099
ЧЕСТИТА НИ НОВА ТЕМИЧКА. newsm68
Криси мерси за чудесната темичка. newsm51

# 3
  • Мнения: 603
Далалче   newsm59 ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН  


От цялото си сърце ти желая винаги да има хора и случки в твоя живот,които да те карат да се чустваш щастлива и да се усмихваш!!!


# 4
  • Мнения: 603
Честита нова тема  smile3525
Браво на Криси и Мими  smile3501
Много минуси желая на всички  goodscale goodscale goodscale dancing

# 5
Здравейте! Много ми е приятно да се присъединя към вас.  bouquet Няма специална диета,която  спазвам.  Миналата година направих шестдневното преобразяване на Майкъл Търмънд,нямаше кой знае какъв ефект...Сега,пак вдъхновена от форумите,пия пектин. Наистина има резултат-свалих 5 килограма за 2 седмици (това стана през август),но успокоена,че съм отслабнала,пак се нахвърлих на "дебелите" храни ooooh!и си върнах свалените килца Cry И сега съм решена да ги сваля тези 8 килограма на всяка цена. Пожелавам успех на всеки,ззахванал се с това трудно (за мен) начинание! newsm10

# 6
  • Мнения: 890

Добро утро Simple Smile

Аз приключих от към празненства и вече няма лъжа, няма измама - ставам сериозна

Поздравления за новата тема и новата табличка - страхотни както винаги!

Черпя ви по едно кафенце и отивам да почивам Simple Smile

# 7
  • Мнения: 2 099
Добро утро,
Мира добре дошла при нас.  welcome Разкажи ни малко повечко за себе си- ръст, тегло, цел... Искам да те питам, когато пиеше пектина спазваше ли определен режим?
Далал, надявам се да си изкарала добре празника... Няма ли да покажеш обувките, коланчето и чантата от майка ти, беше обещала...

Момичета аз вчера съвсем прекалих с яденето - 2 парчета торта, 2 дюнера и пакет захаросани пуканки  Embarassed Embarassed Embarassed и днес кантара ме показва 54, та почвам да се стягам докато не са ми се изменили и мерките...

Лек ден на всички и успешна седмица.  bouquet

Последна редакция: пн, 24 сеп 2007, 08:28 от mimival

# 8
  • Мнения: 149
добро утро и от мен!
честита ви нова тема страхотна е ![/size]
аз последни те дни направо се освиних Embarassed Animal Pig
но от днеска няма мърдане.
 желая ви успешна и много много слабителна седмица newsm51 smile3525

# 9
  • Мнения: 187
 HugЗдравейте,момичета.Честит рожден ден на всички, които съм пропуснала - всичко,всичко най-хубаво ви желая момичета, да сте живи и здрави, стройни и красиви,и много обичани.Аз тази седмица няма да пазя никакви диети и режими, защото съм с моя ужасен ПМС и знам,че колкото и да се старая,ефектът ще е нулев.Пак не успях да се включа в таблицата,дано следващия път се натуткам да си пратя мерките.Хайде,успех на всички  bouquet

# 10
  • Мнения: 1 454
Здравейте момичета!
Ужасно се радвам, че съм отново в редиците ...

Нали не сте ме забравили?  newsm78

Аз Дюканствам от миналата седмица и 5те ми дни изтичат в сряда, но си мисля да ги продължа до петък...от днес съм на линия и мисля да хапвам на обед кисело мляко , а вечер пилешки пържоли...от тези готовите... и да видим...

Как сте вие?
На какви диетки сте вече?
Мими, разбрах, че почващ Дюкан и ти?

  bouquet  bouquet  bouquet

Весел ден на всички!

# 11
Добро утро,момичета! Аз съм на 22,163 см, 60 кг. Преди 4 години пиех противозачатъчни (Диане 35) и качих 10 кг. Нямам корем и никога не съм имала,проблемът са бедрата ми. Имам големи бричове,а вече и стрии. Сега ще се радвам да сваля 7 или 8 килограма. За пектина-от вчера го пия наново. Не съм спазвала някаква определена диета предишния път. Това което хапвах бяха варени белтъци,нискомаслено кисело мляко,ябълки. От прясно мляко не съм се лишавала,защото не мога да пия кафе без него,а и закусвам задължително овесени ядки. Без месо също не мога дълго,така че пилешко със салатка или с печени картофки(или картофено пюре)...общо взето избягвах сладките и тестените изделия,почти не използвам сол,а захар съвсем. Всичко разбира се е в ограничени количества,не защото съм си го налагала,а защото след пектина не изпитваш глад,но все пак трябва да се храниш. Пиенето на вода ми е проблем,но се опитвам да свикна. Надявам се да имам воля да го направя този път! Не е невъзможно. Simple Smile

# 12
А за линийката с килограмите-вчера си направих,но явно съм пропуснала нещо,защото не се показва. Какво да направя за да се вижда?

# 13
  • Мнения: 1 454
Здравей Мираwelcome

Каква диета искаш да започенеш да спазваш сега...тук момичетата вече имат страхотни резултати и за съжеление по мои наблюдения всякакви захари трябва да се махнат...
 Започнала ли си вече нещо?

а за линийката...трябва да напишеш url-то на мястото където пише подпис...аз така съм го направила

# 14
Здрасти Daisi4ka! Simple Smile  Това,което правя е по-скоро режим и той е да приемам само храни,богати на белтъчини,хляб Бонус. Без сладкиши и газирани напитки. При теб има ли диета,която е дала добър резултат?

Общи условия

Активация на акаунт