Домашно чистене-въпрос!

  • 6 181
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 568
Като се захвана да чистя в къщи започвам едно разхвърляне като за световно ooooh!

Минава час и като се поогледам #Crazy #Crazy изтрещявам и ми пада ентусиазмът и започвам да се вайкам от къде да продължа и как да завърша Thinking

Накрая все нещо остава незавършено  ooooh!

Как се справяте вие,имам чувството че все аз не насмогвам,че другите жени са по-подредени,по-качествени домакини от мен,умеят да свършат всичко newsm78

Да речем,за едно основно почистване от къде започвате първо? От прозорците,от банята...гардеробът? В един ден ли свършвате или newsm78  А детето като е наоколо пък как успявате и мъжо,ако парадира за обядът???????? Tired

# 1
  • Мнения: 2 613
Това все едно аз съм го писала!В петък,пращяща от ентусиазъм,изпращам децата при баба им,щото аз ще чистя newsm75 newsm79,ще подреждам гардероби,ще пера щори и т.н.В събота сутрин разхвърлям всичко,свалям пердетата,навивам килимите и запрятам ръкави.По обед вече ми е нервно и припряно,довършвам на две-на три "голямото чистене" #Cussing out гледам външно да е чисто,та да не ми дразни окото,пък гардеробите и раклите както дойде Rolling EyesДобре,че живеем в две стаи,ако бяха повече незнам как щях да смогвам newsm78Основното чистене ми е точно два дена работа,мъжа изобщо не го включвам,само щорите окачва накрая.
Ами,това е....

# 2
  • Мнения: 1 328
При нас най-ефективно е като дадем детето за няколко часа на някоя баба и заедно изчистим Wink
Иначе - през седмицата от време на време мета, подреждам и се старая да е подредено.. колкото може.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
мдам,много е досадно  newsm75 wash hang 1dishes


ами първо яхвам  newsm79,измивам терасите,прозорците,пода,бърша прах,банята,гардероба е когато вече всичко е чисто наоколо и то не в същия ден.
Така е при мен горе-долу  Laughing

# 4
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
При нас когато дойде тоз момент приключваме за ден. Подчертавам: приключваме! Всеки си има задачки, и си помагаме ако стане по-тежко. Обикновено аз започвам с прибирането на всичко и подреждането на гардеробите. През това време той вдига килимите и ги тупа отвън. След това пуска прахосмукачка до като избърша праха, после аз мия пода, а той след мен връща мебелите по местата (маси, дивани и т.н.). Накрая до като той сложи килимите аз се захващам с кухненският бокс и щорите, и за няколко часа само сме готови  Wink А ако сме в по-весело настоение направо можем да "овършеем" апартамента за два часа максимум  Grinning
Във всичко това не включвам миене на прозорците - то си има отделен следобяд, посветен специално на тях  Laughing

# 5
  • Мнения: 1 568
Каня се утре да измия прозорците,но това е лошото при нас ,че малкият няма къде да иде!

С едните прозорци ми е много неудобно,понеже на съседната кооперация терасите и техните прозорци са направо в нашите и много мразя като започна да ги мия все едно са ми на главата ooooh! толкова ми е неудобно  Embarassed да се дупя пред погледите на комшулука Joy

# 6
  • Мнения: 750
Маргало...мила!Винаги 4ета постингите ти с интерес и тайни4ко те аплодирам как винаги имаш то4ният отговор на всеки въпрос! Flutter
Това,4е не си перфектната домакиня...не е болка за умира4ка! Wink
Всяка жена си има свой на4ин...''пунт'' Mr. Green за 4истене!
Така,4е едва ли примерно аз ще ти бъда полезна ако ти кажа как днес лъснах апартамента(няма казвам колко стаи...да не прозву4и като хвалба) сама,двете де4ковци си бяха у дома при мен,едното на 7 год. другото на 7 месеца!Само прозорците на терасите не успях да из4истя... Rolling Eyes
Убедена съм,4е в други неща си мноооого по-добра от някоя ''перфектна домакиня''!Така,4е ...да'н ти пука рожбе!  bouquet
А ако много държиш да споделя ''схемата на 4истене''...ще го направя,но мисля 4е не е обходимо! Hug

# 7
  • Мнения: 836
И аз бях такъв ентусиаст като теб преди, но сега го давам по-лежерно.
Първо, въобще не се притеснявам, че има и  още нещо за дооправяне (важно е да разбереш, че моментът на идеално подреденото и изчистеното е твърде кратък).
Второ, ако някой има склонност към перфекционизъм, проблемът си е негов (в нашата къща, това е мъжът ми). И вече въобще не си вкарвам чувство за вина, затова, че не отделям по 3 часа след работа да се разхождам с парцала.
Чистя основно всичко в събота до обяд, сама. Ако, нещо остане - за другата събота  Mr. Green.
А за прозорците - от форума научих за микрофибърните кърпи, с тях става много бързо и лесно.



# 8
  • Мнения: 183
Ние пък /аз де/ не правим основно почистване на къщата, защото съм си наложила всеки ден /с доста изключения/ да правя нещо. Пример - днес основно на банята, след ден - два основно на кухнята и така......

# 9
  • Мнения: 1 568
Понеже ми се е случвало да ида някъде ,например в зълва ми.....значи никога за 15 години от както съм омъжена за брат и ,ама никога не съм виждала прах по-секцията и-вечно лъщи ooooh!

Аз като стана и започвам:легла,баня,закуска и то ...станало обяд newsm78

После викам да си почина hahaha с едно кафе на терасата,айде и една разходка с детето,да сготвя за вечеря ,на прахосмукачката да чуя гласчето и ....денят минал Thinking  и това....

Мисля,мисля възможно ли е друго да направя през това толкова кратко време newsm78 ами не,просто не е в моите възможности  #Crazy

То пък като се замисля зълвата скоро роди и аз не съм ходила отдавна в тях,чувам че имало вече и прах Joy Joy Joy

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 23 633
О, Маргало, ако искаш да се почувстваш много добра, направо велика домакиня можеш да се сравниш с мен Mr. Green Преди време пусках тема за най-мързеливите домакини. Ми, поуспокоих се, но пак си останах на едно от челните места. Обаче голям ми е кеф, много лежерно го давам.

# 11
  • Мнения: 505
Леле, Маргало, така като чета, ти се изтрепваш от работа! И какво още може да иска човек от себе си, ако всеки ден чисти и подрежда до обяд и по малко и вечер?? Има тука във форума една темичка за хитринките - как да си откраднем свободно време - ето това е истината!

# 12
  • Мнения: 8 999
Никога не правя основно чистене на целия апартамент - твърде уморително би било. Заемам се с това помещение, което има най-голяма нужда, а останалите - кога през седмицата позабърсвам, кога пък оставям за друг път. Перфектна чистота не мога да поддържам, защото живеем четирима в тази къща - кой кога влязал с мръсни обувки, кой натрошил вафла по пода, прахоляк си влиза ежеминутно през прозорците /когато са отворени/ .... с една дума - няма как да се боря с всички фактори, които пораждат мръсотия у дома. Най-често чистя с прахосмукачка /дори и праха от мебелите/, прозорците .... хммм, гледам да се абстрахирам, че не са перфектни, мия ги възможно най-рядко, защото това за мен е непосилна задача. Пробвала съм почти всички методи - с препарати и без препарати, но искрящо гланцирани стъкла никога не мога да направя - все са замазани и имат неумит вид.
Ето това е моята система - просто не се вманиачавам на тази тема.

# 13
  • Мнения: 5 362
Когато чистя мъж и дете покрай мен няма Mr. GreenИли ги пръждосвам навън,или на гости в някоя баба,поне детето.Иначе не става Naughty
Започвам с подреждането.Като свърша с него чистя.Започвам от най-вътрешната стая-спалнята,после коридора,хола,кухнята,мия терасата,а накрая преди да се изкъпя лъскам и банята Crazy
За основно почистване в рамките на един ден и дума не може да става Stop

# 14
  • Мнения: 544
Ами аз чистя основно 3 пъти годишно(прозорци, излъскване на всички мебели и врати,пране на килими, ...), но гледам да съм в отпуска, че да не ми е припряно Blush и се справям за около 2-3 дена.А иначе си чистя всяка седмица-мивки, тоалетна, печка, плотове, прах.Даже и мъжът ми е включен- прахосмукачката и стирката са негови Wink

Общи условия

Активация на акаунт