страх от акане + ужасен запек

  • 1 002
  • 1
  •   1
Отговори
Здравейте!Всичко започна юли месец, когато отказа да яде готвено. Приема само киселото мляко,солети, бисквитки и др.подобни. Според педиатъра било заради никненето на зъбките,а и заради жегите.Каза да не се притеснявам.Но скоро така се запече, че се изака чак на 5-тия ден след две дози Дуфалак.Оттогава отказва да сяда на гърне, независимо по каква нужда.Забялязах, че когато й се доака, вместо да се напъне, се стиска, цялата се изпъва като струна.Но в един момент колкото и да се стиса,се изхожда, но с ужасни мъки и писъци,твърдо е като камък. Дуфалак-а вече не помага, нито плодовите сокове, пробвахме отвара от овесени ядки - нищо. Последно ни казаха да й слагаме по 1/2 свещичка през ден. Големи мъки - един я държи, другия слага, тя пищи, та се къса.После не дава никой да я докосне.Вярно,до 15 мин.се изхожда, но със същите мъки, също толкова твърдо. Днес отказа дори млякото, легна си буквално гладна. Страшно се притеснявам. Ще съм Ви благодарна, ако може да ми дадете някакъв съвет.

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Явно проблемът е психологически. Може да има и рагади- леки едва забележими ранички на ануса, които да я болят. Можете да и мажете мнимателно анусчето с бебшко олио, за да изключите този фактор и да и обясните, че е добре щом и се ходи по голяма нужда веднага да се изходи, за да не я боли и след това ще я измивате с отвара от смрадлика и лайка.
Добре е да се промени режима на хранене. Като начало давайте й сутрин на гладно по 100 мл. топла водичка да изпива за да се задвижат червата и да се засили перисталтиката.
Избягвайте сухите храни- наблегнете на супите и готвените яденета със сос- домати, червена чушка. Те разхлабват. Давайте грозде, круши.
Знам, че сте опитвали почти всичко, но е добре този страх да се преодолее постепенно, като целта е изхожданията да не са болезнени- т.е. акото да е по-меко. Можете да и правите каши с мляко Фризовом. Дава се на бебетата със запек./color]

Общи условия

Активация на акаунт