прясна родилка с тромбофлебит

  • 1 588
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 209
кърмещи моми4ета здравейте, аз не успях да кърмя поради незнание, може би и нетърепение, но сега съм твърдо за.
в тази връзка ще ви помоля за съвет и да споделите опит,ако имате такъв, защото е спешно,а нямам време да 4ета вси4ко и да ровя.
една приятелка роди секцио на 10.09. и изкара болезнен цистит, лекуван с АБ. Сега е в болница с тромбофлебит и нервна криза. Тъкмо оту4и бебето да пие от шише и закърми успешно (има доста кърма) , а сега - не трябва , заради лекарствата, които приема.
Та с малкото опит който имам дадох съвет за спокойствие,  цедене, хвърляне и пак цедене, до откат, докато се излъ4ат от организма и медикаментите,  да си поддържа лактацията , да дават от биба с по-малка дупка АМ и т.н.
Моля, оба4е за още съвети , както и някой ако е имал тромбофлебит след раждане да сподели. Това, което най-силно ме интересува е доколко има шанс медикаментите трайно да направят кърмата и негодна. т.е да не свръхлактира излишно.
благодаря предварително, защото лекарите я държат в "мъглата"  Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 1 504
Ми чак за нетрайно..незнам, може би докторите който я лекуват трябва да й предложат лечение съобразено с кърменето...иначе за всяко лекарство си има срок за изчистване от организма и докторите казват...след секциото ми правиха др.тежка операция с пълна упойка и на 4  ден ми казаха, че бих могла да кърмя, но пък пиех антибиоци..така че трябваше да довърша антибиотиците и чак след 48 часа след последното хапче да кърмя...с две думи се цедях и хвърлях кърма 16 дена...Най-добре е с някой компетентен доктор да се говори...защото при мен бяха казали, че след операцията няма да мога да кърмя, тъй като организма ми щял да се стресира и т.н., а пък и поддържане на лактацията 16 дена след тежка операция не си е лесна работа...пък ей на вече 7 месеца се кърмим...така че...дано мамата успее и докторите да й помогнат и влезат в положението й....

# 2
  • Мнения: 1 209
проблемът е доколко хепаринът преминава в кърмата. за колко се излъ4ва от тялото ?
вси4ки медикаменти на такава основа , които проверих, не са реално тествани върху хора, тъй 4е инфото е от типа "едно голямо нищо" няма показния за ефект върху плода по време на бременност , освен да не се прилага в първите 12 седмици на бременноста и по изключение в последните 4 . но за кърма4етата - нищо.

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Класическият хепарин изобщо не преминава в кърмата поради огромното си молекулно тегло и не представлява никакъв риск за бебето, т.е. няма причина да се спира кърменето или даването на кърма от шише (това в случай, че майката и бебето са разделени, но има условия за безопасно съхранение на млякото).
Цитат
Summary of Use during Lactation:
Although heparin itself has not been studied, low molecular weight heparins (e.g., dalteparin, enoxaparin) are not excreted into breastmilk in clinically relevant amounts. Because heparin has an even higher molecular weight of 3000 to 30,000 daltons, it would not be expected to be absorbed from breastmilk by the infant. No special precautions are required.

Въпросът е дали майката приема други лекарства, които да имат възможен ефект върху кърменето. Ако е с нервна криза и са й предписали някакви антидепресанти или успокоителни, е възможно в тях да е проблема - някои антидепресанти и успокоителни не са съвместими с кърменето.

# 4
  • Мнения: 1 209
хедра , много благодаря   bouquet засега не ми е известно да приема други освен за тромбифлебита. цисититът е минал с АБ, но ве4е е свършил преди време .  за нервите не ми е споменато да пие нищо.

Общи условия

Активация на акаунт