кисело мляко-адаптирано мляко-прясно мляко

  • 1 399
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 583
здравейте,
моят син не яде никакво друго мляко, освен адаптирано
пие го вечер преди лягане
преди време обаче бяхме на зъболекар и тя каза, че трябва да спрем нощните хранения, един вид това вечерно мляко действало за разрушаване на зъбките
сега се чуда какво да правя, ако му спра това мляко, като не иска никакво друго...
какво ще ме посъветвате?!?!?!
а ако му го спра, от веднъж ли да стане или постепенно
забравих да кажа, че е на 1г и 9 м

Последна редакция: сб, 22 сеп 2007, 20:03 от Vivi

# 1
  • Мнения: 4 668
Е , само такова нещо не бях чувала - АМ разваляло зъбите  Shocked
Моят син също още пие - ХИП 3 и сутрин и вечер и смятам да му давам докато го иска .
Кисело и прясно мляко не поглежда , а и не виждам с какво са полезни за него ...
Не спирай млякото на детето  Naughty

# 2
  • Мнения: 707
Няма да има опасност zа детето, ако след млякото му миеШ zъбите. Мисля, че тук не е чак от такова zначение какво точно е вечерното мляко. Поне аz така раzбирам съветите на zъболекарката.

# 3
  • Мнения: 100
Според мен колкото АМ разваля зъбите толкова биха го разваляли и другите млека

# 4
  • Мнения: 213
Не АМ разваля зъбите, а биберона вечер! Идеята е, че ако вечер си изпият млякото бебчовците, без след това да се измият зъбите, мляко остава по зъбите през цялата нощ и спомага развиването на бактерии и оттам - кариеси.

# 5
  • Мнения: 8 999
Да, не е хубаво да има навик да заспива с пиенето на млякото вечер. Моите деца ядяха каша за вечеря, или пюре, не съм им мила зъбите, но заспиваха поне половин час след последното хранене - имаха време да оплакнат устата си с вода или просто със слюнката.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Винаги вечер след АМ мием зъбки/откакто са се показали/.

# 7
  • Мнения: 753
Не АМ разваля зъбите, а биберона вечер! Идеята е, че ако вечер си изпият млякото бебчовците, без след това да се измият зъбите, мляко остава по зъбите през цялата нощ и спомага развиването на бактерии и оттам - кариеси.
да и аз това си мисля че е имала впредвид педито ви...

# 8
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Моят син пие АМ мляко вечер и сутрин , а е на 1г.и 8м. -докато му харесва да си го пие!

# 9
  • Мнения: 814
k_t, докторът ти нещо не е много информиран. Напълно нормално е, да даваш АМ до 3 г. възраст дори. Както са ти отговорили, момичетата, проблемът не е в АМ, а в биберона. На етикета на нашето АМ (а мисля, че и на всички други АМ) има предупреждение, че всяка храна (т.е. не само АМ), която съдържа въглехидрати може да доведе до зъбни проблеми, затова храненето трябва да продължи толкова колкото детето да се наяде, а не да го смуче продължително. Освен това, после наистина му измивай зъбките.

# 10
  • София
  • Мнения: 15 198
k_t не е писала, че проблемът е в самото АМ.
Ясно е, че притеснението й идва от това, че след като детето й го пие вечер преди лягане и нощем, не може да измие зъбите.
И преди имаше такава тема. Масово бебетата заспиват с АМ. Не са много майките, които мият устичките след като са дали последното мляко.

# 11
  • Мнения: 27 524
Да не му го спираш и изобщо да не мислиш за това  Hug

# 12
  • Мнения: 583
зъболекарката ми го каза това за АМ.
проблема при нас действително е, че не дава да му мия зъбките.
преди време даваше, а от известно време не дава, само като види четката за зъбки и стиска устичката.
а зъбките наистина са му доста развалени.
вчера четох някъде по нета, че имало някакво черно лекарство, с което се мажели зъбките на всеки 6 месеца, за да се стопира рушенето им.

# 13
  • Мнения: 640
Аз му мия зъбките,но преди АМ и след вечеря.....трябва да си променя практиката

# 14
  • Мнения: 2 309
Сина ми е на 3г и все още си пие млякото,преди лягане...От скоро спрях АМ,давам кисело.

Общи условия

Активация на акаунт