Зъбатко

  • 531
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 73
  Здравейте мами,
Първото зъбче проби на 5 месеца и до 7ия вече всичките 8 резеца.От скоро почна да плаче вечер.Реших,че е от нововъведената каша и му  я спрях,въпреки,че нямаше газове.Възможно ли е да са тръгнали и кътниците?Няма ли малко пауза?А за лигавенето-не е спирало.

# 1
  • Мнения: 4 999
На всяко дете му излизат зъбките различно, така че възможно е. Благо е на година и половина, а има 10 зъба Simple Smile

# 2
  • Мнения: 2 677
Не е задължително да има пауза. Растежът на зъбите е строго индивидуален.
Първият зъб на сина ми се появи на седем месеца. След два месеца бяха избили осемте предни резци, а вече има и два кътника.

# 3
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
При всеки е различно. На нас първия зъб ни се появи на девет месеца, втория на десет. Другите не помня през какъв интервал излизаха, но в момента ни растат четири кътника наведнъж  Shocked

# 4
  • Мнения: 7 723
Зъбите растат на периоди.
Растежът им и по- интензивен вечер,
когато организмът е в покой.
Те тръгват да растат от костта,
която е доста по- надълбоко
от повърхността на венеца.
Това в никакъв случай не значи,
че всеки момент ще избият отгоре.
Кътниците са по- обемни зъби
и процесът на "пробиванвето на месото"
и доста по- болезнен от този на резците.  Simple Smile


п.п- разбра ли нещо, изобщо...... Thinking

# 5
  • Мнения: 7 914
ами ние сме близо 4 месеца и ве имаме цели два зъба Whistling.. и то избиха почти едновременно има няма за 2 седмици Peace а гледам , че сега и други места са побелели ooooh!

# 6
  • Мнения: 73
Благодаря ви за отговорите.Руска ,разбрах те идеално Simple Smile

# 7
  • Мнения: 100
Наистина всичко е много индивидуално, ние още нямаме нито един зъб

# 8
  • Мнения: 3 069
Щом лигавенето продължава, най-вероятно са кътниците.

# 9
  • Мнения: 8 999
Няма формула, по която да растат зъбите на всички деца. На дъщеря ми първият зъб изби на 11 мес., а след това започнаха да никнат като гъби. На сина ми първият зъб беше на 7-6 мес., а следващите избиха през по-големи интервали.

Общи условия

Активация на акаунт