следродилна депресия

  • 2 589
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 672
здравейте мами
интересно ми е да разбера дали при повечето майки я има тази следродилна депресия , понеже твърде често я споменават в книгите и списанията.Аз лично не съм изпадала в такова състояние.А как беше при вас?

# 1
  • Мнения: 498
Еми при мен малко повече ми се ревеше от нормалното!Ако това може да се нарече родилна депресия.Бях по чувсвтителна и от всичко плачех.Даже без причина. Crazy

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 179
Започнах да пиша, че такова чудо при мен нямаше, но като прочетох за реването на Shadows и си спомних  ooooh!. Имах си и аз такъв период, но беше много кратък (щом дори бях забравила). Може би 1-2 седмици докато вляза в ритъм.

# 3
  • Мнения: 177
Аз плачех често, дори това чувство на депресия още не ме напуснало. Всичко е работа на хормоните.

# 4
  • Мнения: 983
Моята депресия ме хвана след 9 мес. Това не зная дали се брои newsm78 Иначе за плакането и аз съм така все още. Но не плача толкова за моите проблеми, колкото за всичко друго- като гледам филми, слушам новини и най- големите простотии.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 179
След деветия месец ми се струва странно да е "следродилна депресия". Каквато и да е, пожелавам ти бързо да те "пусне"  Peace

# 6
  • Мнения: 1 029
Все си мислех, че мен ме е подминала следродилната депресия, но напоследък взех доста да се замислям дали прекалената ми докачливост и мнителност през първите месеци след раждането не е било именно израз на някакво депресивно състояние Thinking

# 7
  • София
  • Мнения: 4 587
Еми при мен малко повече ми се ревеше от нормалното!Ако това може да се нарече родилна депресия.Бях по чувсвтителна и от всичко плачех.Даже без причина. Crazy

И аз бях така. Даже и сега понякога имам такива моменти.  Tired

# 8
  • На морето!
  • Мнения: 5 747
При мен започна в Родилното-от 3тия ден рев с повод или по-често без/намирах си разни идиотски причини,болки в гърдите,безпомощност.../ и продължи около месец.Спрях да рева още на 4тия ден,но пък започнах да се усмихвам както преди чак след 40тия  Mr. GreenСега като се сетя ми е смешно.Тогава не си давах сметка,че бях в "депресия",тъй като нямах мн време да мисля как се чувствам/бях сама по цял ден,мъжа ми се прибираше вечер,а Симеон ревеше денонощно!!!/

# 9
  • Bapнa
  • Мнения: 762
6 дена рев в болницата  Crazy после ме изписаха и ми мина веднага

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Имах разбира се и аз като повечето родили наскоро, започна в болницата още, но не помня до кога. Хормони, какво да ги правиш.

# 11
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
здравейте мами
интересно ми е да разбера дали при повечето майки я има тази следродилна депресия , понеже твърде често я споменават в книгите и списанията.Аз лично не съм изпадала в такова състояние.А как беше при вас?

Така написан постът изглежда като заяждане - щом аз не съм я имала, значи е мит и който се оплаква от нея, просто се оправдава. Има я - да, понякога и доста тежка. Аз я преживях на два пъти и на никого не пожелавам да премине през това изпитание. Ако те интересуват повече подробности  - на лични.

# 12
  • Мнения: 478
Аз по време на бременост бях по депресирана. Като родих си бях добре 6 дни в болницата- спокойствие. Но първия ден в нас ме изкара извън равновесие . Незнам какво ми стана реших, че може да не спя, да ям и др. През ноща седях и гледах как бебо спи в коша ревах ревах към сутринта в 6 часа се строполих на спалнята и в 7 дойдох на себе си. Тъкмо бебо мрънкаше за ядене. И това беше с мойта депресия. Мобилизирах се. Друго не си спомням

# 13
  • Мнения: 4 496
И трите пъти изпадах в страхотна депресия. SadПлачех без причини,или ми се плачеше- и си измислях такива.Хормони,какво да правиш... Crazy

# 14
  • Мнения: 304
О има -и аз я изпитах-кофти си беше. Когато посред нощ стоиш 3-4 часа буден и приспиваш бебето, а то не ще и не ще. Накрая то реве и аз рева и така.
Минава, но не се забравя  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт