Домашното насилие-повод за раздяла

  • 3 054
  • 33
  •   1
Отговори
Здравейте!Може би и аз ще се присъединя скоро към вас.Ето какво ми се случва.Може би ще бъда по-детайлна в някои моменти,но това е за да ме разберете добре.Извинявайте за което.
Заедно сме от 4 години,имаме син почти на три годинки.Водещото при мен е ,че мъжът ми започна да ми посяга доста често напоследък,като от последния път още не ми е минала пукнатата глава.Досега всеки шамар е бил,когато се скараме заради детето.Аз не мога да възприема неговото държание към малкия,и още повече липсата на такова.Той крещи силно,когато му се кара,детето почти изпада в истерия и когато аз направя забележка,че не трябва да му крещи по този начин, се почва с шамарите.Последния път,когато му се разкрещя беше в събота,защото детето си разля сокчето на масата,а неговата реакция беше"Знаеш ли като ти шибна един,втори път го правиш този номер",при което малкия се разрева,ама силно ,така както плаче,когато е изплашен. При което аз реагирах"Е,какво толкова е станало,ще избърша"  И този моя мъж като взема 3-литровата бутилка с безалкохолно,че като заразлива из кухнята и по мен и детето,то милото падна от стола,удари си главата,той се развика и започна да ме обижда-защо се бил събрал с мен,писнало му от мене,и това,което ме засегна най-много,че ме нарече к**ва,а точно за това няма и грам основание-откакто съм с него,дори не съм си помисляла за чуждо.И от неделя насам той си копува храна и си яде нея,аз продължавам да си готвя у дома,предвиждам го като порция.От неделя не ссме си проронили и дума,когато се прибере от работа се изкъпва и ляга в кухнята,става чак на другия ден сутринта,просто лежи и гледа ТВ.Малкия ако отиде при него му обръща малко внимание,колкото да не е без хич и така-аз съм като невидима.Иначе и аз ходя на работа,работя до по-късно от него,но въпреки това аз вземам детето,занимавам се с него,разхождам го и въртя домакинство,а той само ми повтаря(преди да спрем да си говорим)"Аз с детето няма да се занимавам,ти не ми даваш да му се карам,оправяй се сама"И всеки разговор завършва с "Оравяй се сама".Аз вече съм взела решение,засега ще се върна при родителите си,за сега няма вариант да се изнеса на квартира с детето.Само трябва да изчакам да ми мине тримесечното предизвестие за напускане на работа,а може и малко по-рано.А детето отнеделя насам всяка сутрин ме пита"тати що би та ,мамо?Що плака мамо?"Явно доста се е запаметило в детската главичка.
 Благодаря на всеки,който имаше търпението да прочете до края и ме е разбрал.Просто виждам,че между нас не е останала вече обич,няколко пъти правих компромиси,но вече не мога,не си струва детето ми да живее в подобно ежедневие и да има баща само на думи,който си стои у дома като мебел и дори не става да му сипе чаша вода,щото то детето не било казало "Тате,искам вода",а викало мен.
Още един път ви благодаря,че ме изчетохте.Но много ми тежи и искам да споделя.

# 1
  • Мнения: 2 274
Домашнот насилие, било то психическо или физическо НЕ ТРЯБВА да се търпи. Ти сама си си отговорила. Каквото и да стане от тук нататък ще си по-добре от преди.
Аз търпях месеци страхотен психически тормоз, в момента, в който той прерастна във физически всичко приключи. Сега се обвинявам, че съм търпяла толкова...
Желая ти успех!

# 2
  • София
  • Мнения: 397
Трябвало е да си тръгнеш още при първите удари и моля те,не се връщай след като усети липсата ви и започне отново да ти сваля звезди.Спомни си за въпроса на детето! Praynig

# 3
  • Мнения: 515
Аз мисля ,че той никога няма да спре!!!!Но ти можеш да го направиш и моя съвет е да си тръгнеш от там колкото може по бързо заради детето и заради теб самата.Никой няма право да ти посяга по какъвто и да било повод и да се държи с теб по този начин.успех миличка и не се предавай!!!

# 4
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 667
Много ми стана мъчно, като прочетох това, което си написала.
Личи си, че не си с психика на жена, която безропотно ще превие врат,
и ще се остави да бъде тъпкана, а което е и по-лошото - да гледа как
малкото човече попива в малката си кратунка целия този кошмар.
Медалът винаги има две страни, твоят мъж може да е изнервен от 1001
неща, но нищо не оправдава деспотското му държание.
Докато имаш сили, разкарайте се от него, с годините става по-трудно.
Нашият син е също на три годиники, и ме изумява с това колко добре разбира неща,
които не подозираме, но още повече ме изумява невероятната му чувствитерност -
само детските невинни душички са способни на такава.
Моят мъж е живял в такъв кошмар, и до ден днешен това предопределя много
неща в живота му, респективно и в моя  Wink
Махнете се, има някаква вероятност това да го приземи, и да се опита да се промени.
Не е невъзможно, колкото и да е трудно.
Желая ти успех, и стискам палци да се справите.

# 5
  • Мнения: 274
И аз не знам,
всъщност ти вече си самотна майка.
Самотна и като жена, и като майка.
Желая ти много успех и щастие от тук нататък. Simple Smile
Няма 3-месечно предизвестие за напускане на работа, между другото. По кодекса на труда предизвестието е 1 м. и той е водещ. Ако това те спира по някакъв начин....
Вярно е,  че мъжете се учат на бащинство и то не им идва отвътре, но това твоето е НЕПРОСТИМО....
 Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 623
Трябвало е да си тръгнеш още при първите удари ...

Тц, трябвало е да си тръгнеш, много преди това...

# 7
  • Мнения: 2 336
Миличка, ти ясно съзнаваш , че решението ти е правилно. Виждам как обясняваш всичко и как се стремиш да покажеш, че си си гледала семейството и си дала всичко. Не търси вината в себе си. Просто такъв човек НАИСТИНА не заслужава да има семейство. Аз също не мога да си отговоря на въпроса как може да има такива хора, които причиняват на децата си подобно нещо.
Надявам се, че ще се зарадваш на въздуха, който дишаш, когато се оттървеш от това бреме. Искрено ти желая да бъдеш спокойна и детето ти да расте щастливо и весело. А пък за оная гад - вземи всичко, което можеш.
Поздрави!

# 8
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
в случая - наистина много си търпяла
ние с мъжа ми имаме понакога подобни сценки но аз крещя по децата и бия... обаче след толкова време в къщи и гледане и то смея да кажа добре на две породени деца мен ми е простено
мога да намеря извинение за крясъците му, но не и за това да ти посяга
учудвам се че толкова време си търпяла....дори след като той не си променя към добро отношението към теб след боя....просто не разбирам как си търпяла и защо, какво си очаквала
надявам се поста ти да съзрее в едно наистина взето решение защото каквато и да причинта му да крещи, няма право да те бие, а почнал ли е - като гледам няма и желание да спре
успех, дано се решиш и се махнеш - така или иначе си повече от самотна в момента, че и бита на всичкото отгоре

# 9
  • София
  • Мнения: 13 206
Ееех, много тъжно ми стана за теб и детето! Бягай оттам!!! Не чакай! Не бих търпяла и секунда на такова място. В случката дето ти казал к...ва. Зарежи ги думите, хората като са ядосани дрънкат какво ли не. За мен по-фрапиращо и унизително е разливането на безалкохолното. Това е такава подигравка с теб и детето, че няма накъде! От това, което пишеш се вижда от 100 км, че детето вече е травмирано. Колкото по-бързо се изнесеш, толкова по-добре! Рядко съм толкова категорична по семейните проблеми, но сега нямам грам съмнение, че това е правилното решение! Успех!

# 10
  • Мнения: 1 732
Много лоша работа... Thinking
Как може да избухва така пред детето и да те обижда? Sick
Аз също съм от хората, които знаят, че веднъж посегне ли - няма спиране.
Сама си направи изводите.

Кураж и късмет ти желая!  bouquet

# 11
  • Мнения: 481
Такова отношение наистина не се търпи. Много гадно ми стана докато четох историята ти...  Sad
Аз също се изнесох с децата поради безспирни скандали за глупави поводи, а когато усетих, че това влияе на децата и когато започна да ме нарича с какви ли не епитети, а също така да обижда и родителите ми, реших, че е време да се сложи край.
Тръгвай си от там. Щом нещата са такива наистина обичта във вашата връзка вече я няма.
Явно си силна жена и ще се справиш. Ще си намериш нова работа и ще видиш, че след като започнеш да живееш сама "ще ти поникнат отново крилете, които той ти е бил отрязал".

Няма 3-месечно предизвестие за напускане на работа, между другото. По кодекса на труда предизвестието е 1 м. и той е водещ.

Напротив, точно в КТ е написано, че предизвестието при безсрочен трудов договор е 30 дни, но ако допълнително е договорено друго може да бъде със срок до 3 месеца, а при срочен трудов договор е три месеца, но не повече от остатъка от срока на договора.

# 12
  • Мнения: 393
 Hug Hug Hug  Искам да те прегърна и да ти дам много сили!!!Божеее,колко ми е познато....Тръгвай,мили,махай се-ако има начин говори с шефа и му обясни-едва ли има някой да не би те разбрал,опитай се да намалиш срока за предизвестие.Защото ти си голямо момиче и ще се оправиш,колкото и абсурдно да ти изглежда сега(само дано не се повлияеш от някакви обещания в бъдеще),но детенцето..,колко ми е мъчно за него-те наистина не заслужават да преживяват това Naughty Naughty Naughty!!!
  Сега е малък,все още имаш шанс,само побързай и ви прегръщам!!!



Ако имаш нужда,пиши и ми и на лични!

# 13
  • Мнения: 660
Да ужасно тъжно е,че има такива мъже-гадове,които да посягат на жените си и да травмиеарат децицата си #Cussing out #2gunfire
И аз мисля,че е по добре да се махнеш от там най бързо с детето,един мъж посяга ли,спасение и поправка няма,той си е  такъв комплксар,защото само изрод може да бие жена си и собствената си кръв детето.

# 14
  • Мнения: X
Човекът има проблем с нервите.
Наистина не е лесно да се изтрае едно дете... затова човек като има се променя, а той очевидно не само не е успял, ами не е за него тая работа. То наистина не е за всеки де ...
Съжалявам за това, което ти се е случило и ти се случва.
Никой не го заслужава.
Махай се, за да си дадеш ШАНС. Имаш право да си щастлива.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт