Това нормално ли е?

  • 5 710
  • 81
  •   1
Отговори
  • Мнения: 836
Здравейте!
Бих искала да разбера вашето мнение по повод един конкретен случай.
Моя приятелка се разведе наскоро. Дъщеря й има рожден ден тези дни. Разбрали са се с бащата да организира партито по случая, тъй като моята приятелка е финансово затруднена, а той - напротив.
Днес дошъл да вземе детето при него до деня на въпросното събитие и заявил на майката, че не е желателно присъствието й на рожденият ден, тъй като новата му жена (бивша любовница) ще е там и "можело да има проблеми", "да не ставали скандали".
Най-лошото е, че и детето вече знае, че мама не е желана и сега трябва да избира между тъжен РД и никакъв.

Често съм в потрес от случките помежду им, но това, вече е за тема...
Вие как бихте постъпили на мястото на майката?


ПП. Събрахме средства за алтернативен РД, но въпросът стои...

# 1
Един съществен въпрос - на колко години е детето?

# 2
  • Мнения: 836
Става на 10 години. Момиченце.

# 3
  • Мнения: 1 866
Много гадна дилема. Щеше да ми стане много тъжно. А детето какво казва? И защо ще станат скандали? Тези трима възрастни не могат ли да стиснат зъби и да не помрачават щастието на детето? Мисля, че не е чак толкова трудно.

# 4
  • Мнения: 306
Наистина съм потресена #Crazy
Не знам как бих постъпила...Вероятно първо бих опитала с разговор, че не мойто място не е там, а на любовницата му...ако не стане, предполагам, че бих си взела детето.
Ще измисля начин да направим рожден ден и веселба и с не много средства!
А пък този татко е чисто нищожество ooooh!
Наранява не само майката, но и детето...особено детето!

# 5
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ако бях аз щях да поговоря с бившата любовница и настояща жена на 4 очи и да и кажа директно някои нещица Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil После и с бившия Close Щях да оставя детето да празнува с баща си, а след това аз щях да й осигуря някакво незабравимо изживяване- нещо за което не са нужни пари, но ще остави скъп спомен.

# 6
  • Мнения: 473
Голяма простотия! Много ме кефят хората, които умеят да се разделят интелигентно, но твоята приятелка и мъжа й явно не са от тях. И любовницата му явно е голяма комплексарка щом щяла скандали да вдига, ако дойде на любимия й бившата жена. Помогнете на приятелката си да си направи на детенцето рожден ден и да зареже на мъжа й предложенията!

# 7
  • Мнения: 594
Щом сте събрали пари да и помогнете, направете вие/майката/ рождения ден на детето и поканете бащата
Бившата може и да не идва ако не иска  Simple Smile
Аз така бих постъпила
А жената да не се урка толкова на бившия. Тя ръководи парада щом касае детето и.

# 8
  • Мнения: 9 990
Не бих  "пуснала" детето си на такъв рожден ден.Алтернативно у дома с приятелчета и по-скромно но весело е по-добрият вариант.Навремето клубове нямаше-възродете сандвичите от франзелка и швепса...и се забавлявайте до колкото е възможно в ситуацията, заради детето.Пък взаимоотношенията настояща-бивша са сложни, няма начин и тук е редно да се проведе "родителска среща" и да се уточнят някои неща-като например-новата Му жена най-общо казано няма място на този рожден ден докато не навлезе реално и навътре в живота на това дете някога.А това дали и как ще се случи зависи от времето и нейното добро желание.С игнор на реалната, рождена майка, която все пак продължава да се бори за детето си и да си го гледа-не става.

# 9
  • Мнения: 2 978
Аз да не присъствам на РД на моето дете? Shocked
Това няма да стане ако ще и турско да е.
Не ме интересува ако ще и най- богатият на Земята да е....

Боже какви хора има ooooh!

# 10
  • София
  • Мнения: 819
А сегашната жена на бащата каква работа има на това парти?

# 11
  • Инсбрук
  • Мнения: 591
Аз бих оставила детето да празнува, все пак има рожден ден, при баща си. Независимо от любовница/жена все пак си е негов празник и заслужава да му се наслади, а пък щом бащата може да му го осигури защо не!

# 12
  • Мнения: 1 800
Не разбирам защо са казали на детето, че майката не е желана newsm78. Не може ли да му се обясни, че е специално, че има 2 семейства, които го обичат и ще има 2 празненства? Защо мислят само за себе си и го забъркват в техните отношения? Любовниците или новите съпруги, трябва да са наясно, че ако има дете от предишен брак, голяма е вероятността бащата и майката да продължават да комуникират често. Не е нормално да има такива егоисти и да мислят за собственото си спокойствие, а не за щастието на детето  Naughty
Защо новата и бившата не могат да имат нормални отношение поне заради детето и да се изтърпят 2 часа? Дори не е нужно да си говорят, просто да не правят сеири Peace

# 13
  • Мнения: 2 047
   Грубичко, но все пак нещата между тях двамата вече не са цветя и рози. Едва ли искат дори да се виждат.... Ако на детето много му се иска да има онова парти, защо не?
  benson10, звучи много хубаво, но за съжаление рядко става така.

# 14
  • Мнения: 90
Много гадна ситуация за детето разбира се.То ще се радва и мама и татко да са на рожденият му ден.И все пак това е семейно събиране и на любовницата не и е мястото там.
Дано намерят най-доброто решение и направят детето щастливо.

Общи условия

Активация на акаунт