Въпроси, сигурно вече обсъждани стотици пъти...

  • 554
  • 10
  •   1
Отговори
Здравейте и от мен! Малкият ми син е на четири месеца и вече си мисля, че всички майки трябва да бъдат обявени за героини!!! От началото е от ревливите, с колики и какво ли още не, плюс естествено и неспане! Въпросите ми са следните и са продиктувани от различните мнения по различните книжа и списания! 1. Буди се поне три пъти на нощ и единият от тях го кърмя, колкото и да казват, че е погрешно, просто не мога да го отуча - само така се успокоява? 2. В петия месец още не съм го захранила, защото стомахчето му непрекъснато се бунтува - къркори и пръцка - нямам идея дали все още са колики - нали били до три месеца! По горните въпроси нямам идея как да постъпя и с какво да захраня - ще съм благодарна на мнения и помощ от препатили майчета, за което предварително благодаря!

# 1
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Здравей,
1. Не е погрешно да го кърмиш нощем - напротив - давай му всеки път като се буди, защото той вероятно се буди от глад. Ако му дадеш от първия път, може даже и да те изненада и да не се събуди после, ако се е заситил.
2. Стомахчето му може да е неразположено и да има газове от храните, които ти консумираш. Не мисля, че са колики. Пробвай да елиминираш бобови, млечни, броколи... Ако искаш да започнеш захранване - започни с безмлечна оризова каша, която най-лесно се възприема от стомахчето, но пък имай предвид, че ориза запича. Не знам дали в България се предлага овесена каша за бебета - но ако има, бих ти препоръчала да започнеш с това.
Успех!

# 2
Благодаря много за отзивчивостта! Винаги съм знаела, че тук мога да намеря помощ, но просто не ми остава време да пиша все още! Все се надявам с възрастта да се оправи, но явно мъжа си е мъж и ще ме тормози докато може - само мрънка и плаче, а съм сигурна, че му стига кърмата, защото от самото начало наддава доста! Всъщност напоследък суче по - малко минути от колкото преди и не знам дали се храни достатъчно, затова вечер му давам 60 мл АМ! Иначе внимавам и какво ям, а храненето през нощта обикновено е при първото събуждане и после едвам дочакваме 6 часа, за да яде пак и после вече окончателно да се събуди и да ме потормози!

# 3
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Моля, моля  bowuuMr. Green
Ето прочети тези неща, може би ще отговорят на някои от въпросите ти. За втория линк - не съм сигурна дали го имаше преведено в Библиотеката - не можах да го намеря.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=25827.0

http://www.kellymom.com/parenting/sleep/4mo-sleep.html

# 4
  • Мнения: 13 782
Здравей
И аз съм привърженик на храненето на поискване. Голямата ми дъщеря се будеше нощем за ядене около 6 месеца, тогава свършиха и коликите й. Но за сметка на това пък я захраних рано - на 40 дена сокче на два месеца попарка- по съвет на педиатъра ( къде е да я застрелям, че само проблеми от това .. )
Синът ни ( сега на 8 месеца) също свърши с коликите на 6 месеца но и досега се буди през нощта горе долу всеки три часа. Захраних го след 7-ми месец , дотогава беше само на кърма. За захранването детето само ще ти покаже какво предпочита - дали каша , дали плодово или зеленчуково пюре, че може и пресен плод както при нас - експериментирай смело но след шести месец.

# 5
  • sofia
  • Мнения: 562
Не знам дали в България се предлага овесена каша за бебета - но ако има, бих ти препоръчала да започнеш с това.
В овесената каша няма ли глутен? newsm78
Всъщност напоследък суче по - малко минути от колкото преди и не знам дали се храни достатъчно, затова вечер му давам 60 мл АМ! Иначе внимавам и какво ям, а храненето през нощта обикновено е при първото събуждане и после едвам дочакваме 6 часа, за да яде пак и после вече окончателно да се събуди и да ме потормози!
Това, че суче по-малко не е признак, че не се е нахранил, според мен намали постепенно АМ докато го откажете напълно. Кърми си нощем бебето колкото пъти се събуди. От махането на нощното кърмене полза никаква, вярно първото си дете не съм го кърмила нощем, но до 3 годишна се будеше нощем по няколко пъти, малката се храни не знам колко пъти нощем (сама се обслужва), та с нея имам по-спокоен сън, тя надава нормално и всички сме изключително щастливи. Не си закъсняла със захранването след навършени 6 месеца си е нормално, даже препоръчително да захраниш.

# 6
  • Мнения: 966
Здравей,не се притеснявай не си закъсняла с захранването и ние се захранихме към 6м. Кърмихме се и нощес по 2-3 пъти и в резултат на това беше спокойна и спеше до късно-9ч.

# 7
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Не знам дали в България се предлага овесена каша за бебета - но ако има, бих ти препоръчала да започнеш с това.
В овесената каша няма ли глутен? newsm78

Мисля, че глутенът се съдържа в житото, ръжта и ечемика, но не и в овеса - но моля някой по-компетентен да потвърди, защото не искам да давам погрешен съвет. Благодаря.

# 8
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 915
С овесът случаят е малко по-особен. Смята се, че или съдържа минимално количество глутен или че е по-особен вид, което го прави по-добре приемлив и непроблемен от глутена в ръжта, ечемика и пшеницата. Аз също не живея в Бг и тук се счита, че овесът не е подходящ за първа храна.

# 9
Благодаря отново на всички отзовали се! Тази нощ установих, че нямам никакъв шанс да не го накърмя поне веднъж нощем, защото просто не иска да спи иначе! Интересното е, че през деня след кърмене се ободрява, вместо да заспива (то и това го прави за по 20 мин. де, хич не е от поспаливите)

# 10
  • Мнения: 629
Ако бебчо си преработва по-бързо кърмата е твърде възможно да олгаднява нещем и да си иска. В този случай по-добре се хранете. Полза от рв и стоене гладен няма.
Що се отнася до овеса знам, че се спори има ли или не глутен. и че ако има тоя е най-неагресивен в сравнение с другите глутен-съдържащи зърнени. Пшеницата я дават като най-агресивна. Но...след като прочетох това не бих подценила овеса.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=189880.msg3932085

Общи условия

Активация на акаунт