Възможно ли е "кухо яйце" да расте???

  • 3 622
  • 12
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 64
Здравейте искам да ви попитам следното: Моя приятелка, която 7 години няма деца сега е бременна. Това е добрата новина, НО винаги има едно но..... Когато разбра, че е бременна (преди една седмица беше това) тя отиде на лекар и при УЗИ се установи, че има плоден сак в матката отговарящ на 4г.с., но по изчисления от последния й менструален цикъл то трябва да бъде 6 г.с. Днес е била отново и се е видяло, че плодния сак расте и вече отговаря на 5 г.с, но докторката е казала, че може да е "кухо яйце"....Между другото тя има нередовен цикъл около 35 дневен. Аз прерових доста из интернет, но не намерих отговор на това дали е възможно "кухо яйце" да расте???? Предварително ви благодаря за отговорите Simple Smile

# 1
  • Мнения: 1 951
Директно на въпроса не мога да отговоря, но по принцип при толкова дълъг цикъл е възможно овулацията да е била по-късно от стандартно изчислявания 14 ден и от там да идва разминаването в седмиците. Стискам палци за твоята приятелка  Praynig

# 2
  • Варна
  • Мнения: 64
Да благодаря и аз това се надявам...просто овулацията да е била по-късно и следователно, тя да е забременяла по-късно и това да е причината за разминаването. Дано всичко си е наред и скоро да се чуе как бие сърчицето на малкото човече newsm17. И наистина вярвам в това, че стават чудеса Simple Smile

# 3
  • Мнения: 120
Ралица, с първата ми бременност имах същия проблем. След като  5 години бях чакала най-после забременях. Теста беше положителен, имах всички физически признаци на бременноста. Но нещо притесни лекаря ми и още в началото на бременноста ме прие в болницата. Установих бременноста си много рано, защото всеки месец я чаках. Околоплодния сак растеше и растеше, гърдите ми бяха болезнени и твърди и т. н. Затова не исках да повярвам, че не съм бременна. Тогава за първи път чух термина "кухо яйце" .Обясниха ми , че е имало плод, но той е загинал по някаква причина, че така било по-добре, защото може би плода е имал някаква малформация, че Природата си знаела работата.......
Но аз не исках да повярвам. Не позволявах да ми направят кюртаж. Та нали виждах на екрана на ехографа, че детето в мен расте. Само, че дете нямаше. Обясниха ми, че околоплодният сак ще расте до влизането ми в третия месец, когато трябва да де образува плацентата. Едва тогава организма ми щял да разбере, че няма истинска бременност и да изхвърли околоплодния сак. Като при това положение ще получа тежък кръвоизлив. Но аз пак не вярвах. Надявах се да грешат и сърчицето най- после да се види на екрана как тупти.
И така повече от два месеца и половина упорствах. Живеех си в болницата . Дори за събота и неделя не се прибирах. Бях обсебена от мисълта, че трябва да направя всичко възможно. Една нощ, когато лекуващият ми лекар бе дежурен ме покани в неговия кабинет , сипа ми едно уиски, почерпи ме с цигари.
Едва тогава разбрах всичко. Примирих се. Знаех, че никога не би ми предложил цигари и алкохол, ако имаше и най-малка надежда. Обясни ми, че тези дни ще получа тежък кръвоизлив ,при който може да загубя и матката .
Посъветвай твоята приятелка да изчака още 2 г.с. и след това да се вслуша в съвета на лекарите.
 

# 4
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Аз изпаднах точно в такава ситуация - трябваше да съм в 6г.с, но плодното сакче беше на 4 седмици и 5 дни. Рев, тръшкане, отчаяни - в рамките на 40 минути докато ми излезе кръвния тест и докато се сетя да покажа на доктора ехографската снимка на овулацията си на 17 ден от цикъла.
mama Nina1 правилно съветва да се изчака още 2-3 седмици за да се появи пулс. Стискам палци нещата да се развият такак, както се развиха при мен  Hug.

# 5
  • Мнения: 7 716
За съжаление е възможно кухо яйце да расте. Sad
Разбира се, това не означава, че в случая има кухо яйце.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 64
Още веднъж искрено благодаря на всички ви - много сте мили. Току що приятелката ми ми се обади и ми каза, че е ходила при друг гинеколог...и познайте - бебчето има сърдечна дейност. Казала е, че отговаря на 6 г.с. и преди да приключи прегледа е опитала да хване сърдечната дейност и успяла....ХОРА НАИСТИНА СТАВАТ ЧУДЕСА, ВЯРВАЙТЕ В ТОВА!!!

# 7
  • Мнения: 7 716
Браво, чудесна новина! Laughing

# 8
  • Мнения: 1 951
Много се радвам, дано от тук нататък всичко протече без проблеми   bouquet

# 9
  • Мнения: 141
Браво!
Тайничко се надявах, че просто е подранила и всичко ще е наред! Grinning

# 10
  • Мнения: 1 715
Още веднъж искрено благодаря на всички ви - много сте мили. Току що приятелката ми ми се обади и ми каза, че е ходила при друг гинеколог...и познайте - бебчето има сърдечна дейност. Казала е, че отговаря на 6 г.с. и преди да приключи прегледа е опитала да хване сърдечната дейност и успяла....ХОРА НАИСТИНА СТАВАТ ЧУДЕСА, ВЯРВАЙТЕ В ТОВА!!!
Страхотна новина! newsm51Пожелавам вси4ко най-хубаво на приятелката ти!Заслужава да бъде щастлива! Hug

# 11
  • Варна
  • Мнения: 64
Всички тук наистина сте страхотни Simple Smile и знам, че всички заслужавате да сте щастливи и ви го желая от сърце  newsm51

# 12
  • Мнения: 120
Браво!! Много се радвам  Grinning Grinning !
Желая всичко да е наред и занапред.
Бъдете усмихнати и положително настроени !!! Grinning Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт