!!!Проблем с езичето на бебето ми!!!

  • 1 350
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 81
Вчера бяхме на консултация и педиатърката ни каза, че ципичката под езичето на бебо е по-къса и започва от върха му и ще създава проблеми по-нататъка и затова трябвало да я цепнат.  Което мен разрира се ме ужаси!  Но доки не поиска да ми разяснява нищо, защото това щяло да стане като порасне малко и тогава ще говорим.
Случвало ли се е на някой от вас? Моля споделете какво представлява това цепене и как точно се прави!

# 1
  • Мнения: 109
Моето детенце имаше такъв проблем - на осем месеца му резнаха въпросната ципичка, даже нямаше кръв. Не се притеснявай. Манипулацията е секунди, но малката много плака, защото мен ме изгониха навън и тя остана с непознати хора

# 2
  • Мнения: 5 183
На сестра ми и на братов4ед ми са ги цепвали.
Майка ми казваше, 4е не е някаква опасна процедура.

# 3
  • Мнения: 207
не се притеснявай,работя в хир. стоматологичен кабинет,
при нас идват дори и с бебета на 1 месец с такъв проблем ,защото детето не се храни пълноценно и трудно
става бързо,моите наблюдения са ,че в по- ранна възраст ,манипулацията протича бързо и добре...
става за няма и 1 минута,детето се разплаква ,но бързо забравя за това....но трябва задължително да отидеш на стоматолог хирург
ако искаш да протече всичко добре и не толкова драматично ,не се бави а направи манипулацията
успех

# 4
  • Мнения: 109
Ние ходихме при детски хирург.

# 5
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
 Ако не пречи на храненето, не е зор да го режат.
В някои случаи се разтяга от само себе си, в други - детето си я цепва.
Ако за момента суче ефективно (кърмиш ли, или пие от шише?), значи, че езика е подвижен, което е важното. Ако ципата (казва се юздичка, френулум), е къса и пречи на движенията на езика, тогава се рязва, не е нищо страшно.

Общи условия

Активация на акаунт