Кога има имен ден Кристина?

  • 26 448
  • 100
  •   1
Отговори
# 30
Моето дете се казва Кристиян и е кръстен на дядо си Христо,но не празнуваме имен ден.Не го възприемам като не е точно на името.Скоро на Кръстовден доста познати ми честитяха именник newsm78 newsm78.Всеки решава различно Thinking

# 31
  • Мнения: 7 723
Мисля..... Thinking....на Коледа newsm78

# 32
  • Мнения: 7 723
На Коледа Peace
не е на 14 септември тогава празнуват имената които има думичката "кръст" в тях
И аз така знам.
В Кристина има по- скоро КРИСТ- от Христос, а не кръст.... Thinking

# 33
  • София
  • Мнения: 44 028
и аз знам, че на Коледа...иди в някоя църква и питай...най-добре ще ти кажат.

# 34
  • Мнения: 493
На Кръстов ден,разбира се,на Коледа празнува Христина

И аз съм на същото мнение Peace

# 35
  • Мнения: 139
Моят син също се казва Кристиан и когато го кръщавахме в Троянския манастир казаха, че има имен ден на Кръстовден.

# 36
  • На морето!
  • Мнения: 5 747
Аз също знам,че е на Кръстов ден  newsm78

# 37
  • Мнения: 313
Дъщеря ми е Криста (нещо като съкратено от Кристина) и празнува на Коледа. Още повече, че на английски Коледа е Christmas- дали е Кристина или Христина няма значение.

# 38
  • Мнения: 7 723
Авторката що не е пуснала анкета?

# 39
  • Мнения: 498
На Коледа! Peace

# 40
  • Мнения: 4 965
На Коледа много ясно. Кристиян, Кристина, Кристиан е Christian (англ.) = християнин, и както и Христо, Христина и пр. празнува на Коледа.
Не разбирам защо е толкова трудно за разбиране. Rolling Eyes ...
Ами може би, защото зависи от това от какво произлиза името на съответния човек. Моя позната кръстена така на дядо си Кръстьо празнува на Кръстовден, който доколкото си спомням е през есента (май през Септември)!?

Абсолютно.
Аз трябваше да раждам на термин точно на Кръстовден и затова избрахме за едната шушулка името Кристияна. Родиха се 1 месец и отгоре по-рано, но тя носи това име и празнуваме на Кръстовден.
А и така Коледа си остава онзи магически и сладък семеен празник, а именните дни са отделно от него.
Разбира се, ако детето е наречено на Христос - тогава трябва да се празнува на Коледа.

# 41
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 915
Някой трябваше да светне майка ми преди годиииини, че да знам и аз кога имам имен ден.  Сега, на дърти години, нито Коледа, нито Кръстьов ден мога да възприема като "мои" дни. Всяка година ме питат кога имам имен ден, пък аз всяка година казвам, че не знам. Тъй си и оставам без имен ден. Така че фащай единия ден за ушите и създавай традиция на детето, че да не остане без имен ден като мен.   Wink

# 42
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Авторката що не е пуснала анкета?
  Peace
Иначе и аз знам, че е на Коледа.

# 43
  • Мнения: 27 524
Анкета обикновено се пуска за лични мнения и предпочитания. Тук се пита за факти  Wink И аз искам да знам със сигурност, ама май никой не знае  Crossing Arms

# 44
на кръстов ден на 14 септември
тогава празнуват Кристин Кристина Кристиян Кристияна. 

Общи условия

Активация на акаунт