Копирал ли ви някой?

  • 6 038
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 636
Става въпрос за следното:
Моя мноооого близка започна да се превръща в мой двойник и това ме нервира. Първо се започна с косата. Цял живот е ходила с къса коса, но постепенно реши да я пусне дълга като моята. В това естествено няма нищо лошо, но се боядиса в същия цвят като моя, носи си косата по същия начин като мен без това да е някаква хитова прическа с която всички ходят.
Правиха си обзавеждане и мебелите са подобни на нашите, а ремонтът им е 4 години след нашия, т.е. на пазара вече има доста по-нови неща, но си решава, че трябва да е като у дома newsm78 Беше наскоро  на гости вкъщи и ми пробва дрехите. Каква беше изненеадата ми когато след 1 седмица за някаква сватба си купила същата като една от моите рокли. Е само цветът беше друг, но явно не е намерила червено горката Laughing
И в същото време  все ще намери повод да изкоментира нещо за мен по някакъв критичен начин.
Сигурно звуча като гимназистка, но наистина не мисля, че е нормално жена 8години по-голяма от мен да копира. Нормално ли е да се дразня? На какво се дължи това според вас? Случвало ли ви се е? Не става въпрос с някоя колежка да сте с еднакви ризи и да стане смешно. Става въпрос за целенасочен стремеж да ти подражават ooooh!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 883
Така като чета и ми се струва, че мъжа и си е паднал по теб Mr. Green

# 2
# 3
  • Мнения: 1 216
Не ми се е случвало, а и дори да е имало такива случаи- само съм се радвала, че някой намира вкусът ми достоен за подражание. Преди често се случваше с приятелки да си купуваме еднакви дрехи, обувки, дрънкулки разни.
Имам една позната, която от няколко години има мания, че я имитират. Дори и в най- незначителните неща намира огромни прилики и се чувства много ощетена. Мисля, че проблемът и е сериозен...  Confused
Ако е в нормални граници, само може да се радваш, все пак хората се опитват да копират хубавото, а и в този конфекционен свят...
Ако имаш собствен стил, трудно някой ще ти го открадне.

# 4
  • Мнения: 50
Случвало ми се е и то чак до там,че  и искаше да работи това,което и аз и на мястото,което работех.И това зад гърба ми,беше си пуснала връзки за да ме измести.Според мои наблюдение това е някакво странно възхищение ,което преминава в завист и дори омраза,което се случи при мен.Моят съвет е да не се доверяваш много на твоята приятелка,рано или късно ще ти създаде неприятности или ще се опита...

Последна редакция: пт, 21 сеп 2007, 02:08 от титана

# 5
  • Мнения: 1 800
Сигурно няма собствен стил и харесва твоя. Смешно е, че те критикува обаче. Просто не и обръщай внимание и го приеми като комплимент Peace

# 6
  • Мнения: 2 211
Не и се връзвай. Тази жена изпитва към теб възхищение примесено със завист. Радвай се че ти завиждат.

По темата: Чак до такава степен не са ме копирали, но се е случвало. Дразнела съм се и аз, но съм гледала да не се впечатлявам много, много.

# 7
  • Мнения: 1 897
Случвало ми се е в гимназията- една съученичка ме копираше тотално.Тогава се дразнех много/детски работи/.
Сега бих го приела като комплимент и не бих го превръщала в проблем.

Мисля,че проблем има този който копира,а не този който служи за подражание.

# 8
  • Мнения: 636
Да в гимназията е нормално да случва. Тийнейджърката търси свой стил и най-харесваната съученичка става като модел за подражание. Обаче за голяма жена , с две деца ми се струва странно. И то да копираш обикновен човек, а някоя звезда например за която знаем, че работят сума ти специалисти. Абе хамава работа. Просто ми беше интересно дали аз прекалено се взирам или тя наистина прекалява. Не ви казах една подробност. Една вечер пушейки на терасата, докато гостите бяха вътре ми каза: "Така ми се иска да съм като теб- независима финансово, каквото искам да мога да си позволя" #Crazy А тя не никак зле материално като се има впредвид в колко богата държава живеем. Тоя коментар го направи след като ми се оплака от поседните издънки на мъжа си. Не става въпрос за изневяра, а за тъпотийки от негова страна- злепоставя я пред хора просто защото е чук и смотаняк- тя си го знае, както и всички, които го познават Mr. Green И се почна една аз колко съм добре, как всичко върви по мед и масло, как добре печелим (работим по 10-12часа, но това не се вижда), колко ме обича мъжът ми сякаш ние не се караме newsm78 Опитах се да и кажа, че и ние имаме проблеми като всички хора, но тя само присвива подигравателно устни и пак "ама си независима...." Казах и "Проблемът ти е другъде! Не във финансовата независимост /имах предвид бракът и/ Тя мисли каза"Да и това"  Обещах и да и помогна колкото мога, дори да отворим клон на фирмата в нейние град и тя да движи нещата. В началото много се зарадва, но след 5 дни заяви, че предпочита да си продължи на държавната работа, на малката , но сигурна заплатка.
Ей такива простотии. Все повече ме напряга комуникацията с нея, но ме боли ако не се виждаме - много я обичам. Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 2 161
Преди си мислех,че е страшно дразнещо това да те копират.После осъзнах,че всеки на някого подражава.На приятелка,на популярна личност.Няма как да се избегне това.Опитвам се поне да акцентирам на нещо,което да ме направи в някаква нищожна степен по-различна.Дори да купиш по-скъпа дреха,има подобна в по-евтин вариант.Неизбежно е.

# 10
  • Мнения: 1 277
Случвало ми се е с 2 приятелки - едната в гимназията, а с другата скоро. В началото е малко странно. На това всъщност трябва да те радва  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 14 486
и на мен ми се е случвало. но не ме радва щото като е близък човек ми става жал - това означава, че той не харесва живота си и иска моят. за гимназията е донякъде нормално ама сега като сме на 30 и кусур newsm78

# 12
  • София
  • Мнения: 161
и на мен ми се е случвало, даже веднъж ме накара да я заведа до магазина откъдето съм си купила чехличките за лятото и пред мен си взе абсолютно същите и абсолютно същия цвят  Joy но щом не се опитва да ти навреди не и се връзвай приеми го от веселата страна все пак се предполага че всички знаят кой кого копира и тя става за смях  hahaha

# 13
  • Мнения: 1 712
Сигурно няма собствен стил и харесва твоя. Смешно е, че те критикува обаче. Просто не и обръщай внимание и го приеми като комплимент Peace
Peace

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Да преди няколко години имах една приятелка,която копираше част от мене.
Като се започне от начина на хранене и спортуване,за което няма нищо лошо ,аз даже се кефих и поощрявах това,защото обичам жените да полагат усилия за телата си.Но когато започна да си купува и дрехи,като моите.В момента в който се похвалех с някоя нова придобивка та веднага се снабдяваше със същата.На мен не ми правеше много впечатление стига да не се облечем случайно като близначки някога,но една друга приятелка го забеляза и ми каза "До кога ще те копира?"
Не мисля,че ми беше гадно от това,дразнех се понякога ,но тя имаше малко проблеми в една друга област затова не я упреквах.Сега,когато живота и се разви в друга насока дори сме отново прекалено различни във всичко,тя отново се промени.Но да е жива и здрава ,желая и само щастие!

Общи условия

Активация на акаунт