Вече се шашкам не е нормално това.........

  • 990
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 593
Моята принцеса винаги е била капризна на тема ядене ама от известно време е ад Sad Захраних я на 4мес. и нещо с оризова каша защото отказваше мляко така папахме известно време.После дадох зел. пюре на Хип тиква горе долу я захраних с вс. техни подходящи за нашата вьзраст.казвам горе долу защото тя яде само тиква и тиква с картофи Rolling EyesНа ХА мляко сме заради фамилна обремененост.Давала сьм и каша царевица на Фризокрем и ябьлка на Хумана последната се приема добре .Сега се опитвам неуспешно да захраня с плодово пюре ябьлка.                                     Притиснява ме сьвсем друго за количеството което ядем и начина по който това става.Имахме режим от 5 хранения на 4 часа защото на 3,5 не ядяхме SadЗапочна да проспива пьрвото хранене и минахме на 4 newsm78 хранения.Като че ли оттогава се почна някакво чудо будене през ноща по няколко пьти/преди не се будеше/  а през деня се правя на маймуна нещо да яде което в повечето случай като количество е страшно малко.                                Примерно тази нощ се сьбуди в 3ч. единствено след кото изпи 200мл. мляко заспа после в 6ч. пак се буди за вода.Пожела да яде чак кьм 10.30ч 160мл.Наобяд кьм 2.30 изяде сьс зор 3,4 л. пюре и едни ревове сипах го в млякото пак рев само като види биберона  изпи 30мл. Кьм 5,30ч стори ми се гладна обаче не  #Cussing outсамо40мл. млако с каша.Чак вечерта изпи 240мл. #Crazy Sick мляко с няколко льжички каша.                                                       Какво му става на това човече такива  мини и макси количества много ненормални ми се струват newsm78Луда работа и да яде през ноща отдавна не го прави.Пробвах да давам когато тя пожелае ама като минаха 5ч се притесних пьк и преди това не беше яла особенно.Пробвах често по- малко ама тц. #2gunfireвече като трябва да се храним направо ми идва да  Twisted EvilИдей и предложения приемам всякакви че миналиа месец качихме само 250гр. Confused

# 1
  • Мнения: 966
Здравей
Лоша работа е станало при вас Confused Мисля,че варианта с по-честото предлагане е по-добър.
И ние се хранихме нощес до към 10м. по 2 пъти.

# 2
  • София
  • Мнения: 593
И аз мисля че е по-добре но тя неще да си отвори устичката даже то са песни и танци на народите та затова минахме през 4ч. поне да яде нещо педито неща и да я питам че сега вече според нея и месни пюрета трябва да ядем #Crazy

# 3
  • Мнения: 3 405
И моя наддава по 200 грама. Млякото го отказва и го слагам по всички каши и пюрета. Ако е вода пие с кеф, но щом усети мляко блъска шишето.
Щом наддава е добре, притеснително е, ако спада на тегло. Може да смениш лъжичката, с която я храниш. Или, ако предпочита биберон да смесваш пюретата с АМ и да ги даваш с биберона. Аз и кашата я давах с биберон, с дупка-звезда.
Много му се услади безглутеновата бананова каша на Слънчо, тя има мляко.

# 4
  • София
  • Мнения: 593
Анджи с льжичките пробвах магазин ще отворя вече Mr. GreenКашата и аз давам през биба звезда а за банановата не става щото е с АМ ние сме на безмлечни Peace

# 5
  • Мнения: 532
Първо трябва да се вземат предвид няколко фактора:

1. детето жизнено ли е? енергично ли е? весело ли е? има ли признаци на разболяване?

2. Пишка ли достатъчно, урината прозрачна и светложълта ли е, или е тъмна, мътна, има мирис - дори и в пампата се разпознава.

3. От захранването има ли колики ?- досега виждам, че се движите хипоалергенно и правилно със захранването - поздравления!

Надявам се, че ползвате само безмлечни продукти за твърдите храни и ако е наложително към тях прибавяте от вашето ХА мляко - мога да предложа безмлечната ориз и царевица Фризокрем, обаче разбита с пасатор (много трудно се разбива). Така разбита става чудесно гладко кремче, а в по-рядък вариант става и за шише, може да се добави и от ХА млякото, естествено можете да уширите леко дупка на някой биберон, ама да не стане много голяма да се дави. Ориз и царевица е по-вкусна от само царевица. Разгледайте по бебе борсите и за други безмлечни каши и продукти. Пюрето на Хип, малко бурканче, "ябълка за бебе" е много вкусно - успех!

Ако горните 3 фактора се изключат като потенциални проблеми - ами честито!  Grinning имате си едно любознателно бебоче, което не желае да губи дневното си време в така досадното хранене, а в изследване на света.

На вашата възраст това е доста нормално - ОБРЪЩАТ РЕЖИМА - през деня искат да се оглеждат, да играят, всичко друго, но не и да ядат. Естествено през нощта гладът си казва думата и искат да си хапнат.

Това е период и минава, но го казвам, за да не се притеснявате чак толкова.

Иначе продължете да си предлагате храната и си следете детето така както и досега, но не насилвайте и не се ядосвайте - слушайте си бебето, то ясно ви показва  Grinning.

Надявам се скоро да се похвалите, че сте се върнали в нормален режим и мама е по-спокойна  Grinning

 

# 6
  • София
  • Мнения: 593
Първо трябва да се вземат предвид няколко фактора:

1. детето жизнено ли е? енергично ли е? весело ли е? има ли признаци на разболяване?

2. Пишка ли достатъчно, урината прозрачна и светложълта ли е, или е тъмна, мътна, има мирис - дори и в пампата се разпознава.

3. От захранването има ли колики ?- досега виждам, че се движите хипоалергенно и правилно със захранването - поздравления!

Надявам се, че ползвате само безмлечни продукти за твърдите храни и ако е наложително към тях прибавяте от вашето ХА мляко - мога да предложа безмлечната ориз и царевица Фризокрем, обаче разбита с пасатор (много трудно се разбива). Така разбита става чудесно гладко кремче, а в по-рядък вариант става и за шише, може да се добави и от ХА млякото, естествено можете да уширите леко дупка на някой биберон, ама да не стане много голяма да се дави. Ориз и царевица е по-вкусна от само царевица. Разгледайте по бебе борсите и за други безмлечни каши и продукти. Пюрето на Хип, малко бурканче, "ябълка за бебе" е много вкусно - успех!

Ако горните 3 фактора се изключат като потенциални проблеми - ами честито!  Grinning имате си едно любознателно бебоче, което не желае да губи дневното си време в така досадното хранене, а в изследване на света.

На вашата възраст това е доста нормално - ОБРЪЩАТ РЕЖИМА - през деня искат да се оглеждат, да играят, всичко друго, но не и да ядат. Естествено през нощта гладът си казва думата и искат да си хапнат.

Това е период и минава, но го казвам, за да не се притеснявате чак толкова.

Иначе продължете да си предлагате храната и си следете детето така както и досега, но не насилвайте и не се ядосвайте - слушайте си бебето, то ясно ви показва  Grinning.

Надявам се скоро да се похвалите, че сте се върнали в нормален режим и мама е по-спокойна  Grinning

 
И аз си мисля сьщото защото дребната е много "живак"  на 2мес. се обрьщаше от грьб по корем а след седмица и обратно ShockedОпитва се да лази но успява само да се припльзва.Може да седи що годе стабилно особенно в количката а иначе малко се накланя напред и се подпира на рьчички./не сьм я насилвала нещо просто един ден както беше полуседнала се изправи и се хвана за таблата на количката/. От скоро неще да лежи само да седи иска или да я дьржиш права да подскача затова й купихме бьнджи та мама 20мин. да свьрши нещо не смея да я дьржа по- повече PeaceВинаги настава мрьнкане като я взема от бьнджито.Ами голям човек иска да е милото hahaha

# 7
  • Мнения: 474
Моята принцеса винаги е била капризна на тема ядене ама от известно време е ад Sad Захраних я на 4мес. и нещо с оризова каша защото отказваше мляко така папахме известно време.После дадох зел. пюре на Хип тиква горе долу я захраних с вс. техни подходящи за нашата вьзраст.казвам горе долу защото тя яде само тиква и тиква с картофи Rolling EyesНа ХА мляко сме заради фамилна обремененост.Давала сьм и каша царевица на Фризокрем и ябьлка на Хумана последната се приема добре .Сега се опитвам неуспешно да захраня с плодово пюре ябьлка.                                     Притиснява ме сьвсем друго за количеството което ядем и начина по който това става.Имахме режим от 5 хранения на 4 часа защото на 3,5 не ядяхме SadЗапочна да проспива пьрвото хранене и минахме на 4 newsm78 хранения.Като че ли оттогава се почна някакво чудо будене през ноща по няколко пьти/преди не се будеше/  а през деня се правя на маймуна нещо да яде което в повечето случай като количество е страшно малко.                                Примерно тази нощ се сьбуди в 3ч. единствено след кото изпи 200мл. мляко заспа после в 6ч. пак се буди за вода.Пожела да яде чак кьм 10.30ч 160мл.Наобяд кьм 2.30 изяде сьс зор 3,4 л. пюре и едни ревове сипах го в млякото пак рев само като види биберона  изпи 30мл. Кьм 5,30ч стори ми се гладна обаче не  #Cussing outсамо40мл. млако с каша.Чак вечерта изпи 240мл. #Crazy Sick мляко с няколко льжички каша.                                                       Какво му става на това човече такива  мини и макси количества много ненормални ми се струват newsm78Луда работа и да яде през ноща отдавна не го прави.Пробвах да давам когато тя пожелае ама като минаха 5ч се притесних пьк и преди това не беше яла особенно.Пробвах често по- малко ама тц. #2gunfireвече като трябва да се храним направо ми идва да  Twisted EvilИдей и предложения приемам всякакви че миналиа месец качихме само 250гр. Confused
Ох същите сме и ние...направо незнам. Впрочем, мисля, че се досещам къде е проблема при нас... сокчетата.  Започнахме по старата схема на захранване - сокчета, плодови пюрета и т.н.  Откакто започнахме сокчетата...... Rolling Eyes от 140 мл АМ на три часа се стигна до 60-70 мл. на и аз незнам вече на колко часа през деня и около170 мл на вечерно хранене.  smile3515От няколко дни сме и на плодови пюрета.......мислех да сменям АМ-а.....ама като се замисля по-добре да спра соковете....Направо много сглупих с тия сокове....  Embarassed smile3538 smile3555 Ако можете помогнете и на мен със съвет..... На NAN-XA сме и допреди соковете нямах никакви забележки.....

# 8
  • София
  • Мнения: 593
Сигурно е от соковете ако ги харесва и си пьлни коремчето с тях кво да яде после аз затова сок не давам NaughtyПробвай да ги спреш изчакай виж какво ще стане  bouquetЗеленчукови даваш ли?ако не дай тях пьрво но като спреш всичко друго поне за седмица преди това пьк пиши какво е станало.Ние днес сеедно нищо не е станало спахме цяла нощ само с 1 промрьнкване сутринта в 9ч. 200мл. в1.30едно пюре малко тиква с картоф и 60мл. мляко доста добре даже /пу-пу/.        Чудя се кьде е Блонди newsm78 тя ги разбира тези работи  bouquet

# 9
  • Мнения: 61
И при нас положението е същото.Малката е на 6 мес и половина.Единственото, което хапва горе долу с удоволствие е зеленчуково и отскоро и месно пюре, домашно приготвено.АМ пие по малко, затова се принуждавам да я храня и през нощта.  А за кашите какво да кажа.Малък ужас. Пробвах с лъжица с биберон, разреждах да е по рядка, после по гъста сменях различни видове каши, за известно време бях спряла да и ги предлагам и пак нищо. в чудо съм се видяла с това ядене. До този момент горе долу с килограмите сме в норма. Вече със страх ходя на консултации като стане време за теглене. Всеки ден приготвям храната й с надеждата, че ще я хапне и то без моето настояване, но ... нещо не ми се получава. Абе да са здрави децата пък някак ще я караме с яденето.

# 10
  • Мнения: 1 672
Анджи с льжичките пробвах магазин ще отворя вече Mr. GreenКашата и аз давам през биба звезда а за банановата не става щото е с АМ ние сме на безмлечни Peace
боже този кошмар с лъжичките толкова ли дълго продължава.Аз си мислех че скоро моята бебка ще се научи да си хапва с нея

Общи условия

Активация на акаунт