Доволни ли сте от детските ясли ?

  • 690
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 193
Доволни ли сте от детските ясли по принцип как гледат децата ?Дали могат да се откъснат толкова малки от мама?Питам,защото като знам какъв рев настава като излез на от стаята пък представям си ако е при непознати и я няма мама newsm78

# 1
  • Мнения: 3 069
Аз съм против яслите и градината.
Разбирам, че на повечето мами им се налага да си дават децата във въпросните заведение и ги подкрепям напълно.
Пожелавам на всички от сърце,  да се грижат за децата им както трябва!

# 2
  • Мнения: 668
Аз моята дъщеричка я дадох на 1г7м и притеснението беше повече от моя отколкото от нейна страна. Тя се приспособи много бързо, за 2-3 дни и не сме имали нито ревове нито скандали. Одобрявам детските  заведения - особено детските градини, защото и за децата е полезно да са сред връстници и развиват нови умения в колектив, което е по-лесно. Имат режим, което за мен също е плюс. Но освен ако не се налага не бих дала детето си на ясла под 1г 6м, струват ми се прекалено малки. Доволна съм, защото така имах възможност да почна да работя и да живеем малко по-добре.

# 3
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 186
Дадох я на ясли на годинка и 4-5 месеца. Много бързо се адаптира. Ако не ми се разболяваше така често и до сега щеше да си ходи на ясли с кеф.
Смятам, че децата там се учат на много нови неща; не е от малко значение общуването с връстници.

# 4
  • Мнения: 7 947
Определено мисля, че детето трябва да посещава някаква форма на занималня - дали ще е ясла, градина, забавачка и тн., но трябва да е сред връстници и да се научи на социални контакти, а не да се държи за полата на мама вечно...А и една майка също трябва да работи, не само заради доходите, а за е и тя сред хора! Аз първата година си гледах бебока, но определено ми липсваше работата...

# 5
  • София
  • Мнения: 607
Дадох малкия на 1г и 3 месеца. Свикна бързо, рядко боледуваше, имаше си приятелчета. Научи се да се храни сам, да се събува и обува. Освен това знаеше песни и игри, прибираше си играчките.....Куп неща, на които аз (доста поизнервена, признавам  Embarassed) едва ли щях да му обясня спокойно.
А и работата ми липсваше, признавам....
Имахме късмет с яслата. Боби така се беше привързал към лелките, че на тръгване ги целуваше.

# 6
  • Мнения: 8 999
Синът ми тръгна на ясла на 2 г., защото тогава сестра му навърши 3 и я записах на градина. Та, за да не се чувства нито едно от децата ощетено или пренебрегнато, реших да експериментирам. Много съм доволна, че постъпих така, а и децата много се радваха - всяка вечер си разказваха и коментираха случки от "училищния" си живот. Научиха много неща, създадоха им чудесни навици, раздялата с госпожите и лелките беше драматична и сълзлива, което ме прави сигурна, че съм избрала правилния вариант.

# 7
  • Мнения: 1 230
Да, доволна съм. Наистина почти всички деца си поплакват, но щом влязат в групата - купона започва  Peace Между другото дъщеря ми беше на 9 месеца като тръгна на ясли. Проболедува и после се позакрепи... да видим сега зимата  Thinking

# 8
  • Мнения: 3 611
Доволна сьм и от яслата, и от градината. Учат децата на доста неща, весело им е (по_ весело отколкото в кьщи бих могла аz да го zанимавам), в градината идваше учителка по народно пеене и Янис беше един от учениците й. Беше научил 4 песнички, че ги пя с народен оркестьр на сцена. Ох, на мама той  Heart Eyes (сори, раzнежих се  Mr. Green)
Ти питаш повече zа яслата... ми и от там бях доволна (не само, че майка ми работи там  Mr. Green). Гледат го, хранят го, zанимават го... какво повече да искам...
А майка му се ветрееше по мотосьборите...

# 9
  • Мнения: 7 723
Да! Много!!!

Общи условия

Активация на акаунт