Регистрация в КАТ

  • 673
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 971
 Можете ли да ми кажете има ли някакви срокове в рамките, на които трябва да се регистрира в КАТ кола нов внос, след като е издадена фактура и договор за продажба? Ако има такива срокове, съответно какви са санкциите за неспазването им? Благодаря на всички, които се включат по темата.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 951
срокът е един месец.Има санкции,но не ги знам.

# 2
  • Мнения: 124
Срокът е съобразен със срока на номерата на колата. Те са временни и транзитни.
Гледай да не изтечат. Ако имаш проблеми има хора, които срещу възнаграждение правят регистрация в КАТ, по-добре плати на тях, отколкото да се разправяш с глоби и други забавяния...

# 3
  • Мнения: 1 172
Хм, аз знам, че срокът е 14 дни. А за деклариране пред данъчните - 2 месеца.

Има значение и с каква валидност са номерата, с които е докарана колата (ако въобще има такива). Ако им изтече срокът и шофираш с тях, подлежиш на санкции.  Но ако не управлявате автомобила, а си го карате със платформа, нямате проблем със тези номера, дори и изтекли.

Санкции за просрочване на това времето за регистрация в КАТ не знам дали реално се налагат и в какъв размер. При колите нов внос в КАТ се извършва и технически преглед.  Затова допускам, че е възможно да спират да важат каско-застраховките, ГО и т.н. при неспазване на сроковете за регистрация.

Общи условия

Активация на акаунт