Какви са възможностите на хомеопатията и какво излекува

  • 23 001
  • 81
  •   1
Отговори
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Поради колебанието, непознаването и недоверието към това все още непознато алтернативно лечебно изкуство - хомеопатията, пускам тази тема в която да пишат както излекувани, така и лекуващи.
 Чакам вашите отзиви, започвайки от себе си.

 - Хроничен синузит на максиларните синуси, придружен с много силни болки, проникващи чак в костите.
 - Астматични пристъпи, затруднено дишане и чести настинки на горните дихателни пътища.
 - Болки и скованост на шията и гръбначния стълб.
 - Дископатия.
 - "Нерви"

# 1
  • Мнения: 219
Здравей, Aleksander,
Ще следя темата с интерес, тъй като имам проблеми, точно в споменатите области. Но за съжаление, не мога да споделя собствен опит.

Последна редакция: чт, 20 сеп 2007, 16:32 от dustin

# 2
  • Smolyan
  • Мнения: 1 398
Темата е интересна, аз също ще я следя. Опитът ми е от лекуването на сина ми, излекували сме успешно и много бързо :
Зечервено гърло с кашлица
Трета сливица
Афти

Само ще направя едно уточнение, че ние се лекуваме с Боаронските препарати, хомеопатичката ни е Боаронка, т. е. изписва ни отделен продукт за всеки симптом.

# 3
  • Мнения: 1 753
Цялото семейство се лекуваме с хомеопатия - като се започне от бронхити, синузит, високи температури, ангини, ларингити, студова алергия, хреми от всякакъв вид.... може и да забравя нещо.... всичко сме лекували само с хомеопатия!  Peace Съжалявам, че толкова късно започнахме да се лекуваме така! Но по-добре късно от колкото никога!  Peace
Пожелавам успех на всички, които се лекуват с хомеопатия. Но личната ми препоръка - лекувайте се по класическите насоки дадени от Ханеман, избягвайте самолечение и още повече бягайте от боаронци.... на някои може и да помагат (според мен това е чиста случайност), но биха могли да бъдат много, много опасни!

# 4
  • Мнения: 201
Аз и децата се лекуваме с хомеопатия от година почти.
При мен излекувано:
 - хронична уртикария;
 - студова алергия;
 - ПМС и болезнена менструация;
 - емоционални проблеми /страхова невроза, притеснение/.
При децата:
 - атопичен дерматит - малката ми дъщеря /обривче се появява само след лекарството и то все по-малко, лечението е към края си Simple Smile/;
 - анемия /малко под нормата бяха показателите на голямата ми дъщеря/, както и няколко остри състояния за двете деца /зачервено гърло, болки в ушите, хрема, излекувани за ден-два до три  пак с хомеопатия естествено/.
Нещо сигурно съм пропуснала, но ...
За баща ми:
 - хронично главоболие;
 - високо кръвно;
 - киселини.

Най-важното е, че се чувстваме чудесно - в страхотна форма и пълни с енергия!!!

Хомеопатията /класическата/ е велика  Peace

# 5
  • Мнения: 201
Съжалявам, че толкова късно започнахме да се лекуваме така! Но по-добре късно от колкото никога! 

 Peace Peace Peace

# 6
  • Мнения: 4 371
Тази тема е същата като моята, в която и ти самият си писал newsm78

# 7
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Тази тема е същата като моята, в която и ти самият си писал newsm78

 Да, подобна е но тук добавям и опция за хомеопати, които да кажат какво са излекували в другите и ако ви е интересно, утре мога да напиша.
 А и някъде се изгуби, затова ако прецени че е интересна, Модератора може  да я закачи горе.  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 3 648
Вече писах - излекували сме склонност към ежемесечни ангини, поведенчески проблеми, на малкия 30 минутни спеспивания, които сега са 2-3 часа, начален атопичен дерматит. Множество грипове и пр.

# 9
  • Мнения: 103
Едно единствено лекарство, ниска потенция, кратък срок на излекуване:

- Перзистираща кашлица и хрема от един месец със субфебрилитет, майката и двете деца, едното под годинка, другото на две и нещо; лекувани с обичайните лекарства в продължение на месец безуспешно; предписано лекарство в потенция 9С, след два дена - здрави.
- Начеващо разболяване, температура, силно главоболие, кашлица и болка в гърлото, силна отпадналост с болки в мускулите, усещане за разбитост, тревожност; една доза лекарство в потенция 30С вечерта, сутринта няма и спомен от предишните симптоми.
- Силен зъбобол, безсънна нощ; една доза лекарство в потенция 30С премахва болката в рамките на 15 минути трайно (след това следва посещение при специалист по дентална медицина, естествено);

Едно единствено лекарство, в по-висока потенция, хронични случаи:

- Клаустрофобия, множество страхове; една доза 1М, пациентът започна да се вози в софийски градски транспорт при условие, че не го беше правил с години и ползваше само таксита;
- Многогодишен запек, за да отиде по-голяма нужда пациентът задължително трябва да пие лаксативи; ПМС, болезнена менструация, болка в гърдите, нервност, тревожност, безпричинен плач; психоемоционални проблеми; лошо миришеща левкорея още от менархето; 200С и LM; отдавна е забравила и за ПМС, и за запека;

Няма смисъл от тъпчене с много лекарства в солидни дози, достатъчно е едно единствено; ако е правилното, то излекува пациента бързо, меко и трайно. Споменал съм само случаи, където връзката прием на Х.Л. - оздравяване е била повече от очевидна. В споменатите случаи не е имало и помен от лечебна криза. Това е по-стойностното от мен от двете години, докато учех хомеопатия. Практика нямам, законът ми я забранява.


# 10
  • Добрич
  • Мнения: 757
  Здравейте!
  Моят въпрос е: какви са възможностите на хомеопатията относно ранния детски аутизъм?
 

# 11
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Благодаря Hamaelleon, чакам и други колеги хомеопати да се включат, като могат да споделят и такива излекувания, на които са били свидетели.

kartel4e  Аутизъм се лекува с хомеопатични лекарста, но главното без което не би могъл да бъде преодолян е об-щу-ва-не-то.
 Ще дам един пример - на болен от глад, колкото и лекарства да даваш, накрая трябва да го нахраниш, нали? Така и без духовна храна, не може да се живее.
 На една колежка детето и беше Аутистично, и тя наред с хомеопатия живя с него в специализирана комуна където се е общувало 16 часа на ден.
 
Елементи от това заболяване в известна степен може да наблюдаваме и в "модерния" човек, и е често срещано и при възрастни хора, които постепенно се самоизолират и затварят в себе си.

 И всички които посещават форумските срещи знаят какъв купон става, как всички се смеят, забавляват и ..... общуват.

Последна редакция: пт, 21 сеп 2007, 13:22 от Aleksander

# 12
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Продължавам със списъка на излекувания и благоприятни повлиявания:

  МС - На другия ден след хомеопатичното л-во 9С - Лечебна криза: слабоста в краката се усили до степен да се "тътрят" но от втория ден последва рязко облекчение и всякаква слабост изчезна.
 След като по-силния синдром изчезна, се появи по-слабия, който дотогава е бил "заглушаван" от по-силния - Изтръпването на долните крайници.
  След изчакване 2 седмици да се изчерпи лечебното действие на на дозата, последва повторение на хомеопатичното л-во, и сега месец след това, изтръпването е само по върховете на пръстите на краката и разбира се още се изчаква. Още не трябва да се бърза с повторението.  Peace

Последна редакция: пт, 21 сеп 2007, 15:12 от Aleksander

# 13
  • Добрич
  • Мнения: 757
  Александър, вдъхнахте ми надежда, благодаря Ви   bouquet
  Ние от скоро започнахме лечение с хомеопатия, но знам че трябва да се въоръжа с много търпение, и всичко става бавно.
  Наистина общуването ни е голям проблем. Детето е много нервно и понякога почти не може да се общува с него, както казват ни приема, ни предава. Надявам се скоро вследствие на хомеопатията малко да се успокои и общуването ще се улесни.
  Мечтата ми е някой ден да напиша и моя пост в темата "Какво излекувахте с хомеопатия"  Praynig

# 14
  • Мнения: 103
  Здравейте!
  Моят въпрос е: какви са възможностите на хомеопатията относно ранния детски аутизъм?

Има една много хубава статия за един случай на аутизъм при дете, който е бил добре повлиян от хомеопатично лечение. В този случай лекарството е било Carcinosinum в LM потенция.
Принципно всеки такъв случай се разглежда индивидуално, трябва да се види в какво точно се изразява аутизма при конкретния пациент и да се търси подходящото лекарство. В Реперториума има една малка рубрика: Mentals, AUTISM, mutinism (6) - естествено тя е определено непълна, но пък прави впечатление, че някои от лекарствата там са добавени от по-стари майстори, което означава, че аутизмът не е чужд на хомеопатите..

Ето статията: http://www.renresearch.com/autism.html.

Общи условия

Активация на акаунт