Изведнъж много кърма - да изцеждам ли?

  • 558
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 352
Уж ми се беше регулирала кърмата, т.е. не съм имала проблеми с количеството от самото начало - винаги е била толкова, колкото е изпивал. А сега, от два дена гърдите ми са постоянно пълни - малко ли пие, много кърма ли имам... не знам  newsm78  Та въпросът ми е- да изцеждам ли? Нали като изцеждам, ще се напълнят пак толкова? НО просто ги усещам, че след кърмене са си пълни... а същевременно съкровището  май преяжда - защото леко повръща след ядене. Видимо доволен е, сам пуска зърното. И от какво така изведнъж ми се препълват гърдите?  Thinking  Не съм яла нищо по-ралично, нито пия повече - напротив, почти не ми остава време да ям и пия... 

Моля за съвет, че започват да ме болят гърдите...  Sad

# 1
  • Мнения: 1 328
Изцеждай винаги по малко, когато усетиш напрежение и дискомфорт - само до облекчаване. Ето, моето детенце е на 10 месеца, понякога ми се налага да изцедя мъничко.
 Peace

# 2
Аз изцеждам винаги след ядене-колкото и да е,,някой път повече някой път по-малко. В резултат вече имам пълен с кърма фризер и това много ми помага. Най-малкото че ако ми спре кърмата ще имам за още 2 месеца замразена...хич не искам да давам АМ. А другото предимство е , че съм още студентка и като ходя на лекции майка ми вади от фризера и така го храни.

# 3
  • Мнения: 352
Ето, днес вече два пъти изцедих след ядене и сега гърдите ми са просто много пълни и тежки, а следващото кърмене е чак след час и половина.  Sad Имам чувството, че ще си докарам хиперлактация така  Confused

# 4
  • София
  • Мнения: 6 249
Цеди само когато са ти много напрегнати. Защото наистина може да си докараш хиперлактация, ако цедиш редовно (освен, ако не искаш да замразяваш кърма). Можеш да си налагаш зелеви листа в сутиена, хем облекчават, хем и леко намалят лактацията.

# 5
  • Мнения: 1 672
изцеждай

# 6
  • Мнения: 352
Благодаря за отговорите!   bouquet

# 7
  • Мнения: 532
Възможно е малчето, без да си разбрала, да е започнало да суче по-здраво, може и заради бум в разстежа, и така да е стимулирало повече млекопроизводство за своите нужди. Разбира се, отново кърмата ще се регулира до няколко дни.

В никакъв случай не изцеждай докрай! Ще предизвикаш хиперлактация съвсем.

Ако много се препълнят гърдите - изцеди малко (10-20 мл), колкото да омекнат леко, ареолата да омекне, така да се каже - просто за да не усещаш "пръсването"  Grinning Скоро ще се регулира пак.

Ако започне да те наболяват гърдите някъде конкретно и да напипваш топчета - тогава намачкано зелево листо в сутиена и сменяш листата с нови намачкани по няколко пъти на ден. Пиеш лецитин за отпушване - пусни си търсачка с "лецитин" тук в кърмаческия, за да разбереш как се пие. Под топъл/горещ душ цедиш внимателно гърдите като гледаш да "прокараш" топчето, масажирайки го по пътя на млечната жлеза в посока ареола, но много внимателно, да не нараниш млечната жлеза. И даваш на бебо по-често да суче, също да "прокара" топчето. Това само ако се получи запушване.

Бързо регулиране на кърмата пожелавам.  Grinning

# 8
  • Мнения: 352
Снежи, благодаря за изчерпателния отговор!  bouquet   Точно така ще постъпя. Май наистина е бум в растежа, не мога и аз да измисля друго обяснение... Thinking  ...а топчета имах още вчера Sad Горещи душове - вече два... Дано се оправят по-скоро. Мерси още веднъж!  Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 1 235
Босилече, дано кърмата бързо се регулира и бучиците изчезнат.

# 10
моля ви кажете ми как да замразявам кърмата? Бебето се роди на 07,09,2007, в началото на осмия месец и още е в болница милата. Аз се цедя и искам да замразявам кърмата, но не знам никакви подробности. Моля Ви да ми помогнете. newsm78

# 11
  • Мнения: 532
Мама Пепи  Hug,

честито бебенце! Да ви е жива и здрава! Сигурно много се притесняваш, че бебка е в болница, стискам палци всичко да се оправи бързо, бебочка да е добре, да навакса успешно и не след дълго да се гушкате на воля.

БРАВО, че си решила да цедиш и замразяваш и да поддържаш лактацията - по-добро от това не можеш да направиш за своето бебче. Сигурно не ти дават да им носиш изцедена кърма, но можеш да настояваш, особено ако успееш да ги убедиш в стерилността й. А ако бебка позаякне и може да молиш по за малко да ти я дават и да се пробвате да се кърмите в болницата.

За съхранението на кърмата - много изчерпателно всичко е описано тук:

Указания за съхранение на кърма. Съхранение и третиране на кърма
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=156629.0



А тази статия е от Кърмаческата БИБЛИОТЕКА:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0

Искам да те насърча да питаш за всички въпроси, които те вълнуват. Тук във форума ще срещнеш много правилна информация, подкрепа и добра навигация  Heart Eyes Hug

# 12
благодаря Ви много за информацията  беше много полезна за мен  Wink още веднъж Ви благодаря !  yes

Общи условия

Активация на акаунт