Магистратура във Варна - проблеми

  • 1 147
  • 9
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 5 628
Не знам как точно да си формулирам поста, но съм меко казано вбесена. Та значи завърших икономическия във Варна. Подадох си документи за магистратура, по единствената специалност, която предлагат, като вариант. Тоест Информатика. Искам да продължа по същата специалност, която завърших. Вчера излизат списъците и аз готова да си видя именцето там ровя....ровя....ровя....Няма го! Мисля си: "Грешка е! Не може да ме няма! Имам 5.75 на дипломна и бала ми е доста висок!". Продължавам да ровя, но този път да видя колко хора са влезли в Информатика - задочно. Ровя....ровя....НЯМА Я. Около 5 минути се опитвам да го проумея. Не мога. Звъня 1 час не мога да се свържа. Е някой вдига. Отговор:
"Няма ви защото не ви стига бал"
"Не госпожо, не ме разбрахте, няма я специалността"
"Е как я няма!"
"Няма я в списъците"
"Значи няма да има такава специалност"
"Ама как няма да има , от юлския прием имате записани студенти?"
"Обадете се утре"
Айде кажете ми, как го разбирате това. Писах дипломна 6 месеца, за да имам хубав успех и да ме приемат. Отварям списъците и хоп няма я специалността. Имат си правилник, ако са по - малко от 10 студентите, групата минава на индивидуална форма на обучение. А не вярвам от цяла България само аз да съм кандидатствала във Варна, Информатика задочно. Колкото до бала ми не е нисък. Полудях от яд. Как може да кандидатстваш за нещо, и после да го няма! И най - вече никой да не ти даде обяснение защо?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 917
хммм... странна работа. А ти защо кандидастваш точно информатика? Тя не е много на ниво точно във Винса

# 2
  • Мнения: 1 540
Доколкото разбирам, кандидатствала си на септемврийския прием. Нали знаеш, че на този прием се кандидатства само по свободните места. Тоест след юлския /или беше юнски?/ прием ако не са останали места за Информатика, значи няма. Но пък не знам какъв е механизма на кандидатстване за септемврийски прием. Дали обявяват или не обявяват свободните места, не знам. Явно е, че и ти искаш да си изясниш цялата ситуация, но пък по телефона не са били любезни. Сигурна съм, че са можели да ти помогнат. Пробвай с по-мек тон да ги подпиташ  Wink Пожелавам ти все пак да си успяла да влезеш! Но това е евентуалната причина според мен - не е имало останали свободни места...

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 5 628
хммм... странна работа. А ти защо кандидастваш точно информатика? Тя не е много на ниво точно във Винса
Завърших там информатика. Доволна съм от програмата. И най - вече ми е близо, по отношение на път. Това са причините. Колкото за нивото им на обучение, не знам. Аз лично каквото знам, съм го учила сама. Но въпроса е, че за мен случилото се е странно и не мога да намеря отговор.
Знам, че ако не са останали места, няма да ме приемат. Но през юли са записани 4-5 човека. А специалността беше обявена. Ако няма места, защо ще обявяват прием по нея. А ако са го направили си е престъпление. Проверих всичко и нямам отговор!!
Rorr не съм се карала с никого. Нито съм се държала лошо. Просто не можаха да ми обяснят.

# 4
  • Мнения: 1 540
Rorr не съм се карала с никого. Нито съм се държала лошо. Просто не можаха да ми обяснят.

Не казвам, че си се карала, мила  Hug Понеже ги знам какви са стреснати, затова те съветвам малко по-ведро да подходиш. Знам ги, че лесно избухват, затова  Wink

А защо не идеш лично да разпиташ? Отиди! Имаш право да разбереш какво е станало.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 5 628
Rorr не съм се карала с никого. Нито съм се държала лошо. Просто не можаха да ми обяснят.

Не казвам, че си се карала, мила  Hug Понеже ги знам какви са стреснати, затова те съветвам малко по-ведро да подходиш. Знам ги, че лесно избухват, затова  Wink
По същата причина, не се карах, и питах информативно. 5 години с бившата секретарка на факултета така се разбирахме. Ако е крива хич не се показвах.
Пък и въпроса не е само по отношение на мен. Чудя се как може тези хора дето са приети на преден етап сега да се чудят и те кой път да хванат?

# 6
  • Мнения: 1 540
Пиши какво е станало. Стискам палци да изясните проблема и да си приета  Wink

# 7
  • Мнения: 1 277
В канцеларията ли звънна? Преди няколко години, когато аз кандидатствах, възникна малък проблем и от там не можаха да ми дадат ясен отговор. Затова директно отидох при тогавашния шеф на магистърското обучение и проблемът се реши. Пробвай да се свържеш с доц. Турлакова- 052/ 660- 319.
Пиши после какво е станало. Успех!

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 5 628
В канцеларията ли звънна? Преди няколко години, когато аз кандидатствах, възникна малък проблем и от там не можаха да ми дадат ясен отговор. Затова директно отидох при тогавашния шеф на магистърското обучение и проблемът се реши. Пробвай да се свържеш с доц. Турлакова- 052/ 660- 319.
Пиши после какво е станало. Успех!
Намерихме я днес. Беше много любезна и решихме проблема. Благодаря на всички  Wink

# 9
  • Мнения: 1 540
Браво, радвам се, че сте оправили нещата   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт